Maszynka do włosów z pojemnikiem

6
maj 7. 2020
Czy orientuje się ktoś czy można gdzieś jeszcze kupić jakąś maszynkę do strzyżenia z pojemnikiem, do którego zasysane są ścięte włosy? Ważne aby miała zasilanie akumulatorowe. Dodam jeszcze, że chodzi mi o maszynkę do strzyżenia włosów na głowie. Nie o trymer do brody (takich modeli jest akurat dość sporo). Wiem, że Remington miał taki model ale teraz nie można go już nigdzie kupić. Z tego typu urządzeń znalazłem do kupienia tylko urządzenie Rowenty ale niestety ma tylko zasilanie po kablu.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
6 Komentarzy
Raczej wątpię by takie maszynki istniały, bo to takie trochę bez sensu, bo:
- pojemnik by musiał być duży, co zwiększałoby wielkość maszynki
- a jakby pojemnik był mały to co chwilę trzeba byłoby się bawić w ich wyrzucanie
- zasysanie raczej nie zasysałoby wszystkich włosów tylko raczej jakąś ich część
- mechanizm "zasysacza" też zająłby dużo miejsca
- a co dopiero mówić o baterii
- pewnie taką maszynką można by tylko ścinać włosy o kilka milimetrów

Więc podsumowując w jaki sposób chcesz mieć trzy/cztery mechanizmy(strzyżenie, bateria, zasysanie+pojemnik) wsadzone w jedną maszynkę?
To, że takie maszynki istnieją to akurat wiem. Remington hc6550 czy hc6525 są na to przykładem. Bez wątpienia zbiornik trzeba opróżniać dosyć często i bez wątpienia zbierają tylko część ściętych włosów ale mi to wystarczy. Niestety we wszystkich sklepach są już niedostępne. Te konkretne modele pewnie nie są już produkowane. Dlatego właśnie pytam bo może ktoś kojarzy jakiś inny model, który jest gdzieś do kupienia.
Spędziłem łącznie kilka godzin na przeszukiwaniu internetu w celu znalezienia takiej maszynki. Oczywiście w trakcie poszukiwań używałem i polskich, i angielskich nazw. Nigdzie nie mogę znaleźć oferty kupna takiej maszynki. Jeżeli chodzi o te linki, które podałeś to widziałem już te wszystkie urządzenia. Ten pierwszy Remington to tylko trymer. Rowenta nie ma akumulatora i działa tylko po kablu (po zdjęciach można odnieść inne wrażenie bo kabel jest odpinany ale sprawdzałem w oficjalnej specyfikacji i niestety tylko zasilanie sieciowe). Remington z ostatniego linku jest właśnie urządzeniem jakiego szukam ale nigdzie nie jest już dostępny do kupienia. Pisałem maila do ich sklepu w tej sprawie ale wciąż czekam na odpowiedź.
Bo jak już pisałem nie opłaca się producentom ich robić to raz że trudno, dwa że byłyby kiepskiej jakości i takie produkty dostawałyby masowe oceny negatywne i ludzie zapamiętaliby tę firmę jako sprzedającą "buble".
Już lepiej ścinać maszynką włosy na podłogę i potem zmiecenie jakąś szczotką lub odkurzenie tego, ew. ścinanie włosów nad jakąś szmatką/płachtą.
I widzisz szukałeś kilka godzin, mi by się nawet nie chciało więcej niż 5min, zresztą jeśli coś trudno znaleźć to raczej znaczy, że będzie kiepskiej jakości i że sklep nie jest popularny, więc nie masz pewności co do uczciwości/legalności sklepu.

Zresztą po co ci taka maszynka?
Maszynkę potrzebuje na wyjazdy. Jak jestem za granicą nie mam za bardzo jak iść do fryzjera i muszę obcinać włosy samemu. Niesamowicie wkurza mnie sprzątanie po tym całej łazienki i jeśli jest szansa, że tego sprzątania będzie trochę mniej to chętnie z niej skorzystam.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst