Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Laptop Dell Latitude E5490 (płyta 2444MHz) vs Pamięć RAM Kingston Fury Impact (2666Mhz)

sty 22. 2023
Kupiłem w promocji pamięć Kingstone. Jednak laptop jej nie widzi. Orientuje się może ktoś dlaczego Dell Latitude E5490 (płyta 2444MHz) nie widzi Kingston Fury Impact (2666Mhz)?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj

10 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Może nie lubią się po prostu.
  Nie działa jako druga kość, czy jako jedyna?
  Avatar
  Autor
  Wymieniam 2x4GB na 2x8GB. Pojedyncze też są niewidoczne.
 2. Avatar
  Napięcie?
  O ile pamiętam, na stronie Della jest konfigurator do takich upgrade'ów. Kilkanaście tygodni temu koleżance dokładałem RAM i napisało, jakie trzeba wybrać
  Avatar
  Autor
  Napięcie 1,2V. Sprawdziłem ten Dell Upgrade ale cwaniaki pokazują tylko kości Della
 3. Avatar
  Doprecyzuj, czy dokłądasz do innych, czy wkładasz komplet nowych. Jak dokładasz lub komplet nowych, to sprawdź z samą jedną nową w slocie. Jak i co zobaczy.
  Wiadomo w teorii, szczególnie jak wkłada się pełen komplet, to powinno sobie zjechać z taktem do tego wspieranego przez płytę główną i dobrać z automatu odpowiednie opóźnienia, ale bywa różnie. Profilaktycznie bym jak zawsze też BIOS zaktualizował, ale nie zdziwiłbym się jakby i po aktualizacji i z jedną kością dalej nic nie widział.
 4. Avatar
  Autor
  Wkładam nowy. Sama jedna tez nie jest wykrywana. BIOS zaktualizowałem specjalnie przed włżeniem aby była najnowasza wersja. Czytałem "coś" na forach wsparcia, że Dell (w każdym razie laptopy z tej serii co mam) nie wspiera pamięci XMP a Fury Impact jest właśnie takową.
  Avatar
  Może i xmp nie wspierają, ale to trochę dziwne, powinny na niższych napięciach iść jeśli voltarz się zgadza.

  No w najgorszym wypadku, jeśli zakup był przez internet to masz prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny do 14dni, ewentualnie jeśli zależy Ci jednak na działającej pamięci a nie szarpaniu się ze sprzedawcą to może napisz, czy nie mają innych kości w ofercie w podobnej cenie i zamiast zwrotu kasy to wymiana na inne kości?
Avatar