wrz 28. 2020
Poszukuję dobrego młynka do kawy w dobrej cenie (do 200zl). Widziałem timemore, xeoleo czy nawet comandante, niestety comandante z względu na wysoką cenę raczej odpada. Xeoleo i Timemore cenowo znajdują się w zasięgu ale czy znacie jakieś młynki podobne do tych lub ewentualnie elektryczne oczywiście nie na ceramicznych żarnach. Obecnie mam stary młynek prawdopodobnie z Bielska który chyba przeżył wojnę i mimo, że jest fajny retro ale na zmielenie kawy trzeba poświęci ok. 5min i mocno się na machać. Nie pije dużo kaw więc teoretycznie to nie powinien być problem ale gdy ktoś wpadnie to 15 min robi się 3 kawy =/. Dlatego szukam czegoś bardziej sprawnego
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Skomentuj

15 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Autor
  Koniec końców trafiło na MELITTA CALIBRA 1027-01 i jestem zadowolony. Duży zakres mielenia, które jest dość szybkie i niezbyt głośne, choć ciszy nie ma. Na najmniejszym mieleniu jest dość drobno zmielony ale jednak mogło by być drobniej. Nie przeszkadza to w zrobieniu dobrej kawy. Przy mieleniu do kolby trzeba wykombinować dostawkę bo trochę się rozsypuje, ja wykonałem "lejek" z kubeczka papierowego i wszystko fajnie działa. Pojemnik który do którego można mielić troszkę się elektryzuje ale dramatu nie ma i po paru stukaniach można prawie wszystko idealnie wyrzucić. Do minusów można zaliczyć jeszcze wylot, w którym minimalna wartość kawy jednak zostaje, można ją wyrzucić poprzez stukanie w młynek lub też zmianę grubości mielenia. Ogólnie polecam młynek ale nie za 550zł ale koło 400zł to produkt warty dużej uwagi.
  Przez ok. pół roku nie było z nią żadnych problemów, kilka razy co prawdą zdjąłem pojemnik gdy była w niej kawa i trzeba było się bawić z wyciąganiem tego co zostało na żarnie ale da się do w miarę łatwy sposób zrobić i nie zaliczam to do wad.
  Avatar
  Autor
  Mała aktualizacja co do młynka.
  Zmodyfikowałem zakres i teraz da się mielić jeszcze drobniej (ja stosuje max 2 stopnie więcej niż maksymalny oryginalny zakres). Młynek nadal działa tylko jeżeli przeskoczycie oryginalny zakres to musicie być świadomi tego, że młynek potrafi czasami się przywiesić i najprościej jest szybko zwiększyć gradacje i wrócić do ustawionej (ewentualnie rozbieranie).
  Niestety odmierzanie wagą nie jest już takie precyzyjne i jeżeli ustawicie by mieliło 18g, to czasami dostaniecie 16g, a czasami nawet 20g, więc warto mieć dodatkową wagę.
  @knaga
 2. Avatar
  Poszukaj jakiegoś mazzera albo astorie. Trzeba będzie pewnie trochę dołożyć i ewentualnie odnowić ale warto bo to sprzęt nie do zajechania. Ja kupilem swój za jakieś 300zl odnowiłem na własną rękę i finalnie wyszedł mnie za około 420zl razem z timerem.
 3. Avatar
  Autor
  Mógłbyś podać model?
 4. Avatar
  mazzer super jolly. Astoria (nie pamiętam modelu to bliźniacza konstrukcja z innym logo). patrząc na OLX to wygląda na to że ceny poszły w górę.
 5. Avatar
  Autor
  Dlatego też się pytam bo ceny faktycznie mnie zadziwiły i myślałem, że chyba ja coś źle szukam skoro tak tanio udało Ci się kupić
 6. Avatar
  Elektryk? Ja mam ręczny i w sumie spoko
 7. Avatar
  Tak czy inaczej mam Hario MSS-1. Ale to ręczny prosty młynek
 8. Avatar
  Autor
  Kolega mi o nim mówił, ale podobno bardzo średni pod ekspres
 9. Avatar
  Mam hario mini slim I jako tako dawał radę zanim kupiłem wspomnianą astorie. Przemiał wystarczająco równomierny ale nakręcić się trzeba jak robisz więcej niż 1 espresso
 10. Avatar
  Autor
  5213521-zoZnO.jpgObecnie mam taki, już mocno zjechany i trzeba dobre 4min machać by zrobić podwójna dlatego też szukam.
 11. Avatar
  Zobacz jeszcze sevrin 3873
  Edit albo nieco dołóż do graef 702 (Edytowano)
 12. Avatar
  Pj0tteR05/10/2020 18:45

  [Obrazek] Obecnie mam taki, już mocno zjechany i trzeba dobre 4min machać b …[Obrazek] Obecnie mam taki, już mocno zjechany i trzeba dobre 4min machać by zrobić podwójna dlatego też szukam.


  W tym to większym problemem może być jakość przemiału a nie czas poświęcony na mielenie.
 13. Avatar
  Autor
  R_M05/10/2020 18:55

  W tym to większym problemem może być jakość przemiału a nie czas poświ …W tym to większym problemem może być jakość przemiału a nie czas poświęcony na mielenie.


  Fakt, jakość przemiału też nie powala
  Zaciekawiłeś mnie ty Graef 702 musze popatrzeć co to za cudzo
Avatar