lis 25. 2022 (21 g, 19 min)
Szukam laptopa dla mamy, ale wybór jest taki, że nie wiem co wybrać, więc może wy pomożecie. Głównym wymaganiem jest wejście Ethernet (co jak zauważyłem w nowych laptopach nie jest częste), szukam czegoś z 16GB i dobrym prockiem, żeby posłużyło na długo. Karta graficzna zintegrowana, laptop będzie używany do małych plików z worda, prowadzenia konferecji online, a poza tym do przeglądania youtube'a i czytania wiadomości.

Budżet w sumie do 4k, wymagania nie są duże, więc celuję w coś od 2,5 do 3,5k ale może być trochę drożej. Bardzo proszę o propozycje.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj

6 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  W tym budżecie chyba matebook 16: ceneo.pl/128…htm
  Niestety nie ma RJ45 i niestety będzie to coraz częstsze, ale można to załatwić np. taką kartą: ceneo.pl/999…htm
  Avatar
  Autor
  W sumie nie pomyślałem o zewnętrznej karcie, więc problem rozwiązany, dzięki.

  A co byś wybrał i dlaczego pomiędzy podanym przez Ciebie Matebookiem a Vivobookiem? komputronik.pl/pro…tml
 2. Avatar
  Myślę, że takie coś spokojnie starczy:
  pepper.pl/pro…941
  Jeśli chodzi o 16 GB, to nie wiem czy w tym modelu jest opcja dołożenia drugiej kości.
  Generalnie nie ma co wybiegać poza budżet 2500 do takich zastosować. Lepiej trochę szybciej wymienić sprzedając stary - szybciej, czyli np za 5 lat niż za 8.
  Avatar
  To do końca nie jest prawda, ponieważ kupując słabego laptopa od początku musisz się męczyć z jego wydajnością. Na sam start może wystarczy, ale będzie się starzeć dużo szybciej.
  Przykład: 5-letni tani laptop z procesorem niskonapięciowym, czyli np i5-7200U na ten moment jest elektrośmieciem, a już 2 lata temu mógł powodować frustrację. Jeśli ktoś w tym samym czasie odrobinę dołożył i kupił komputer z chociaż i5-7300HQ lub nawet i5-7440HQ ma dziś nadal całkiem responsywną maszynę. Zadbany komputer z takim procesorem może nie wymagać wymiany może nawet i przez kolejne 3 lata.