Opublikowano dzień temu

Laptop z UK wysyłka - cło i VAT

Czytam artykuły o podatkach przy wysyłce z UK do Polski i zaraz osiwieję, bo nie mogę mieć pewności jak to liczą.
Scenariusz jest taki, że znajomy miałby mi wysłać kupiony w UK nowy laptop, jako że tam są dużo tańsze niż u nas.
To nie jest paczka o wartości do 150€, więc podobno łapie się na cło? A VAT też trzeba zapłacić ponownie, mimo że był płacony przy zakupie laptopa? Czy tylko różnicę między stawkami VAT?
Ktoś coś wysyłał i wie jak to najlepiej ugryźć, żeby paczka doszła bez problemów i nadmiernych kosztów?
Aktualizacje społecznościowe

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika reqoil
  Powiedz znajomemu żeby np. punktu DHL wycenił mu taką przesylke. Wszystko mu tam dokładnie powiedzą włącznie z wszystkim opłatami celnymi.
 2. Awatar użytkownika bukimi
  Autor
  Kombinuję na przyszłość z ewentualnym zamówieniem z UK, ale na razie bez sukcesów. Kuzyn kolegi stwierdził jednak, że za dużo zachodu. Firmy "busiarze" z UK być może są w stanie odebrać zamówienie ze skrytki Amazon Locker, ale niechętnie (podobno z powodu potencjalnie pustych lub uszkodzonych paczek).
  Znacie jakieś inne rozwiązanie na kupno z Amazon UK niż niemiecki Bodycar? Może kogoś, kto by przejął cały proces na siebie za opłatą za fatygę? Kogoś z PL, kto ma to już obcykane (i konto na Amazon), albo z UK, kto by mógł wysłać do PL? Oczywiście zapłaciłbym za sprzęt od razu razem z kosztem wysyłki, żeby nie było że kogoś naciągam. - masz zablokowane PW (pewnie miałeś wiadomość co 5 sekund, nie dziwię się), a myślałem w pierwszej kolejności też o Tobie, bo jesteś tu najsprytniejszy w temacie... (przepraszam za wołanie, jeśli sobie nie życzysz)
  Awatar użytkownika zhurq
  Luz. Zablokowałem privy na jakiś czas, bo po prostu za dużo tego, dziennie przynajmniej 5 zapytań, a też muzę odsapnąć.

  Z przesyłkami niestety nie pomogę. Jedyne co mnie interesuje to ichny Amazon z wysyłką do pośrednika w Niemczech i tu cła nie ma, w ogóle chyba cła na laptopy nie ma, ale pewności nie mam. Amazon pokrywa wszystkie koszty z każdego kraju i w sumie tylko to mnie interesuje, a jak z zakupem gdzie indziej, przez kogoś innego, to niestety nie wiem.