Masz internet na kartę SIM w domu? -- uwaga na oszustwa PREMIUM direct pay w sieci T-Mobile

6
mar 12.
Spotkało mnie to dziś po północy, pełna nieświadomka.. Karta sim jest w routerze. Do routera nie jest podłączony telefon (brak portu RJ-19). Jak się okazało router po północy wykonał aż cztery połączenia na numery premium łącznie na kwotę prawie 80 zł.

Rozwiązanie dla każdego -- niezależnie od tego gdzie masz swoją kartę SIM.
Zadzwoń do swojego operatora i wyłącz na wszystkich swoich numerach i swoich bliskich usługi PREMIUM, a szczególnie PREMIUM direct pay. Konsultant mówił, że takie rzeczy się często zdarzają.
Aktualizacje społecznościowe
6 Komentarzy
No ale ktoś te komendy musiał wydać
Czemu chciałeś podłączyć telefon? w routerze masz program do którego się logujesz przez przeglądarkę np i jest opcja wysyłania sms, czasami zdarzyło mi się wysyłać.
Czyżbyś miał panel admina routera dostępny z neta i nie zmieniłeś domyślnego hasła?
Cebularis_incredibili12/03/2020 17:44

Czyżbyś miał panel admina routera dostępny z neta i nie zmieniłeś domyś …Czyżbyś miał panel admina routera dostępny z neta i nie zmieniłeś domyślnego hasła?Hasło dostępu do routera jest zmienione. Nie ma hasła domyślnego - to podstawa.

Edit: do routera loguje się rzadko. Nie pamiętam, żebym wysyłał z niego sms. Nie odbieram (nie czytam odebranych), choć muszę Wam przyznać że Tmobile przysłało potwierdzenie włączenia aż 9 rodzajów blokad (sic) - 9 smsow dostałem

Wiedzę o tym, że zostałem zrobiony w balona mam tylko i wyłącznie dzięki aplikacji zainstalowanej na telefonie "mój tmobile" kwota była różna od abonamentu i zadzwoniłem z ciekawości.
Edytowane przez: "zimny" mar 13.
Hej, ten problem jest omówiony w tym filmiku, miłego oglądania

Ciekawa informacja @HIPEKJAZDA - dla nas wszystkich zmienię tytuł dodając operatora którego podatność najbardziej dotyczy ]:-->

Edit: gdyby filmik piętro wyżej nie chciał się uruchomić wystarczy kliknąć na nim na dole zakładkę YouTube - u mnie w ten sposób ruszył.
Edytowane przez: "zimny" mar 22.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst