Opublikowano 25 sierpnia 2022

Legalność Windowsa z Allegro

Jak to jest z legalnością windowsa z allegro ? Są aukcje po 200zł niby dostaje się klucz i pudełko z pendrivem z systemem. Ale nie sprzedaje tego firma tylko osoba prywatna . Czy ten system jest legalny czy to ciąg dalszy sagi z wątpliwej legalności kluczami z allegro tylko że teraz w wyższej cenie ?
I drugie pytanie mozna potem to zaktualizować za darmo do Windows 11 ?
Aktualizacje społecznościowe

21 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika hEll0
  I gdzie tu odpowiedź? Same domniemania, że taka ilość może nie pochodzić z utylizowanego sprzętu. Ja tu w tym art. nie widzę odpowiedzi na pytanie, same przypuszczenia.

  Sam kupiłem PC z WIN 10 i klucz od kilku lat działa, ba nawet bez zająknięcia mam WIN 11, a i kontakt z suportem był 2x i nie było problemów odnośnie klucza.
 2. Awatar użytkownika rysieku
  Ale ludzie mają problemy to co kupujesz na allegro jest problemem allegro i sprzedającego. Kupuj i się nie zamartwiaj, przecież nawet jeśli coś by się wydarzyło to jak wyobrażasz sobie żeby postawili Ci zarzuty że kupiłeś coś nielegalnego w sklepie, który ma obowiązek sprzedawać legalne rzeczy.
  Awatar użytkownika Usunięty605791

  Odpowiedź do

  Ale wiesz, że śledzczy wchodzą na teren firmy, rekwirują cały sprzęt na kilka lat i mają w d, że kupiłeś go sobie na allegro?
  Potem możesz sobie to udowadniać, ale na rozprawy czekasz po kilka miesięcy + opinia biegłego itd.
  Po takiej akcji firma ma na prawdę ciężko aby stanąć na nogi.
 3. Awatar użytkownika Krzychu127
  Kup polesinga i będziesz mieć windowsa oryginała Ja kupiłem za 450zł to mam dwie naklejki. Jeden oryginał a drugi dla laptopów odnowionych. Dzięki Unii zmienili prawo co do sprzedaży windowsów. Dawniej tylko wersje box można było ponownie użyć lub odsprzedać.
 4. Awatar użytkownika Mowca
  Z allegro to nie wiem ale kupuje na gvgmalls s od kilku dobrych lat. Mam z tamtad 2 klucze do win 7pro, office 16, 2x windowsa 10pro i żadnych blokad nie miałem. Wszystkie aktualizacje zasysa bez problemu. Nawet raz przy windows 7 support pomagał mi go aktywować.
 5. Awatar użytkownika Alienek
  Autor
  Tak czytam i czytam i głowa pęka już. Jak się nie zabuli chyba pełnej ceny to nigdy nie można być pewnym legalności.
  Awatar użytkownika Krzychu127
  Kup laptopa z systemem i masz legalny windows. Ja od win 90se używałem potem w blaszaku WIn ME czy Xp piraty. Potem kupiłem laptopa i mam do dziś oryginał zawsze w laptopach.
Awatar użytkownika