Laptop AMD 4600 1650Ti czy I5-9300 1660TI

5
lip 2. 2020
Cześć! Mam straszny dylemat odnośnie zakupu nowego laptopa i chciałbym poznać wasza opinie i uzyskać ewentualnie jakieś rady (chciałbym ograć chociażby wiedźmina 3 czy inne starocia, ale jakby wyszedł Wiedźmin 4, to żeby na najniższych było te 60fps, ale oczywiście też żeby laptop sprawował się dobrze przy codziennym użytkowaniu). Budżet to około 4k, w tym budżecie myślałem nad Acerem Nitro 5 z Ryzenem 4600H i 1650Ti, temperatury nie wchodzą poza te 80 C, albo nad Leginoem Y540 z I5-9300H i 1660Ti, patrząc na YT, do niego pewnie trzebaby było zrobić UV, wtedy też temperatury są w porządku. Mój dylemat jest taki, czy ryzen to nie jest overkill? W grach on wykorzystywany jest po 60-70%, a w codziennym użytkowaniu chyba ciężko go będzie zestresować. Ale też zarazem czy Intel po UV to nie będzie za mało?

W sierpniu ma mieć premierę nowy Omen z 4600 i 1660Ti, tylko jego cena też będzie pewnie około 4800.

Macie jakieś porady? Z góry dziękuję
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
5 Komentarzy
A nie może być stacjonarka...?
Jeśli sprzęt do gier to w pierwszej kolejności jak najmocniejsza grafika, a w drugiej procesor. Pamiętaj tylko, że wydajność laptopa zależy mocno od jego układu chłodzenia, tzn. teoretycznie wydajniejszy laptop (z mocniejszą kartą) może w ogóle nie być szybszy od słabszego modelu jeśli będzie się przegrzewał i zrzucał zegary. UV to jest praktycznie konieczność żeby wyciskać maksa z tego sprzętu.
Widzę, że dalej ludzie nie rozumieją, że skoro ktoś chce laptopa tzn. że go potrzebują, a nie stacjonarkę...
Stacjonarka niestety jest zbyt stacjonarna dla mnie. Moje pytanie jest takie czy po prostu amd 4600h nie jest za mocnym procesorem, przy tej karcie graficznej i bez używania programów do montażu etc. Oraz czy Intel po UV nie będzie za słaby na przeglądrke, oglądanie filmu w tle i jeszcze granie w jakąś słabsza grę.
Lux0R02/07/2020 17:48

Widzę, że dalej ludzie nie rozumieją, że skoro ktoś chce laptopa tzn. że go …Widzę, że dalej ludzie nie rozumieją, że skoro ktoś chce laptopa tzn. że go potrzebują, a nie stacjonarkę...


No i tu jesteś w dużym błędzie, bo wiele ludzi kupuje laptopy tylko po to, żeby je postawić na biurku w miejscu monitora i tylko czasem przenieść go do sypialni na łóżko... Jest to kompletnym absurdem, więc się upewniam czy delikwent faktycznie potrzebuje laptopa czy nie.
KubaSila02/07/2020 20:27

Stacjonarka niestety jest zbyt stacjonarna dla mnie. Moje pytanie jest …Stacjonarka niestety jest zbyt stacjonarna dla mnie. Moje pytanie jest takie czy po prostu amd 4600h nie jest za mocnym procesorem, przy tej karcie graficznej i bez używania programów do montażu etc. Oraz czy Intel po UV nie będzie za słaby na przeglądrke, oglądanie filmu w tle i jeszcze granie w jakąś słabsza grę.


Ryzen 4600H to jest, można powiedzieć, taki odpowiednik Ryzena 3600. Nie nazwałbym go bardzo mocnym procesorem, natomiast do tego GTXa 1650 Ti to faktycznie jest trochę przerost formy nad treścią, bo ten drugi laptop z 1660 Ti będzie dawał w grach więcej klatek.
A co do Intela to po UV nie straci wydajności, tylko ja zyska, bo będzie dłużej utrzymywał wysokie zegary. To jest przecież wciąż mocny procesor, a ludzie do przeglądania internetu czy oglądania filmów używają znacznie słabszych urządzeń i dają sobie radę.
Edytowane przez: "stark2991" lip 3.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst