Kupno wielu sprzętów AGD - negocjacje?

5
paź 14. 2019
Hej, przymierzam się do zakupu wielu sprzętów AGD do nowego mieszkania. Widziałem w różnych sklepach promocje typu w Mediamarkt piąty AGD gratis(chyba już nie ma), w Mediaexpert drugi 20% taniej trzeci 30% itd, Samsung 1500zl zwrotu przy zakupie kilku sprzętów... Trochę tego jest. Tutaj pytanie - ile faktycznie można wynegocjować przy takich zakupach? podejmował ktoś negocjacje przy łącznych kwotach rzędu 10-15 tysięcy? jest szansa na dogadanie się w dużych sklepach poza oficjalnymi promocjami?

Pozdrawiam!
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
5 Komentarzy
@Krzysztof_O to niestety za mała kwota, żeby dostać lepsze ceny niż "ogólne", które są dostępne w sieci. Jeśli chcesz kupować wszystko w jednym miejscu, to spróbowałbym w Media Expercie, żeby obniżyli ceny do takich jak znajdziesz w innych sklepach na Ceneo (i wtedy dopiero skorzystać z jakiejś ogólnej promocji - czasem się udaje). Na jakiś większy rabat bym nie liczył, chyba że towar im zalega na magazynie. Najwięcej zaoszczędzisz i tak szukając po outletach, taka prawda.
Edytowane przez: "Kaban" paź 14. 2019
Kaban14/10/2019 16:22

@Krzysztof_O to niestety za mała kwota, żeby dostać lepsze ceny niż "og …@Krzysztof_O to niestety za mała kwota, żeby dostać lepsze ceny niż "ogólne", które są dostępne w sieci. Jeśli chcesz kupować wszystko w jednym miejscu, to spróbowałbym w Media Expercie, żeby obniżyli ceny do takich jak znajdziesz w innych sklepach na Ceneo (i wtedy dopiero skorzystać z jakiejś ogólnej promocji - czasem się udaje). Na jakiś większy rabat bym nie liczył, chyba że towar im zalega na magazynie. Najwięcej zaoszczędzisz i tak szukając po outletach, taka prawda.


@Kaban no tak, dla takich sklepów zakupy rzędu kilkunastu tysięcy złotych to wcale nie tak dużo jak się może wydawać... Ciekawe info z tym Ceneo, to jakiś oficjalny kanał czy coś o co trzeba się trochę wykłócić? Googlam ale nie widzę takiej akcji nigdzie wspomnianej.
@Krzysztof_O No tak, 10k to raczej małe zamówienie, bo to lodówka, płyta, zmywarka, piekarnik, mikrofala i pralka raczej z niższej niż z wyższej półki. Mają "gwarancję najniższej ceny". Traktowane jest to hmm różnie. W sklepach w których pracują znajomi nie było z tym problemu, ale nie oszukujmy się, nie obniżali do cen takich jak w jakichś nie znanych nikomu sklepach, który ma 4 produkty na krzyż. To raczej oficjalna praktyka, nie tyle co promocja. Zapytaj, na pewno pracownicy z AGD będą o tym wiedzieli.
Edytowane przez: "Kaban" paź 14. 2019
@Kaban dzięki!
Imho w każdym sklepie warto negocjować jak chcesz cały komplet w jednym miejscu kupić. Musisz tylko sobie poświęcić 1-2 dni na sprawdzenie cen takiego kompletu w okolicznych marketach (spisać ceny) i jak "doradca klienta" nie będzie chciał negocjować to z kierownikiem pogadać
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst