Microsoft blokuje kupowanie cyfrowych gier z Xboksa w Brazylii. Koniec z tanimi zakupami

paź 26. 2021
450302-12SY7.jpg
Wiele na to wskazuje, że korporacja z Redmond powoli planuje zakończyć proceder, dzięki któremu gracze mogli zmieniać swój region, by dokonywać znacznie tańszych zakupów gier w cyfrowym sklepie.

Microsoft coraz prężniej walczy o klientów i stara się zwrócić uwagę nowych odbiorców regularnymi promocjami, obniżkami cen subskrypcji na swoje abonamenty czy nowymi, znakomitymi propozycjami w Xbox Game Pass. Nie od dzisiaj jednak wielu użytkowników amerykańskiej konsoli korzystało z „furtki” umożliwiającej zakupy w jeszcze niższych kwotach, zmieniając region cyfrowego sklepu i uzyskując dostęp chociażby do brazylijskiej witryny. Obecnie wskazane działania zostały zablokowane.

Okazuje się, że gigant z Redmond w ostatnim czasie zmienił wygląd cyfrowego sklepu i jednocześnie dokonał modyfikacji w systemie płatności. Teraz gracze nie będą mogli aktywować kart podarunkowych czy skorzystać z obcej waluty podczas realizacji płatności za wybrany tytuł.

Producent wprowadził również zmiany w giftcardach, które mogliśmy realizować na witrynie – ze względu na różnice regionów ich aktywacja jest aktualnie niemożliwa. Entuzjaści Xboksa mogą korzystać z polskiego sklepu, bądź jego europejskich odpowiedników.

Opisana sytuacja nie powinna jednak nikogo dziwić, a prędzej czy później mogliśmy się spodziewać działań w tym zakresie. Nie od dzisiaj wiadomo, że wykorzystywanie zagranicznych sklepów do nabywania gier w niższych cenach koliduje z lokalnymi inicjatywami. Gracze domagają się regionalnej (między innymi polskiej) lokalizacji w produkcjach, jednak omijanie systemu prowadzi do znacznego zmniejszenia sprzedaży w danym kraju. Dzięki nowym zasadom funkcjonowanie sklepu zostanie uregulowane i już wkrótce powinniśmy usłyszeć kilka znakomitych ogłoszeń dotyczących dubbingu czy polskich napisów w nowych pozycjach.

Źródło: ppe.pl
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Dyskusje
3 Komentarze
Prześlij Komentarz