Opublikowano 13 kwietnia 2021

Kupić taniej sprzedać drożej

witam,
dajmy na to że jest jakaś wyprzedaż butów, czy mogę (chodzi mi o prawo i podatki) kupić np 5 par takich butów i po jakimś czasie wystawić na serwisach allegro/olx/fb jako nowe i sprzedać? nie posiadając działalności gospodarczej ?
Aktualizacje społecznościowe

7 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Sch11a
  Działalność nierejestrowana. Poczytaj
 2. Awatar użytkownika joruss
  Zeby sprzedac bez odprowadzania dochodu musi polezec u ciebie 6 miesiecy + do konca miesiaca po tych 6 miesiacach.
  link do poczytania
 3. Awatar użytkownika eter
  Wolna amerykanka ?
  Imo Jeżeli wyprzedaż nie będzie posiadała jakiś wad/gat. II/będzie wyraźnie opisane to w wyprzedaży to ja problemu nie widzę. No chyba że zrobisz z tego "główną działalność zarobkową" (czyli taką z której masz największy dochód) - a przynajmniej jeszcze nie tak dawno skarbówka to rozpatrywała.
  W ostateczności zawsze możesz zawnioskować do US o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej
 4. Awatar użytkownika stonkaziemniaczana
  Nie wiem po ile musiałbyś kupic, żeby sprzedac i zarobić. W teorii proste, w praktyce już nie bardzo.
 5. Awatar użytkownika Chucky
  stonkaziemniaczana13/04/2021 21:22

  Nie wiem po ile musiałbyś kupic, żeby sprzedac i zarobić. W teorii proste, …Nie wiem po ile musiałbyś kupic, żeby sprzedac i zarobić. W teorii proste, w praktyce już nie bardzo.


  W praktyce w sklepach marketach itp można znaleźć perełki cennowe. Robię tak czasami z elektroniką jak aktualnie jestem , za leniwy mimo wszystko się zrobiłem by być np e sklepie co 3 dni .
 6. Awatar użytkownika Maly_Lou
  Z butami i ogólnie z ciuchami jest większy problem z odsprzedażą, bo ludzie będą obawiać się podróbek. Mogą chcieć dowodu zakupu i wtedy co? Pokażesz że kupione były za mniej niż sprzedajesz?
  I nie są nowe, tylko co najwyżej nieużywane.
 7. Awatar użytkownika mpska
  Autor
  Sch11a13/04/2021 22:48

  Działalność nierejestrowana. Poczytaj


  Trochę muszę poczytać, tak czy siak podatek dochodowy 17?% trzeba chyba odprowadzać i przychód nie może być większy niż 1.4k/mc

  Bardziej chodziło mi o to żeby sobie dorobić, tak jak ktoś wyżej napisał nieraz zdarzają się perełki i wyprzedaże gdzie można wyhaczyc coś po bardzo dobrej cenie, więc dlaczego by nie kupić kilka sztuk i po promocji próbować sprzedać po trochę niższej niż nowa regularna cena
Awatar użytkownika