Maski chirurgiczne/jednorazowe Aliexpress

24
mar 29. 2020
Czolem, jestem zielony jesli o chodzi o zamawianie z Ali. Czy moze ktos poradzic jak zamowic zeby mnie chinczyk nie oszukal i w miare szybko to doszlo? Moze ktos juz zamawial maski i sie podzieli info? Jak aktualnie jest z czasem dostawy przy DHL albo Aliexpress Standard shipping?
Aktualizacje społecznościowe
24 Komentarze
Tak w skrócie te maseczki przydadzą się Tobie jak jesteś zarażony/kaszlesz i nie chcesz zarażać innych. Ciebie tak średnio ochronią Co do czasu dostawy powinieneś widzieć w ogłoszeniu ile dni jest, a na "oszukanie" płatność albo paypal albo kredytówką.
W necie masz w brud poradników jak zamawiać na Ali i nie tylko.
eter29/03/2020 22:35

Tak w skrócie te maseczki przydadzą się Tobie jak jesteś zarażony/kaszlesz …Tak w skrócie te maseczki przydadzą się Tobie jak jesteś zarażony/kaszlesz i nie chcesz zarażać innych. Ciebie tak średnio ochronią Co do czasu dostawy powinieneś widzieć w ogłoszeniu ile dni jest, a na "oszukanie" płatność albo paypal albo kredytówką.Tia... Szczególnie jak rozmawiasz twarzą w twarz z chorym, który jeszcze nie ma objawów i kropla jego śliny trafi na twoją nieosłoniętą twarz. Tak, maseczka na twarzy chorego by pomogła, ale chyba widzisz, że maseczka na twojej twarzy też nie byłaby bezużyteczna
Kazionator300030/03/2020 00:47

Tia... Szczególnie jak rozmawiasz twarzą w twarz z chorym, który jeszcze ni …Tia... Szczególnie jak rozmawiasz twarzą w twarz z chorym, który jeszcze nie ma objawów i kropla jego śliny trafi na twoją nieosłoniętą twarz. Tak, maseczka na twarzy chorego by pomogła, ale chyba widzisz, że maseczka na twojej twarzy też nie byłaby bezużytecznaTak. W szczególności maseczki, które były szyte w większym syfie niż masz w piwnicy.
eter29/03/2020 22:35

Tak w skrócie te maseczki przydadzą się Tobie jak jesteś zarażony/kaszlesz …Tak w skrócie te maseczki przydadzą się Tobie jak jesteś zarażony/kaszlesz i nie chcesz zarażać innych. Ciebie tak średnio ochronią Co do czasu dostawy powinieneś widzieć w ogłoszeniu ile dni jest, a na "oszukanie" płatność albo paypal albo kredytówką.


To nie jest prawda
asimply30/03/2020 01:04

Tak. W szczególności maseczki, które były szyte w większym syfie niż masz w …Tak. W szczególności maseczki, które były szyte w większym syfie niż masz w piwnicy.


Co to ma do rzeczy skoro maseczki się dezynfekuje przed użyciem?
WHO zaleca, żeby osoby zdrowe nie nosiły maseczek, chyba że opiekują się chorymi. Ja bym do tego dopisał zakupy w Biedronce, bo tyle ludzi co było w sobotę to jest już niebezpieczne. A jak już chcecie nosić to pamiętajcie żeby je zmieniać co jakiś czas, bo przesiąknięte śliną stają się wylęgarnią zarazków. Kiedy je wyrzucacie do kosza, to róbcie to bez dotykania rękami, albo je umyjcie. A tak w ogóle to zaleca się również codzienne mycie włosów, ponieważ ślina,. którą ktoś wyrzucił ustami w powietrze potrafi osiadać na włosach. Ktoś się podrapie po głowie, potem wsadzi palucha w oko i jest po wszystkim.
Kazionator300030/03/2020 07:05

Co to ma do rzeczy skoro maseczki się dezynfekuje przed użyciem? ( …Co to ma do rzeczy skoro maseczki się dezynfekuje przed użyciem?Teraz to ręce opadły.
Dzieki wielkie za dyskusje na temat
asimply30/03/2020 08:46

Teraz to ręce opadły.


To je podnieś i użyj do znalezienia informacji o tym co się robi na końcu produkcji a w niektórych wypadkach przed zastosowaniem. Widzisz - nowy dzień i pepper cię czegoś nauczył
stark299130/03/2020 07:25

WHO zaleca, żeby osoby zdrowe nie nosiły maseczek, chyba że opiekują się ch …WHO zaleca, żeby osoby zdrowe nie nosiły maseczek, chyba że opiekują się chorymi. Ja bym do tego dopisał zakupy w Biedronce, bo tyle ludzi co było w sobotę to jest już niebezpieczne. A jak już chcecie nosić to pamiętajcie żeby je zmieniać co jakiś czas, bo przesiąknięte śliną stają się wylęgarnią zarazków. Kiedy je wyrzucacie do kosza, to róbcie to bez dotykania rękami, albo je umyjcie. A tak w ogóle to zaleca się również codzienne mycie włosów, ponieważ ślina,. którą ktoś wyrzucił ustami w powietrze potrafi osiadać na włosach. Ktoś się podrapie po głowie, potem wsadzi palucha w oko i jest po wszystkim.


Nie żeby coś ale w styczniu WHO twierdziło, że nie grozi nam epidemia i w zasadzie nic specjalnego nie trzeba robić... Odpowiednio użytkowana maseczka na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc.
Edytowane przez: "Kazionator3000" mar 30.
Są magazyny z wysyłką z polski myślę, że będzie najszybciej
A nie jest tak, że rząd w ostatnim czasie zakazał sprzedaży tego typu produktów dla Polski?
Chodzi o to, żeby uniknąć odsprzedaży i robienia na tym biznesu. Mam nadzieję, że też tutaj o to nie chodzi?
Edytowane przez: "xmikes" mar 30.
xmikes30/03/2020 12:45

A nie jest tak, że rząd w ostatnim czasie zakazał sprzedaży tego typu pro …A nie jest tak, że rząd w ostatnim czasie zakazał sprzedaży tego typu produktów dla Polski?Chodzi o to, żeby uniknąć odsprzedaży i robienia na tym biznesu. Mam nadzieję, że też tutaj o to nie chodzi?


Już się z tego wycofali.
eter29/03/2020 22:35

Tak w skrócie te maseczki przydadzą się Tobie jak jesteś zarażony/kaszlesz …Tak w skrócie te maseczki przydadzą się Tobie jak jesteś zarażony/kaszlesz i nie chcesz zarażać innych. Ciebie tak średnio ochronią Co do czasu dostawy powinieneś widzieć w ogłoszeniu ile dni jest, a na "oszukanie" płatność albo paypal albo kredytówką.


Z tymi maseczkami to nie do końca chyba tak jest. Przecież pracownicy w szpitalach je noszą, a są zdrowi. Bardziej chodzi tutaj o to, że w codziennym użytkowaniu niewiele dają korzyści. To znaczy szansa zarażenia w zwykłej codzienności jest na tyle niska, że stosowanie maseczki jakoś bardzo tej szansy nie zmniejsza. Zaś jej stosowanie naraża nas na inne choroby i problemy, bo jednak oddychając w maseczce, sprawiamy, że robi się wilgotna itp. Jeżeli dostaną się tam inne drobnoustroje, to mają idealne środowisko, by wywołać u nas inne zwykłe choroby.
Fakt jednak, że w przypadku kiedy sami jesteśmy chorzy, to jej noszenie ma duże znaczenia dla innych osób w naszym otoczeniu.
Jesli ktos nadal mysli ze noszenie masek nie pomaga nam wszystkim to wspolczuje, prosze jednak o komentarze ktore odpowiadaja na pytania z tematu
bangoo9430/03/2020 13:17

Jesli ktos nadal mysli ze noszenie masek nie pomaga nam wszystkim to …Jesli ktos nadal mysli ze noszenie masek nie pomaga nam wszystkim to wspolczuje, prosze jednak o komentarze ktore odpowiadaja na pytania z tematu


No, ale też nie przesadzajmy. Przykład całkiem z pogranicza: jeżeli nie było możliwości by w Twoim mieszkaniu był obecny wirus, to noszenie tam maseczki jest złym pomysłem. Ale owszem, kiedy przebywamy w ciągu dnia w wielu miejscach, w których ryzyko obecności wirusa (nawet dzień wcześniej) jest dosyć duże, to warto ją mieć. Nie napędzajmy tego biznesu na maseczki, bo są one potrzebne teraz gdzie indziej. U nas jeszcze nie Chiny, żeby całe miasta uznać za skażone i w ten sposób namawiać do maseczek.
A co do pytań:
Nie masz pewności czy Cię ktoś oszuka. Sprawdzaj ilość zmówień u danej osoby i opinie. Niektóre opinie moim zdaniem wyglądają na sponsorowane lub wstawione przez sprzedawcę. Trzeba wyczuć czy coś jest podejrzane.
W przypadku problemów AliExpress niby deklaruje wsparcie i zwrot kasy, ale lepiej nie pchać się na podejrzany grunt.
Czas dostawy masz zwykle w opisie. I zwykle nie jest to szybko, chyba, że dopłacisz do lepszej opcji. Możesz też szukać dostaw z magazynów w Europie, ale przy obecnej sytuacji myślę, że będą puste :P
Edytowane przez: "xmikes" mar 30.
xmikes30/03/2020 13:28

No, ale też nie przesadzajmy. Przykład całkiem z pogranicza: jeżeli nie był …No, ale też nie przesadzajmy. Przykład całkiem z pogranicza: jeżeli nie było możliwości by w Twoim mieszkaniu był obecny wirus, to noszenie tam maseczki jest złym pomysłem. Ale owszem, kiedy przebywamy w ciągu dnia w wielu miejscach, w których ryzyko obecności wirusa (nawet dzień wcześniej) jest dosyć duże, to warto ją mieć. Nie napędzajmy tego biznesu na maseczki, bo są one potrzebne teraz gdzie indziej. U nas jeszcze nie Chiny, żeby całe miasta uznać za skażone i w ten sposób namawiać do maseczek.A co do pytań:Nie masz pewności czy Cię ktoś oszuka. Sprawdzaj ilość zmówień u danej osoby i opinie. Niektóre opinie moim zdaniem wyglądają na sponsorowane lub wstawione przez sprzedawcę. Trzeba wyczuć czy coś jest podejrzane.W przypadku problemów AliExpress niby deklaruje wsparcie i zwrot kasy, ale lepiej nie pchać się na podejrzany grunt.Czas dostawy masz zwykle w opisie. I zwykle nie jest to szybko, chyba, że dopłacisz do lepszej opcji. Możesz też szukać dostaw z magazynów w Europie, ale przy obecnej sytuacji myślę, że będą puste :P


Jasne ze nie chodzi mi tu o chodzenie w nich caly dzien co jest glupota w ktora az ciezko uwierzyc, ale idac do sklepu w masce to naprawde pomoze i to nie tylko nam. Popatrzmy np na Czechy, Slowacje i teraz Austrie tam juz jest nakaz chodzenia w maskach.

Czyli mozna wierzyc tym wyliczonym czasom dostawy (dokladajac moze +tydzien do tego czasu)? Jak jest z VATem w takim wypadku, wyczytalem ze placi sie przy odbiorze ale moze cos sie teraz zmienilo ze wzgledow bezpieczenstwa?
asimply30/03/2020 08:46

Teraz to ręce opadły.Dziwne czasy nastały.
Zauważ, że teraz jest co raz więcej teorii spiskowych i takich wyssanych z palca. Ludzie czytają internety i uważają, że jak ktoś się wypowiada, to od razu jest ekspertem w danej dziedzinie. Tymczasem w większości przypadków są to nastolatkowie, którzy jarają się jak ktoś ich zauważy, skomentuje czy zacytuje. Wiecie, że w USA 80% dyskusji internetowych w temacie antyszczepionkowców prowadziły między sobą boty ? (co ciekawe - wszystkie były rosyjskie).
Maseczki chirurgiczne nie chronią chirurga przed wirusami. Chodzi o to, żeby rozmawiając nie zanieczyścił jałowej sali. Bo rozmawiając (wydając polecenia) może zwyczajnie "napluć" na pacjenta. Te maseczki z materiału tak naprawdę nie wiele filtrują. I nie są szczelne (bo byśmy się podusili). Najważniejsza sprawa - jak są szczelnie przytwierdzone są do twarzy, czy powietrze wdychane i wydychane leci w 100% przez filtr czy też przez wszystkie nieszczelności wokół. Jeśli chodzenie w maseczce nie sprawia ci problemu - to znaczy, że jest to słaba filtracja. Takie prawdziwe maseczki są z "uszczelką" po obwodzie, żeby nie było tu niekontrolowanego przepływu powietrza (a wraz z nim zanieczyszczeń). Bardzo dobre parametry ma sprzęt dla tynkarzy i malarzy (odzież ochronna BHP). Oczywiście nawet taka maska nie wyfiltruje wirusa, bo na tego trzeba filtrów hepa. A szczelnie zamontowany filtr hepa ma taki opór, że ciężko w nim oddychać.
Ale jak jesteś w sklepie i ktoś podchodzi, bo koniecznie chce wziąć coś z półki, przy której stoisz - to maseczka ma sens. Bo daje ci czas na szybkie usunięcie się, zanim zaczniesz oddychać tym samym powietrzem co inny klient. Natomiast jeśli stoisz kilkanaście minut w kolejce... no to sorki - maseczka w niczym nie pomoże. Jak ktoś już to powiedział w TV: jeśli czujesz zapach perfum przechodzącej osoby, albo to że palił papierosy - to znaczy, że twoja maseczka nie ma sensu. Zamiast maseczek można też owinąć się szalikiem czy bandanką. I częste pranie powyższych. Bo większość maseczek to tylko kawałek materiału nie przylegający szczelnie do twarzy.
Te PM 2,5 niby są lepsze, ale powiedzmy sobie szczerze - też nie są szczelne po obwodzie. No i nie filtrują wirusów. Nie ta klasa filtra.

Najlepiej dla nas wszystkich - nie wychodzić w ogóle z domu :-)
Oczywiście to nierealne, bo ktoś musi pracować. I ktoś musi zrobić zakupy.
Zwracam tylko uwagę, że lobby maseczkowe celowo próbuje naciągnąć ludzi na niepotrzebne koszty, bo mają wyjątkowa szansę od losu. W większości przypadków zamiast maseczki wystarczy szal/szalik ze zbitej tkaniny.

Ja przyznaję, chodzę do sklepu w maseczce. Choć mam świadomość, że to raczej kwestia psychologii niż filtracji. Kiedyś między półkami poczułam w maseczce zapach czyiś perfum, choć nikogo w tym czasie tam JUŻ nie było. Nasuwam maseczkę przed wejściem do sklepu trzymając za boki (nie dotykając rękami twarzy tylko samej maski). Po wyjściu zsuwam. Drogę między domem a sklepem przebywam bez oddychania przez maskę, bo wówczas tworzy się pod nią wilgotny i gorący mikroklimat, który tylko sprzyja osiedlaniu się wirusów i bakterii. Jeśli muszę iść do dwóch sklepów, to dwa razy idę z domu.

Tyle o maseczkach. Natomiast warto pomyśleć o rękawiczkach jednorazowych, przy czym nie wiem jak z chińską rozmiarówką w tym zakresie.
summer30/03/2020 15:59

Dziwne czasy nastały.Zauważ, że teraz jest co raz więcej teorii spiskowych …Dziwne czasy nastały.Zauważ, że teraz jest co raz więcej teorii spiskowych i takich wyssanych z palca. Ludzie czytają internety i uważają, że jak ktoś się wypowiada, to od razu jest ekspertem w danej dziedzinie. Tymczasem w większości przypadków są to nastolatkowie, którzy jarają się jak ktoś ich zauważy, skomentuje czy zacytuje. Wiecie, że w USA 80% dyskusji internetowych w temacie antyszczepionkowców prowadziły między sobą boty ? (co ciekawe - wszystkie były rosyjskie).Maseczki chirurgiczne nie chronią chirurga przed wirusami. Chodzi o to, żeby rozmawiając nie zanieczyścił jałowej sali. Bo rozmawiając (wydając polecenia) może zwyczajnie "napluć" na pacjenta. Te maseczki z materiału tak naprawdę nie wiele filtrują. I nie są szczelne (bo byśmy się podusili). Najważniejsza sprawa - jak są szczelnie przytwierdzone są do twarzy, czy powietrze wdychane i wydychane leci w 100% przez filtr czy też przez wszystkie nieszczelności wokół. Jeśli chodzenie w maseczce nie sprawia ci problemu - to znaczy, że jest to słaba filtracja. Takie prawdziwe maseczki są z "uszczelką" po obwodzie, żeby nie było tu niekontrolowanego przepływu powietrza (a wraz z nim zanieczyszczeń). Bardzo dobre parametry ma sprzęt dla tynkarzy i malarzy (odzież ochronna BHP). Oczywiście nawet taka maska nie wyfiltruje wirusa, bo na tego trzeba filtrów hepa. A szczelnie zamontowany filtr hepa ma taki opór, że ciężko w nim oddychać. Ale jak jesteś w sklepie i ktoś podchodzi, bo koniecznie chce wziąć coś z półki, przy której stoisz - to maseczka ma sens. Bo daje ci czas na szybkie usunięcie się, zanim zaczniesz oddychać tym samym powietrzem co inny klient. Natomiast jeśli stoisz kilkanaście minut w kolejce... no to sorki - maseczka w niczym nie pomoże. Jak ktoś już to powiedział w TV: jeśli czujesz zapach perfum przechodzącej osoby, albo to że palił papierosy - to znaczy, że twoja maseczka nie ma sensu. Zamiast maseczek można też owinąć się szalikiem czy bandanką. I częste pranie powyższych. Bo większość maseczek to tylko kawałek materiału nie przylegający szczelnie do twarzy.Te PM 2,5 niby są lepsze, ale powiedzmy sobie szczerze - też nie są szczelne po obwodzie. No i nie filtrują wirusów. Nie ta klasa filtra.Najlepiej dla nas wszystkich - nie wychodzić w ogóle z domu :-)Oczywiście to nierealne, bo ktoś musi pracować. I ktoś musi zrobić zakupy. Zwracam tylko uwagę, że lobby maseczkowe celowo próbuje naciągnąć ludzi na niepotrzebne koszty, bo mają wyjątkowa szansę od losu. W większości przypadków zamiast maseczki wystarczy szal/szalik ze zbitej tkaniny. Ja przyznaję, chodzę do sklepu w maseczce. Choć mam świadomość, że to raczej kwestia psychologii niż filtracji. Kiedyś między półkami poczułam w maseczce zapach czyiś perfum, choć nikogo w tym czasie tam JUŻ nie było. Nasuwam maseczkę przed wejściem do sklepu trzymając za boki (nie dotykając rękami twarzy tylko samej maski). Po wyjściu zsuwam. Drogę między domem a sklepem przebywam bez oddychania przez maskę, bo wówczas tworzy się pod nią wilgotny i gorący mikroklimat, który tylko sprzyja osiedlaniu się wirusów i bakterii. Jeśli muszę iść do dwóch sklepów, to dwa razy idę z domu. Tyle o maseczkach. Natomiast warto pomyśleć o rękawiczkach jednorazowych, przy czym nie wiem jak z chińską rozmiarówką w tym zakresie.


Gdzieś to już czytałem... .
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst