Malta dopłaci turystom za spędzenie tu wakacji

kwi 12. 2021
Władze Malty podjęły decyzję o tym, że dopłacą turystom, którzy postanowią spędzić na wyspie przynajmniej 3 noce. Wszystko po to, aby rozruszać zamrożoną przez pandemię turystykę kraju .

Minister turystyki Malty ogłosił kilka dni temu plan, który miałby wspomóc turystykę kraju. Clayton Bartolo wpadł na pomysł dopłacania urlopowiczom, którzy zdecydują się przyjechać na wakacje na wyspę. Aby otrzymać dopłatę, musieliby zarezerwować przynajmniej 3-dniowy pobyt w państwie.


Malta już 1 czerwca zamierza znieść dużą część restrykcji związanych z koronawirusem i od tego momentu będzie możliwość uzyskania dopłaty do wakacji tutaj. O przydzielenie takiego dodatku finansowego będą mogli starać się turyści, którzy zarezerwują nocleg w lokalnym hotelu na min. 3 noce.

O jaką kwotę mogą starać się przyjezdni? Jeśli w grę będzie wchodził pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu, dopłata będzie wynosiła 200 euro (ok. 900 zł). Osoby przebywające w hotelu 4-gwiazdkowym będą mogły postarać się o otrzymanie 150 euro (ok. 680 zł), a w 3-gwiazdkowym - 100 euro (ok. 450 zł). Jeśli zdecydujemy się na urlop na wyspie Gozo, możemy liczyć na dodatkowe 10 proc. od podanych wyżej kwot.

radiozet.pl/Pod…dzy


Aktualizacje społecznościowe
Różne
Dyskusje
Prześlij Komentarz