Kupowanie GPU z AMD Direct: Jak zorganizować wysyłkę?

wrz 12. 2021
Witajcie. Jestem zmęczony ciągłym szukaniem kart po sklepach więc od jakiegoś czasu myślę nad braniem udziału w "loterii" europejskiego sklepu AMD. Wiadomo o co chodzi: Stoisz w wirtualnej kolejce, w której zostało ci nadane losowe miejsce, i tak sobie czekasz aż będziesz pierwszy na liście. Głównie myślę nad RX6700XT albo 6800. Problem teraz jest taki, że sklep nie wysyła do Polski:

Which countries does the AMD Store ship to?
US, Canada, Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Ireland, Italy, Luxembourg, The Netherlands, Portugal, Spain, and Sweden

Słyszałem również (co by mnie też nie zdziwiło) że nie wysyłają do skrytek i firm zajmujących się wysyłaniem paczek do polski (takich jak ostatnio znany bodycar1)

Moje pytanie jest proste: co robić, jak żyć? Nie zgłębiałem się w możliwości odbioru, można by było zrobić popularny w Polsce "odbiór w punkcie"?
Mam również możliwość odbioru w Czechach, lecz jako że to dużo mniej znany kierunek wątpię aby istniały lepsze rozwiazania.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy
Skomentuj

2 Komentarze

Avatar
  1. Avatar
    Jeżeli ten sklep jest faktycznie europejski w kraju należącym do EU to łamie prawo, bo pewien czas temu weszły przepisy, że jeżeli sklep sprzedaje i wysyła do jakiegokolwiek kraju EU to nie może odmówić tego do jakiegokolwiek innego. To tak w skrócie. Oczywiście mają prawo obciążyć Cię proporcjonalnymi kosztami wysyłki. Niektóre sklepy stosują oczywiście wybiegi, ale jak ktoś uprze się to da radę. (Edytowano)
  2. Avatar
    Ja bym zamówił na bodycar1 w DE. W pierwszej linii adresowej podał imię i nazwisko, a firmę w drugiej.