Lidl [parkside] gwarancja bez dowodu zakupu? lub przy zakupie z zagranicznego lidla?

lis 2. 2021
Witajcie. Rozważam zakup z olx elektronarzędzia parkside (obecnie niedostępnego w krajowych lidlach). Sprzedający nie mają dowodu zakupu. Czy w takim przypadku jest szansa na realizację ewentualnej gwarancji w sklepie?

I druga opcja to zakup z czeskiego lidla. Czy wtedy można, w razie problemu ze sprzętem, reklamować go w krajowym sklepie?
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Skomentuj

9 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  lidl.pl/c/r…496 4. Konsument w zgłoszeniu reklamacyjnym powinien wskazać: (i) podstawę reklamacji, tj. czy składa reklamację na podstawie rękojmi czy też gwarancji; (ii) swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe; (iii) datę zakupu Produktu z Wadą; (iv) zapłaconą w Lidl cenę Produktu z Wadą; (v) nazwę Produktu z Wadą (zalecamy podanie numerów: EAN, IAN oraz numeru seryjnego oraz pozostałych danych identyfikujących Produktu z Wadą, jeżeli jest to możliwe); (vi) opis wady; (vii) moment stwierdzenia wady w Produkcie z Wadą; oraz (viii) swoje żądanie (zobacz punkt II. 5 poniżej). Dodatkowo Konsument powinien przedstawić dowód potwierdzający, że Produkt z Wadą został zakupiony w jednym ze Sklepów Lidl. Podanie ww. informacji przez Konsumenta ułatwi przeprowadzenie procedury reklamacyjnej przez Lidl, jednakże nie jest obligatoryjne i nie wpłynie na ocenę merytoryczną zgłoszenia reklamacyjnego przez Lidl. W razie niedających się usunąć wątpliwości co do treści reklamacji, Lidl skontaktuje się z Konsumentem z użyciem podanych przez niego danych kontaktowych.

  Czyli powinieneś mieć paragon ale nie musisz, zresztą trudno abyś kupił parksida w Biedronce
 2. Avatar
  Paragon musi być. Ostatnio reklamowałem. Nie musi być papierowy. Wystarczył z aplikacji.
 3. Avatar
  Na stronie lidla jest regulamin procedury reklamacyjnej, miejsce zakupu nie ma znaczenia o ile jest to na terenie Polski, ale konieczny jest dowód zakupu (Edytowano)
 4. Avatar
  Autor
  Yardek02/11/2021 10:25

  Paragon musi być. Ostatnio reklamowałem. Nie musi być papierowy. Wy …Paragon musi być. Ostatnio reklamowałem. Nie musi być papierowy. Wystarczył z aplikacji.


  NLC02/11/2021 10:29

  Na stronie lidla jest regulamin procedury reklamacyjnej, miejsce zakupu …Na stronie lidla jest regulamin procedury reklamacyjnej, miejsce zakupu nie ma znaczenia o ile jest to na terenie Polski, ale konieczny jest dowód zakupu  Dziękuję. Czyli oba rozwiązania nie są zbyt ciekawe :/ No cóż pozostaje polowanie na inne oferty Dziękuję za podpowiedzi.
 5. Avatar
  Dlatego na allegro sa oferty bez paragonów bo by klient wiedział ile zarobili na sprzedaży A cały plus parksajda jest gwarancja 3 letnia wiec lepiej kupić z dowodem zakupu.
 6. Avatar
  Krzychu12702/11/2021 16:08

  Dlatego na allegro sa oferty bez paragonów bo by klient wiedział ile z …Dlatego na allegro sa oferty bez paragonów bo by klient wiedział ile zarobili na sprzedaży A cały plus parksajda jest gwarancja 3 letnia wiec lepiej kupić z dowodem zakupu.


  E tam,klient i tak wie bo sprawdzi na pepperku historyczne okazje i ich ceny.
 7. Avatar
  A ja się nie zgodzę ze potrzebny dowód zakupu. Tydzień temu dzwoniłem do Lidka ze mam zepsuta wkrętarkę i nie mam paragonu. Musiałem podać numer IAN i seryjny oraz mniej więcej miesiąc i rok zakupu. Na drugi dzień przyjechał kurier po wkrętarkę.
  Avatar
  czesc jak skonczyla sie reklamacja ? Udalo sie wszystko zalatwic bez paragonu ? Mam zepsutą mlotowiertarke ktora stracila udar do zareklamowania ale niestety paragonu brak...
Avatar