Laptopy Dell outlet z USA

paź 27. 2023
Hej, Na allegro jest sporo ciekawych ofert na laptopy oznaczone jako DELL Outlet , najczęściej pochodzie to USA. np:
allegro.pl/ofe…304

albo

allegro.pl/ofe…467


Macie jakieś doświadczenie z tym ? Czy jest szansa na gwarancje w PL ?
Czy serio to są nowe ? czy jakie refurby ?
Aktualizacje społecznościowe

7 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Matemes
  Dell prowadzi outlet od kiedy pamiętam, więc może i 20 lat będzie.
  Skądś się te wszystkie delle na allegro biorą, chociaż wydaje mi się, że skala jest mniejsza niż jeszcze parę lat temu. Swoje mógł też zrobić brexit, bo tamtejszy outlet bywał niczego sobie.
  Generalnie opinie o outletowych dellach są raczej dobre, ale to nie znaczy, że nasi wspaniali handlarze-mirki nie kombinują.
  Wiadomo, że zaletą outletu jest gwarancja producenta, tylko że czasem dłuższa, czasem krótsza. Problem w tym, że nie każdy sprzedawca ogarnia (lub nie chce nie może ogarnąć) jak u della działa przekazywanie gwarancji. Bo panie to straszna papierologia servicetagi, dowody zakupu, daj pan spokój...
  Do tego jeszcze dochodzą warunki różnych pakietów gwarancyjnych i kilka poziomów outletów. Kiedyś były trzy - od nieodebranych zamówień po maszyny po naprawach.
  Ogólnie więc można grubo wtopić albo wyrwać świetny sprzęt za ułamek ceny

  Moim zdaniem jest jeszcze jeden czynnik. Jakość nowych modeli Della od paru lat jest niższa niż wcześniej. I wydaje mi się, że ThinkPady, ZBooki/EliteBooki wypadają obecnie ciekawiej niż Latitude/Precision.
 2. Awatar użytkownika yenfnbqee
  Szansę na gwarancję masz. U sprzedającego. Dopóki się na Ciebie nie wypnie. Albo się nie zwinie :P
  Awatar użytkownika Xorro
  Jak allegro to jest program ochrony kupujących.
 3. Awatar użytkownika Donkey
  Kupował może ktoś z tych linków? Sam się zastanawiam teraz czy nie kupić takiego Inspiron z outletu us jako "anulowane zamówienie"...
  Awatar użytkownika Matemes
  Sklepy takie jak electrogarden istnieją od lat. Jeżeli chcesz kupić za niższą cenę laptopa z outletu bez gwarancji producenta, to jest to jakaś opcja - klasyczne coś za coś. Warto tylko przed zakupem uświadomić sobie, z czym to się wiąże.
  I moim zdaniem nie należy mylić programu ochrony kupujących allegro z gwarancją, tak samo jak nie należy mylić z nią rękojmi. (Edytowano)
Awatar użytkownika