sty 20. 2021
Szukałem dyskusji, ale były tylko stare tematy.

Od niedawna jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Pstryczka. Szczęśliwym, bo posiadam, a nie, bo research cen gier zrobiłem dopiero po zakupie.
Tzn. tragedii nie ma, ale najciekawsze gry choć mają kilka lat wciąż kosztują jakby ich premiera była wczoraj.

Ale widzę, że na zagranicznych eShopach trafiają się grube promocje. Hollow Knight za mniej niż 8zł, gdzie u nas ponad 50, czy masa innych gier, gdzie różnica w cenie to nawet 90%.

I tu pytanie - z jakich regionów można u nas kupować gry.
Oczywiście wiem, że trzeba zmienić region w koncie i można być każdym... ale w jakim kraju zakupy nie są problematyczne - bo np. znajomy odradzał mi Argentynę, ale nie był w stanie powiedzieć czemu. Po prostu tak przeczytał, ale powodu też nie zna.

Szczególnie mnie interesuje w jakich krajach można płacić PayPalem? I czy np. mogę kupić grę na Enebie czy innym Gamivo na region X, zmienić tylko region u siebie na koncie, aktywować i "wrócić" do Polski i wszystko będzie działać?
W doładowania zagranicznego portfela raczej nie chce mi się bawić, bo widziałem, że trzeba konto wyzerować inaczej się nie wróci - chyba, że coś źle przeczytałem albo się zmieniło.
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy

Grupy

3 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Piotr_Szczepanski
  W przypadku płatności kartą najlepszymi regionami dla nas jest Rosja i RPA, czasami też Norwegia i Szwecja, ale tu już trzeba śledzić przeceny dla poszczególnych gier np. na eshop-prices. Revolut jest przyjmowany bez słowa, z kartami polskich banków też nie powinno być problemu. Niestety polska karta nie przejdzie w krajach obu Ameryk ani w Azji.

  Z paypalem nie próbowałem, ale u Sony PSN wymaga konta PP z tego samego regionu, co konto PlayStation. Czytałem kiedyś, że w japońskim eshopie zagraniczny paypal nie przechodzi, więc wyglada na to samo ograniczenie.
 2. Awatar użytkownika Gorzej
  Jak będziesz kupował na kartridżach za 200 to sprzedasz każda bez problemu potem za 170. Ja niczego nie sprzedawałem ale tak to wygląda. Jak trafisz na dobrą promocje na Amazonie to kupisz pewnie grę w okolicach 150 sztuka (pakiet 3 w cenie 2). A potem odsprzedasz drożej :-) Ale dawno nie widziałem takich promocji. Jeśli chodzi o eshop to w regionach jak kolega napisał ale mam Nintendo półtora roku i nie kojarzę żeby np Zelda kiedykolwiek była za 150. Teraz kupiłem cyfrę Mario Kart 8 za 150 zł w Rosji. To chyba najlepsza proma na tę grę jaka widziałem.
 3. Awatar użytkownika Majkel_Owens
  cześć, zmieniłem region na ruskich i zapłacić za grę, ale pokazuje mi kwotę w funtach

  czy powinienem mieć ruble i jeśli tak, to czy grę kupuję przez revolut wymieniając pln na ruble ?

  dziękuję z góry
Awatar użytkownika