Lakcid forte kapsułki twarde oraz proszek - wycofanie z obrotu - GIF

7
lis 7.
GIF wycofuje z obrotu Lakcid Forte - popularny probiotyk.

Lakcid forte, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej i kapsułki twarde - lek wycofany z uwagi na niezgodność ze specyfikacją parametru określającego liczbę CFU i pałeczek kwasu mlekowego.
Wycofana partia proszku:
01518, data ważności: 12.2019
Wycofana partia kapsułek twardych:
010319, data ważności: 08.2020

Więcej informacji pod linkami:
gif.gov.pl/pl/…tml
gif.gov.pl/pl/…tml
Aktualizacje społecznościowe
Forte OkazjeOficjalne komunikaty
7 Komentarzy
Tylko ciekawe, czy jest ich więcej czy mniej, bo jak więcej, to raczej nic złego. W tych naszych polskich probiotykach (czytaj kraju trzeciego świata) ciężko znaleźć porządne probiotyki, które mają dużą dawkę, a większość z tych bakterii ginie nawet przy przechowywaniu Ja zamawiałem z iHerba, gdzie mają porządne amerykańskie dawki
SirNiedźwiedź08/11/2019 04:18

Tylko ciekawe, czy jest ich więcej czy mniej, bo jak więcej, to raczej nic …Tylko ciekawe, czy jest ich więcej czy mniej, bo jak więcej, to raczej nic złego. W tych naszych polskich probiotykach (czytaj kraju trzeciego świata) ciężko znaleźć porządne probiotyki, które mają dużą dawkę, a większość z tych bakterii ginie nawet przy przechowywaniu Ja zamawiałem z iHerba, gdzie mają porządne amerykańskie dawki


Nie zgodzę się z tym. W polskich aptekach można dostać wiele dobrych probiotykow. W dodatku łylanie ich nie gwarantuje sukcesu, bo są rożne szczepy stosowane w różnych chorobach.
andziandzia11/11/2019 22:00

Nie zgodzę się z tym. W polskich aptekach można dostać wiele dobrych pro …Nie zgodzę się z tym. W polskich aptekach można dostać wiele dobrych probiotykow. W dodatku łylanie ich nie gwarantuje sukcesu, bo są rożne szczepy stosowane w różnych chorobach.


Podaj przykłady.
SirNiedźwiedź11/11/2019 22:19

Podaj przykłady.


Lacidofil, Enterol. Rowniez i niektóre niezarejestrowane jako leki, takie jak Dicoflor, Multilac, Sanprobi, Vivomix.
Jest w czym wybierać, ale jednak trzeba pamiętac, że za jakość trzeba zapłacić
Pacjenci często myśłą, ze probiotyk czy synbiotyk za 5zł jest cudownym środkiem.
Studenci z jedngo z uniwersytwtów dokonali obliczeń. Aby kupic dobry probiotyk, który to trzeba wydać miminum okolo 15 zl. Nie mozba skreślać np. Multilacu, ktory czesto mozną kupić juz za 10-12 zł, ale jego nizsza cena wynika po prostu z nizszej ceny zakupu jeżeli apteka kupuje go w pakiecie.
andziandzia11/11/2019 22:26

Lacidofil, Enterol. Rowniez i niektóre niezarejestrowane jako leki, takie …Lacidofil, Enterol. Rowniez i niektóre niezarejestrowane jako leki, takie jak Dicoflor, Multilac, Sanprobi, Vivomix.Jest w czym wybierać, ale jednak trzeba pamiętac, że za jakość trzeba zapłacićPacjenci często myśłą, ze probiotyk czy synbiotyk za 5zł jest cudownym środkiem.Studenci z jedngo z uniwersytwtów dokonali obliczeń. Aby kupic dobry probiotyk, który to trzeba wydać miminum okolo 15 zl. Nie mozba skreślać np. Multilacu, ktory czesto mozną kupić juz za 10-12 zł, ale jego nizsza cena wynika po prostu z nizszej ceny zakupu jeżeli apteka kupuje go w pakiecie.


To teraz porównaj liczbę bakterii tych środków, co wymieniłaś:
doz.pl/apt…zt.
doz.pl/apt…zt.
doz.pl/apt…zt.
doz.pl/apt…zt.
doz.pl/apt…_ml
doz.pl/apt…zt.
z liczbą jaką dostaje się w jednej kapsułce w Stanach:
pl.iherb.com/pr/…992
I wtedy zrozumiesz, o czym był mój komentarz.
Tylko Vivomix może tu konkurować i o tym akurat wiem, dlatego pisałem, że ciężko znaleźć, a nie że nie można.
SirNiedźwiedź16/11/2019 05:11

To teraz porównaj liczbę bakterii tych środków, co wym …To teraz porównaj liczbę bakterii tych środków, co wymieniłaś:https://www.doz.pl/apteka/p6284-Lacidofil_kapsulki_20_szt.https://www.doz.pl/apteka/p14367-Enterol_250_mg_kapsulki_10_szt.https://www.doz.pl/apteka/p20453-Multilac_synbiotyk_kapsulki_10_szt.https://www.doz.pl/apteka/p61521-Sanprobi_Super_Formula_kapsulki_40_szt.https://www.doz.pl/apteka/p122299-Dicoflor_krople_5_mlhttps://www.doz.pl/apteka/p134468-Vivomixx_112_kapsulki_10_szt.z liczbą jaką dostaje się w jednej kapsułce w Stanach:https://pl.iherb.com/pr/Renew-Life-Adult-50-Ultimate-Flora-Probiotic-30-Billion-Live-Cultures-60-Vegetable-Capsules/41992I wtedy zrozumiesz, o czym był mój komentarz.Tylko Vivomix może tu konkurować i o tym akurat wiem, dlatego pisałem, że ciężko znaleźć, a nie że nie można.


Jeżeli byś zglebil temat to byś wiedział o czy mówię, bo liczba to nie wszystko. Tylko w lekach jest gwarantowana liczba kolonii bakterii. Poczytaj trochę o procesie rejestracji leków i o wymogach jakie mają spełniać leki w porównaniu do całej reszty. W innych preparatach może być jedynie sama skrobia a nie obiecywane multum bakterii. Niestety tak to działa.
Najpierw zorientuj się a później możesz się wypowiadać. Niestety taka jest świadomość społeczeństwa polskiego, Polacy są ekspertami we wszystkich.
andziandzia16/11/2019 10:40

Jeżeli byś zglebil temat to byś wiedział o czy mówię, bo liczba to nie wszy …Jeżeli byś zglebil temat to byś wiedział o czy mówię, bo liczba to nie wszystko. Tylko w lekach jest gwarantowana liczba kolonii bakterii. Poczytaj trochę o procesie rejestracji leków i o wymogach jakie mają spełniać leki w porównaniu do całej reszty. W innych preparatach może być jedynie sama skrobia a nie obiecywane multum bakterii. Niestety tak to działa. Najpierw zorientuj się a później możesz się wypowiadać. Niestety taka jest świadomość społeczeństwa polskiego, Polacy są ekspertami we wszystkich.


Możesz mi wierzyć, że zgłębiłem temat bardzo mocno. I tak liczba, to nie wszystko, ale nie chciałem Cię załamywać porównywaniem składu, bo wyszłoby kompletnie słabo z tymi naszymi "probiotykami" opartymi na jednej bakterii lub drożdżakach, których zażywanie szybciej doprowadzi Cię do kandydozy, niż pomoże w problemach jelitowych...

I czy Ty naprawdę koleżanko nie widzisz w jakim poście piszesz: "Poczytaj trochę o procesie rejestracji leków i o wymogach jakie mają spełniać leki w porównaniu do całej reszty."?

Polska to kraj trzeciego świata, czy tego chcesz czy nie. Zajrzyj do innych dyskusji wstawianych przez autora: pepper.pl/pro…sji, to zrozumiesz, co się tu dzieje. A to tylko kropla w morzu naszej niewiedzy. W Stanach za takie akcje są pozwy w sądach na firmy. U nas to firmy straszą pozwami ludzi, który publikują coś o nich w internetach...

Zamiast wyszydzać innych od "ekspertów" najpierw poczytaj, o tym co się u nas dzieje, zamiast o procesie rejestracji leków, który istnieje głównie na papierze. Lobby farmaceutyczne robi swoje tak u nas, jak i w Stanach, ale śmiem twierdzić, że procesy wytwarzania leków, są bardziej rygorystyczne u nich.
U nas nawet głupi Ibuprom zawiera barwnik E 131, czyli substancję zakazaną m.in. w USA: pl.wikipedia.org/wik…y_V
Nie wierzysz? To zajrzyj do ulotki: doz.pl/apt…zt.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje