Macbook air m2 8 gb 256 gb a prosta edycja filmów?

lut 23. 2023
Zastanawiam się nad wyżej wymienionym Macbookiem, potrzebuję głównie komputera do codziennych spraw jak internet/word/nauka, ale od czasu do czasu muszę zedytować prosty film. Czy Macbook air m2 8gb ram będzie wystarczający do takiego użytku?
Aktualizacje społecznościowe

9 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Sqrviel
  8GB RAMu na aktualnie to takie minimum. Jeśli chcesz edytować filmy i odpalać jakieś wordy czy inne pierdoły do nauki to poszedłbym w wersję z co najmniej 16GB. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika NLC
  to zależy od programu, który chcesz używać do edycji wideo. 8-16GB będzie wystarczające jeżeli chcesz korzystać z Final Cut, ale do programów takich jak Premiere Pro, Davinci Resolve, Sony Vegas itp to 16GB to jest absolutne minimum do komfortowej pracy, najlepiej mieć 32GB i więcej (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika robifurore
  Nie da rady, nie oszukuj się. Air został stworzony do przeglądania sieci.
 4. Awatar użytkownika JayDustheadz
  2 podstawowe rzeczy:
  1) Air ma pasywne chlodzenie. Da sie z tym zyc ale jesli bedziesz obciazac cpu to bedzie throttling. FCP i Motion nie obciazaja prawie procka ale nie wiem juz jak premiere czy tam DVR.
  2) Pamietaj ze pamiec w ARM makach jest dzielona na RAM i VRAM. 4GB RAMu to troche...maławo. Do malych zadan starczy, do BARDZO prostej obrobki 4k, tez powinno. Ale jesli chcesz cos sensowniej ogarniac nie denerwujac sie przy tym, to nie inwestowalbym w 8 GB tylko w 16.
  Awatar użytkownika franzpy
  Pamietaj ze pamiec w ARM makach jest dzielona na RAM i VRAM

  Nieprawda. Unified Memory, mówi to panu coś?
Awatar użytkownika