Opublikowano 27 listopada 2023

Laptop do gier (i nie tylko) za 4 - 5,5 k

Cześć, chcę zamienić moją stacjonarkę na wydajnego laptopa do uniwersalnego użytku tzn. trochę do grania, trochę do tworzenia muzyki i trochę do przeglądania neta.
Budżet: ok. 4 - 5,5k
Aktualnie mój komp ma już z 8-9 lat, był składany jakoś w 2015 i na pokładzie ma i7, GTX 1070, 16 GB RAM. Gry typu Wiedźmin 3 śmigają na ultra i chciałabym żeby lapek nie wypadał dużo gorzej przy podobnych tytułach. Chociaż teraz gram sporadycznie raczej i nie potrzebuję potwora do gier ale jak już w coś gram to chcę żeby było ładnie i płynnie.
Laptop w domu będzie służył raczej "stacjonarnie" tzn. chcę podłączyć monitor, klawiaturę itp. jak do komputera ale niewykluczone też, że będzie zabierany poza dom np. na jakieś sesje wspólnego muzykowania, DJowania.
Przeglądam codziennie promocje na Amazonie bo można wyrwać lapka 1-3 tys. nawet taniej niż na polskim rynku i wg znajomych najlepszą opcją jest teraz ten TUF ale też słyszałam o nim różne opinie, jedne bardzo pozytywne inne że elektrośmieć przegrzewający się i słabo wykonany. Wizualnie za to bardziej podoba mi się HP OMEN ale znowu znajomi twierdzą, że HP to jest syf Ja nigdy nie miałam jeszcze laptopa i nie mam kompletnie doświadczenia z nimi także będę bardzo wdzięczna za pomoc w dokonaniu wyboru
Aktualizacje społecznościowe

13 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Pijaczek
  nie bierz tego śmiecia od niego z 3050, w swoim budzecie spokojnie dostaniesz lapka z rtx 4060 i nie szukaj niczego z gorszą kartą ;]
 2. Awatar użytkownika S_Sz
  16252605-JKeQl.jpg
  mam takiego lapka na sprzedaż. Praktycznie nie używany na gwarancji
  Awatar użytkownika zhurq
  Wyjazd z wciskaniem innym Pepperkom najgorszego laptopa, jaki kiedykolwiek powstał. Na drzewo prostować banany! (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika Matemes
  Szukasz czegoś z 3060/4060, nie musi być i7 - Core i5 Ryzen 5 jednej z ostatnich generacji (12/13 intel i 6/7 amd - w uproszczeniu) wystarczy.
  Pierwszy laptop, to rada jest taka, że ilość pamięci i dysk na drugim miejscu a na pierwszym GPU i CPU, bo tych ostatnich nie wymienisz.
  A pomiędzy nimi jakość ekranu i rzeczy nieobecne w specyfikacji czyli jakość obudowy/konstrukcji i wydajność chłodzenia, która ma bezpośredni wpływ na kulturę pracy i wydajność.
  TUF - może, OMEN spoko, na pewno Legion, może Aorus, może Acer Nitro.
 4. Awatar użytkownika Dawid_BanachI42
  Jestem w trochę podobnej sytuacji i na przykład poluję na Legiona Slim 5 w wersji z rtx4060, w cenie około 5400/5500 (myślę że jest to do osiągnięcia, a może nawet mniej) z czego na pewno trzeba będzie dokupić dysk 1TB i może RAM ale to raczej w przyszłości np. za pół roku.
 5. Awatar użytkownika NixaVixa
  Autor
  Zamówiłam tego na raty na sklep. W ratach wychodzi 5272 PLN. Jeszcze nieopłacony. Myślicie że będzie git?

  mediaexpert.pl/kom…dos
Awatar użytkownika