Opublikowano 2 dni temu

Laptop dla nauczyciela

Cześć.

Proszę o polecenie laptopa dla nauczycielki do 4 tys. Najlepiej z supermarketu, mediaexpert itp.

Dzieki!
Aktualizacje społecznościowe

1 Komentarz

Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Musti235
  Trudno powiedzieć do czego i na jakie trzeba iść kompromisy (bo każdy laptop to kompromis).
  Nie może być na raz i najwyższa wydajność najmocniejszych wysoko-napięciowych procesorów ORAZ najdłuższy czas pracy na największej baterii ORAZ najlżejsza waga na raz.

  Taki który się "tak ogólnie" wyróżnia bardzo pozytywnie pod wieloma względami to na przykład Lenovo Yoga Slim 6-14 OLED (16/512 GB)(2023) w cenie 3679 zł.

  Piękny ekran OLED, jasność maksymalna zgodna z HDR500 (czyli 500 nitów), kontrast "nieskończony" (w sensie po prostu nie świecą się piksele które mają być czarne w ogóle), obsługuje (w przeciwieństwie do MacBooków) skutecznie różne filmowe standardy HDR w tym Dolby Vision, pokrycie przestrzeni barw też wyższe niż w MacBookach (100% DCi-P3) - świetna sprawa.

  Jakość wykonania też bardzo dobra, wszystko z aluminium, nic nie trzeszczy, nic nie skrzypi, nie wygina się itd. A waga i tak leciutka bez zasilacza 1.3 kg - (ok cięższy niż MacBooki Air - o oszałamiające 0.1 kg xD).

  Jest też kamerka 1080p z czujnikiem podczerwieni zgodna z Windows Hello i podwójnymi mikrofonami (oczywiście nadal nic specjalnego w porównaniu z osobnymi kamerkami, ale JAK NA "tani" laptop to jest bardzo dobrze).

  Wydajnościowo średnio-napięciowy i5-1240P (4 rdzenie P, 8 rdzeni E, bazowe TDP 28W) też nie ma się czego wstydzić. W testach nie wypada dużo gorzej niż Apple M1
  (inb4 przecież M1 to 4-letni procesor w najbiedniejszym wariancie nie-pro, nie-max itd., a cena niewiele niższa niż najtańszy MacBook Air!!!111 - tak, ale JAK NA "normalny" procesor który obsługuje wszystkie aplikacje bez emulatorów, nie da się go włożyć do iPada, a musi się zmieścić i dać schłodzić w 1.3 kg laptopie z Windowsem z fizycznie sporą baterią - to nie uważam żeby to były złe wyniki).

  No i ta bateria - 65 Wh (o 1/4 fizycznie większa pojemność niż w MacBookach Air) i do tego średnio-(a nie wysoko-)napięciowy procesor nadal daje przyzwoite wyniki.
  Nie ma dokładnych testów dla wariantu z Intelem, ale wariant z AMD (a w zamian z fizycznie mniejszą baterią) osiągał około 8 godzin lekkiej pracy.

  Także czy nadaje się jako gamingowa bestia do Cyberpunka? Nie.
  Czy nadaje się jako mobilna stacja robocza do AutoCADa i Blendera? Nie.
  Czy ma absolutnie najdłuższy czas pracy na baterii ponad 20 godzin (przy wydajności na procesorach rodem z telefonów)? Nie.
  Czy jest absolutnie najlżejszym laptopem na rynku? Nie.
  Natomiast uważam że jest bardzo rozsądnym kompromisem, jak ktoś potrzebuje do oglądania filmów, do pracy w pakiecie Office, do "codziennego użytkowania" i ewentualnie montażu filmów.

  Recenzja
  www-computerworld-dk.translate.goog/art…=EN
  Testy baterii
  ultrabookreview.com/657…ew/
  Kupon -120 zł za aplikację
  mediamarkt.pl/pl/…cja
  Testy o 1280P vs M2, ale pojawia się też miejscami 1240P i M1

  Zakup
  mediamarkt.pl/pl/…tml (Edytowano)