Laptop 4000-5000

6
mar 17.
Czołem, czy moglibyście mi polecić laptopa w podanym przedziale cenowym? Zależy mi na dobrej jakości wykonania, klasycznym designie i żeby był troszkę na zapas i trochę mi posłużył. Fajnie gdyby był metalowy. W gry raczej nie gram. W zasadzie nie mam innych sprecyzowanych wymagań. Ultrabooki są fajne ale jeśli komputer będzie noszony to raczej po mieszkaniu. Choć możliwe że to się zmieni. Po krótkim researchu stwierdzam że na rynku troszkę posucha, mocniejszy sprzęt w większości wygląda jak futurystyczny myśliwiec. Żadnych zaawansowanych zadań nie planuję.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
6 Komentarzy
Pytanie pierwsze: to ma być "zamiennik" stacjonarnego (czyli 17,3) czy też częściej będziesz z nim chodzić (więc 15,4 czy 14 nawet) ? Obecnie "zaawansowanych" nie planujesz ale co będzie za powiedzmy pół roku ?
Tak na szybko co mi przychodzi na myśl: alle i sortowanie po "wielkości pudła" i typie matrycy (tu zdania są podzielone czy lepszy IPS czy VA). Skoro ma to być coś co posłuży dłużej to takie rozmaite "Kiano/Manta" nie wchodzą raczej w grę.
Za 5k to już laptop z w miarę kartą do grania. Co do marek, to nie wiem czy coś sie zmieniło ale MSI robiło bardzo dobrze wykonane, a na drugim biegunie Lenovo.
Edytowane przez: "G3orG3" mar 18.
Właśnie w sumie powiedziałeś, dużo ale nic.
eter17/03/2020 21:22

Pytanie pierwsze: to ma być "zamiennik" stacjonarnego (czyli 17,3) czy też …Pytanie pierwsze: to ma być "zamiennik" stacjonarnego (czyli 17,3) czy też częściej będziesz z nim chodzić (więc 15,4 czy 14 nawet) ? Obecnie "zaawansowanych" nie planujesz ale co będzie za powiedzmy pół roku ? Tak na szybko co mi przychodzi na myśl: alle i sortowanie po "wielkości pudła" i typie matrycy (tu zdania są podzielone czy lepszy IPS czy VA). Skoro ma to być coś co posłuży dłużej to takie rozmaite "Kiano/Manta" nie wchodzą raczej w grę.


Dotychczas korzystałem z 17 calowego, ale myślę o czymś mniejszym. Co do zaawansowanych - raczej nie zacznę robić nic w tym kierunku w najbliższych latach, musiałbym się chyba mocno przekwalifikować.

Filip_Frel18/03/2020 09:38

Właśnie w sumie powiedziałeś, dużo ale nic.Bo chyba poza jakością wykonania, nieprzynoszącym wstydu wyglądem i specyfikacją która wytrzyma próbę czasu nie mam innych skonkretyzowanych wymagań. Zależy mi na płynnej pracy przez najbliższe lata i tyle.

Spodobał mi się Dell vostro 5590, da się w tej cenie kupić i7, 16gb tam i SSD 512GB. Co o tym myślicie?
posiadam Dela Vostro od trzech miesięcy dałem za niego trochę ponad 3000zł posiada między innymi:
i5 10 generacji, 16gb ramu, dwa dyski w tym ssd, DVD itp
ale nie o tym miałem pisać
Przesiadka z laptopa za 1500 zł to to po prostu szok i nie mam na myśli tylko prędkości ale także wykonanie jest dużo lepsze mi się w oczy najbardziej rzuciło to laptop jest sztywniejszy(przy otwieraniu/zamykaniu), plastiki są milsze w dotyku (takie "karbowane").
Co do minusów to znam tylko jeden:
Jak spojrzę pod dużym kątem na klawiaturę to widzę to widzę malutkie szczeliny(są tak małe że nie widać co jest pod nimi ale są) między przyciskami a obudową miejsca w których może zbierać się kurz lub inne nieczystości.
Radził bym przed zakupem zajrzeć do jakiegoś sklepu i obejrzeć czy się podoba. <spekulacja>obudowy mają chyba takie same różnią się tylko komponentami</spekulacja>
Avatar
Usunięty293150
W tej cenie to zdecydowanie MacBook Pro obczaj sobie np olx gdzie ludzie 15 letnie MacBooki po 500zł sprzedają ten sprzęt jest nie do zajechania i nie traci na cenie jak łapki z windowsem
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst