Migracja danych aplikacji (nie zdjęć, itd) z telefonu na telefon, jak?

paź 5. 2023
Witam,

Mam Redmi Note 8 Pro i mam w nim zylion apek z danymi, które chciałbym przenieść na nowy telefon (Motka). Ale zależy mi żeby przeniosły się także dane tych aplikacji, np. stan aplikacji, jakieś postępy, konfiguracja, zapamiętane w apce dane logowania, itd. Po zwykłej migracji, którą Motorola robi po kablu, wszystko idzie owszem zgrabnie i szybko, na koniec mam zdjęcia, kontakty, smsy, wszystkie apki, ale każda jest de facto instalowana od zera i startuje od nowa, zatem albo do każdej trzeba się od nowa logować (i pół biedy jak trzyma dane w chmurze) albo wszystkie dane poszły w cholerę i trzeba zaczynać od nowa.

Czy da się to jakoś skopiować z pełnym stanem aplikacji? Może jest jakaś aplikacja od backupu, która to potrafi? Jest ich setki i nie będę każdej testował.
Aktualizacje społecznościowe

8 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Keiran
  Kiedyś titanium backup pozwał na takie rzeczy, ale nie wszystko dało się przenieść bez roota na telefonie. Backup google przenosi niektóre dane (pewnie to zależy od tego jak aplikacja jest napisana). Akurat to czy przy przenoszeniu apka jest pobierana z play store czy nei to chyba nie warto się tym sugerować.
  A dane logowania to akurat powinny się zapisać w ustawionym narzędziu do autozapisywania (najczęściej google albo wybrana przeglądarka), chyba że masz to wyłączone.
  Awatar użytkownika jacor
  Autor
  Titanium martwy od 2019
 2. Awatar użytkownika asimply
  I tu właśnie największa zaleta iPhone’ów. Przejście z telefonu na telefon to bajka.
  Awatar użytkownika jacor
  Autor
  w iPhone stan wszystkich apek się też przenosi? Czyli od strzału wszystko gotowe na nowym phonie tak jak zostawiłem na starym? Bez pałowania, logowania, pobierania danych, konfiguracji od nowa itd.? (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika yenfnbqee
  Trochę ponad rok temu przenosiłem dane z Huaweia na Huaweia i mam wrażenie, że PhoneClone ogarniał także zawartość apek, chociaż nie z wszystkimi się udało.

  W każdym razie poszło sprawnie Ale żeby było jasne, w kilku przypadkach też szlag trafił dane. (Edytowano)
  Awatar użytkownika jacor
  Autor
  Jest kilka apek o takiej nazwie, większość dedykowana konkretnym markom, a niededykowana ma fatalne oceny, albo nie umiem znaleźć tej właściwej.
Awatar użytkownika