Makeup.pl UWAGA sklep chce pozywać klientów !

lut 24. 2023 (3 g, 4 min)
Kto kupił Raphl Lauren Blue przed 2 tygodniami może się spodziewać pisma do dopłaty albo wezwania do sądu…
Oto treść maila.
Perfumy poszły na prezent na 40 te urodziny, wiec ja nie mam jak zwrócić, a dopłacać ponad 200 zł nie zamierzam.
Tłumaczenie, że powinno być w Euro to trochę śmieszne bo wówczas cena powinna być Ok 670 zł, podczas gdy w innych sklepach kosztuje Ok 350-400 zł, a samo chcą dopłatę trochę ponad 200zl… co zrobić ?
Treść Maila

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w okresie od 13 lutego do 17 lutego 2023 r. sklep internetowy La Makeup borykał się z problemami natury techniczno-informatycznej, czego skutkiem było wyświetlanie się cen, na stronie internetowej sklepu pod adresem makeup.pl, niektórych produktów w walucie euro, a nie w walucie polskiej. W następstwie tego, wyświetlane na stronie internetowej błędne ceny mogły sugerować, że produkt oferowany jest znacznie poniżej jego rynkowej wartości. Powyższy stan rzeczy spowodowany był błędem systemowym niezależnym od firmy La Makeup. Po wykryciu błędu firma w trybie natychmiastowym dokonała zmiany cen oraz waluty na stronie internetowej makeup.pl.

Błędne podanie cen produktów nie było zamierzonym działaniem La Makeup, a wynikało jedynie z błędu systemu informatycznego, który po wykryciu natychmiast został naprawiony. Sklep w żadnym wypadku nie miał na celu sprzedawać produktów po zaniżonej cenie rynkowej. Co więcej dysproporcja pomiędzy ceną rynkową a ceną błędnie podaną na stronie internetowej Sklepu, która była ponad czterokrotnie niższa pozwala przyjąć, że błąd ten przez Klienta mógł być z łatwością zauważony.

Z uwagi na zauważalną różnicę pomiędzy wartością rynkową produktu, a błędną ceną jego sprzedaży Klient był świadomy lub z dużym prawdopodobieństwem mógł zdawać sobie sprawę z oczywistej pomyłki. Blisko czterokrotnie niższa od ceny rynkowej, cena produktów jaka pojawiła się na stronie internetowej Sklepu nie była również wynikiem promocji czy wyprzedaży świadomie organizowanej przez sklep.

W związku z powyższym informujemy, że Państwa zamówienie zostało anulowane, a zawarta umowa sprzedaży z powodu wyżej wymienionych faktów i oczywistego błędu jest nieważna.

Mając powyższe na uwadze, uprzejmie prosimy o natychmiastowy zwrot zamówionych przez Państwa produktów z przedmiotowego zamówienia w terminie 7 dni od otrzymania niniejszego pisma lub dopłacenie różnicy w cenie 218,39 zł Ralph Lauren Polo Blue Parfum - Perfumy (125 ml) na następujący numer konta: PL17 1030 1508 0000 0008 1842 3004 w tytule wprowadzając numer zamówienia. W przypadku niedokonania zwrotu zamówionych towarów lub niepokrycia różnicy w cenie, firma La Makeup zmuszona będzie do wystąpienia na drogę sądową w celu odzyskania należności za towar nabyty niezgodnie z prawem.

Niewykonanie powyższej prośby w wyznaczonym terminie będzie poczytane za działanie noszące znamiona świadomego wykorzystania oczywistego błędu celem osiągnięcia korzyści, ze stratą dla firmy La Makeup co jest równoznaczne z pogwałceniem elementarnych zasad współżycia społecznego i dobrych obyczajów i jako takie nie zasługuje na ochronę. Nie można bowiem czynić ze swego prawa użytku, który byłby sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony.

Z poważaniem
Zespół MakeUp.pl
Aktualizacje społecznościowe
Różne

19 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Śmiech na sali, ładny straszak. Ja bym olała 😃 Oni nie powinni tego w ogóle wysłać tylko anulować przed wysyłką, a skoro wysłali to nie twój problem (Edytowano)
 2. Avatar
  Nie znam sklepu ani tego błędu, ale jeżeli potwierdzili ofertę, którą im złożyłeś (kliknąłeś Kup) to czego oczekują. Sami stworzyli regulamin, który maja na swoim sklepie. Złożyłeś ofertę, potwierdzili, wysłali zamówienie. Ogólnie te zapisy maja chronić przed błędami na sklepach i są zabezpieczeniem by anulować zamówienie i nie wysłać towaru, ale oni popełnili błąd potwierdzając i wysyłając towar. Możesz próbować czy będą wgl chcieli się sądzić, najwyżej przegrasz i zapłacisz może z 30zł kosztów sądowych. Pytanie czy pójdą do sądu i czy wgl maja szansę wygrać

  § 4 Zamówienia
  1. Informacje zawarte na Stronie Internetowej Sklepu nie stanowią oferty Sprzedawcy w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a jedynie zaproszenie Klientów do składania ofert zawarcia Umowy sprzedaży.

  11. Następnie, po potwierdzeniu złożenia zamówienia, Sprzedawca przesyła na podany przez Klienta adres poczty elektronicznej informację o przyjęciu zamówienia do realizacji. Informacja o przyjęciu zamówienia do realizacji jest oświadczeniem Sprzedawcy o przyjęciu oferty, o której mowa w §4 ust. 9 powyżej i z chwilą jego otrzymania przez Klienta zostaje zawarta Umowa sprzedaży.
  12. Po zawarciu Umowy sprzedaży, Sprzedawca potwierdza Klientowi jej warunki, przesyłając je na Trwałym nośniku, na adres poczty elektronicznej Klienta lub pisemnie na wskazany przez Klienta podczas Rejestracji lub składania zamówienia adres.

  Regulamin sklepu internetowego - Makeup (Edytowano)
 3. Avatar
  No chyba coś kiedyś takiego widziałem pepper.pl/sha…511
 4. Avatar
  Do rzecznika z nimi

  Zwykły straszak:p

  A chociaż pismo przysłali? Jak email to tym bardziej olać Xd (Edytowano)
 5. Avatar
  Ten mail jest tak słaby, że można się tylko uśmiechnąć. I sami są tego świadomi, skoro szkoda im nawet poświęcić 5zł na wysłanie tego listem poleconym
  Avatar
  Bo by musieli wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. A listy zdrożały i taki pewnie kosztuje z 12zl a kupujących np. kilkuset to boli wydać tyle. Mejle są za darmo
 6. Avatar
  Autor
  E-mail na razie
  Avatar
  Jak był błąd to muszę listownie (Edytowano)
 7. Avatar
  Od razu sprawę kierować do UOKiK.
  Avatar
  Autor
  Ale teraz czy Ew jak prześlą jakiś list a nie maila ?, może to mail straszak ( jak swego czasu Neonet z mikrofalówkami tak samo straszył ) i lepiej olać…
 8. Avatar
  Czyli chcą tylko dopłatę?xd Nie ma mowy o darmowym odbiorze towaru?
  Avatar
  Autor
  Napisali ze odesłać lub dopłacić w ciągu 7 dni.
  Tylko ja nie czuję się, że nabyłem towar niezgodnie z prawem…
 9. Avatar
  To już pod scam podchodzi xD I celowe oszustko xD Taki widać mają marketing
 10. Avatar
  Nikogo nie pozwą. Mają straty, więc chcą je zmniejszyć i liczą, że poprzez zastraszanie się uda. Ich działanie jest nielegalne, dlatego nie podają podstawy prawnej, bo jej nie ma i każdy sąd odrzuci taki pozew (za złożenie którego sklep musi i tak zapłacić opłatę sądową, więc straty mieliby jeszcze większe).
Avatar