Ładowanie odkurzacza bezprzewodowego

lis 11. 2023
Mam pytanie odnośnie ładownia, kupiłem dziś odkurzacz bezprzewodowy bosch, i odwieszajac go na stojak cały czas się ładuje, moje pytanie jest takie: czy po naładowaniu do pełna odłączyć z prądu ładowarkę czy może być pod podłączona ładowarka np kilka dni np gdy wyjadę na weeknd czy coś? Czy cały czas podpięta ładowarka skraca żywotność baterii i niszczy ja? Jak wy robicie? Cały czas podpięty czy gdy się naładuje odłączacie i podłączacie po sprzątaniu? Dzięki za wskazówkę
Aktualizacje społecznościowe

7 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Maly_Lou
  Ja tam nie lubię trzymać baterii ciągle pod ładowaniem. Smart gniazdko nie jest głupim rozwiązaniem. Włączasz i wyłączasz kiedy chcesz z dowolnego miejsca. A jeśli odkurzasz w konkretne dni tygodnia, to możesz ustawić regułę, żeby ładowanie automatycznie włączało się np na kilka godzin w nocy przed tym dniem odkurzania i w nocy po tym dniu ładowania (na wypadek gdybyś nagle potrzebował użyć odkurzacza, to będzie naładowany).
 2. Awatar użytkownika yenfnbqee
  Zacznij od przeczytania instrukcji użytkowania.
  Awatar użytkownika xViss
  Autor
  Czytałem i nie ma tam konkretniej odpowiedzi na moje pytanie, dlatego zapytałem tutaj. Dzięki za poświęcony czas na odpowiedź, takie odpowiedzi są najbardziej wartościowe i zdecydowanie rozwiewają wszelkie wątpliwości.
 3. Awatar użytkownika el_marinar
  Dla baterii najkorzystniej to by było ładować 80% ale ucierpi na tym czas pracy.
  Po naładowaniu do pełna najlepiej odpiąć ładowarkę.
 4. Awatar użytkownika Konrad.Majewski
  Ja trzymam cały czas pod ładowaniem. Odkurzacz działa już 2 rok. Nawet jeśli żywotność skróci się o parę procent nie jest to warte zabawy w odłączanie.
 5. Awatar użytkownika macomako
  Najlepiej dla akumulatora litowo-jonowego jest NIE trzymać go w ciągłym stanie pełnego naładowania ani zbyt głębokiego rozładowania. Możesz te reguły zignorować (licząc się z szybszym spadkiem pojemności).
  Możesz też wdrożyć ręczne lub automatyczne (z użyciem programatora lub inteligentnego gniazdka) rozwiązanie, które pomoże Ci pilnować stosowania tych zasad. Ja (1) ładuję do maksa tuż przed odkurzaniem. Jeśli po zakończeniu widzę ostrzeżenie o niskim stanie akumulatora to (2) podładowuję „do połowy”, w przeciwnym razie czekam do (1).
  To ładowanie „do połowy” ogarniam gniazdkiem-timerem z predefiniowanymi interwałami:
  15920119-ad9bI.jpg (Edytowano)
Awatar użytkownika