Opublikowano 3 dni temu

Laptop 17” do gier i grafiki

Cześć. Musze kupić w maju laptopa na firmę. Budżet ok 6000 zł. Używany będzie przez ucznia technikum grafiki komputerowej i do gier. Musi spełnić wymagania podstawowe dla grafika komputerowego. Gry raczej nie wymagające / na razie /. Wielkość raczej 17 cali bo taki teraz ma. Proszę obronić w wyborze konfiguracji i linku gdzie kupić - z góry dzięki.
Aktualizacje społecznościowe

3 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika eter
  Skoro na firmę to rozumiem fv potrzebna? Tak na szybko zerknij na aledrogo i sortowanie najpierw po wielkości matrycy i nowe, potem po cenie i "wybierz" swoje 3-4 typy i napisz co tam wypadło w losowaniu. (Nie wiem jakie są "wymagania podstawowe dla grafika komputerowego").
  Awatar użytkownika Marky_Marky
  Autor
  Preferuje minimum RTX4060 z procesorem Intela 13 gen lub odpowiedni Ryzen. Laptop powinien pracować na Photoshopie i być użyteczny przez następne 4 lata bez modyfikacji.
 2. Awatar użytkownika Wiktor_R2O
  Z 15" mógłbym polecić taki model. Mamy 32 GB RAM DDR5 4800 MHz, świeży RYZEN i grafika 4060:

  x-kom.pl/p/1…fFc

  Osobiście szukałem czegoś do AutoCADa z modelowaniem 3D i padło na podobny model do tego (identyczne podzespoły i też MSI BRAVO 17 kupiony prawie rok temu):
  x-kom.pl/p/1…tFq

  Jakbyś jednak chciał 17" z 4060 to odpowiednik poniżej:
  x-kom.pl/p/1…QMU

  Grafika komputerowa to dosyć szeroki zakres, natomiast do wizualizacji i obliczeń/modelowania 3D sprawdza mi się MSI BRAVO znakomicie także polecam. W tej droższej 17" (3 link) masz najszybszy RAM 5600 MHz, 8 rdzeniowy procek oraz 4060. Uważam, że 32 GB RAMu to minimum, fajnie też że jest DDR5.Wiadomo laptop nigdy nie będzie tak dobry i mocny jak PC (chociażby ze względu na wydajność chłodzenia), ale myślę, że takie 3 pozycje będą spełniały oczekiwania . MSI ma też dobry spec i niższą cenę niż planowany budżet także to też myślę na plus. Matryce są 144 Hz także do gierek też będzie przyjemnie. Windows do zakupu osobno np. na G2A czy innych stronkach. 15" zawsze lżejsze jak będzie noszony na zajęcia, więc też podesłałem dla porównania .