Laptop na co zwrocic uwage.

6
maj 5. 2018
Witam

Planuje zakup nowego laptopa.
Budżet do 4000 zł.
Na co zwrócić uwagę?
Nie gram w żadne gry.
Aktualizacje społecznościowe
6 Komentarzy
Wszystko zależy do czego go potrzebujesz
Jak nie grasz w gry to po co wydawać 4 tysiące na laptop? Chyba, że chcesz na niego wyrywać lachony. Do zwykłego użytku zwróć uwagę na: dwa dyski Pierwszy SSD na system wystarczy 250 GB. Drugi zwykły jak największy miniumum 1 TB czyli 1000 GB. Do tego najlepiej 16 GB pamięci RAM. I to w zasadzie tyle. Reszta jaka by nie była będzie śmigał aż milo
Jeśli nie grasz w żadne gry, to możesz zrezygnować z dedykowanej karty graficznej - zintegrowana w zupełności wystarczy. Na pewno warto zainwestować w dysk SSD, być może warto dopłacić do lepszej matrycy (IPS) o ile masz zamiar pracować w programach graficznych, tudzież zależy Ci na lepszych kątach widzenia (np. do oglądania filmów). Ja zwróciłbym uwagę na serie biznesowe - Lenovo Thinkpad, HP Probook/Elitebook, Dell Latitude.
Jeżeli nie wiesz czego szukasz zwróc uwagę na wagę, materiał czy łatwość naprawy laptopa. Może rozdzielczość lub to czy matryca jest ips lub dotykowa.

Nikt za ciebie nie zadecyduje co powinieneś kupić. Do 4000zl nie do grania mam łapka na licytacji od mniej niż 1000... czy go byś wziął? Wątpię
Materiał/ obudowa to primo co należy dobrać w miarę solidne, abyś nie miał zabawki za 4000 zł z uginającego się i świecącego plastiku.
Wymiar ekranu też jest ważny, i jego rodzaj, bo albo będziesz miał pseudo panoramiczny, albo bardziej kwadratowy z 2 centymetrową ramką, albo matowy albo odblaskowy czy jak to się tam nazywa.
Równie ważną sprawą ale zazwyczaj pomijaną jest rozstaw wejść i gniazd typu usb czy hdmi, bo w niektórych dziadowskich laptopach nie wsadzisz przykładowo dwóch pendriwów obok siebie bo usb jest za blisko.
Podzespoły to raczej rzecz drugorzędna jeśli nie będziesz grał ani tworzył grafiki 3d czy innych renderów.
Ja używam lenovo w540, jedyną wadą jest koszmarny panel dotykowy / Touchpad, wcześniej miałem Dell Vostro z normalnymi przyciskami i był o niebo lepszy.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Najlepsze dyskusje

    Najlepsi sprzedawcy