lut 20. 2021
Pytanie typowe - padł mi laptop i muszę kupić nowy - jaki? Może ktoś będzie mi w stanie sensownie pomóc bo ostatnio na czasie byłem z 10 lat temu.

Szukam czegoś w rozmiarze 13-14 cali. Pomimo że sprzęt głównie domowy to musi być też wystarczająco mobilny żeby dało się z niego skorzystać w samolocie pociągu czy autokarze (jak się kiedyś pandemia skończy...). 15 cali jest po prostu za duże. Przez ostatnie lata miałem 13 i było idealnie. 14 to max.

Matryca musi być matowa. Nie wiem jak można pracować na błyszczącej.

Zależy mi na przyzwoitej wydajności ale nie musi to być maszyna do analizy danych ze zderzacza hadronów. Procesor i5-i7.

Pamięć póki co może być ok 8GB ale koniecznie musi się dać to potem rozbudować/wymienić.

Byłoby dobrze mieć dedykowaną grafikę żeby móc w coś pograć (okazjonalnie też mniej wymagający software do modelowania), ale celuję raczej w tytuły kilkuletnie więc absolutnie nie chodzi mi o setup typowo gamingowy.

Podświetlana klawiatura - bardzo mi się przydaje.

Dysk - tutaj nie mam wymagań początkowych - ważne żeby można było kiedyś rozbudować (w końcu im więcej tym lepiej). Rozumiem że teraz są opcje zamontowania dwóch? Byłoby super.

I to w zasadzie tyle. Budżet jest elastyczny - chciałbym żeby było to w okolicy 4k. Byle nie 8-10k.

Wstępnie wyszukiwarki znajdują dell vostro 5401 lub 5301. Może ktoś z szanownych pepperowiczów byłoby w stanie coś doradzić?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Dyskusje
1 Komentarz
Prześlij Komentarz