Opublikowano 20 listopada 2023

Który osuszacz polecacie bardziej?

Sporo było okazji na osuszacze, ale aktualnie nic nie ma. Wyłowiłem 3 osuszcze, które moim zdaniem (po poczytaniu opinii) są warte zakupu.
Czy ktoś z drogich peperowiczów ma doświadczenie z którymś z nich i się wypowie?

Osuszacz pójdzie do salonu 25m2 gdzie codziennie mam mokre okna, na jednym oknie zaczyna powstawać nowa forma życia. Wilgotność ponad 70 i ni cholery spaść nie chce, wentylacja sprawna. Pranie nie jest rozwieszane, mamy suszarkę w łazience. Podczas gotowania włącza się okap.

Osuszacz powietrza Grober Werkzeuge M1 200 W 12 l/24 h
allegro.pl/ofe…455

Osuszacz powietrza Columbiavac OPC1000N 185 W 12 l/24 h
allegro.pl/ofe…848

Osuszacz powietrza Berdsen BD-520 200 W 10 l/24 h
allegro.pl/ofe…538

Z góry dziękuję!
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

6 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Szymon_v1P
  Osobiście chyba kupię COLUMBIA VAC OPC1000Nz MediaE
 2. Awatar użytkownika buszmen_z_buszu
  Osuszacz nic Ci nie da bo to jak przysłowiowe pudrowanie trupa. Widocznie wentylacja moze i sprawna ale nie jest wydajna.

  Mialem ten sam problem. Kupilem comfee - bardzo dobra firma. Jezeli juz musisz to bierz taki ktorego wydajnosc pokrywa powierzchnie pokoju bo za slaby bedzie krecil i krecil az pojdziesz z torbami za rachunki za prad
  Awatar użytkownika sloter
  Autor
  Właśnie niestety jestem świadom pudrowania trupa. W każdym razie poziom wilgoci był zdemaskowany w zeszłym roku i podejrzewam, że jak przesusze sprzętem to poziom niskiej wilgotności będzie się utrzymywać, bo ponad 5 lat temu jak się wprowadziliśmy to wręcz nawilżacze używaliśmy tak sucho było.
  Miałem mostek termiczny na całej długości mieszkania, w zeszłym roku to wyszło, że bije ze stropu w zimie 5' gdzie w mieszkaniu było 22, a na dworze -5. Mam pod sobą garaż. Izolacja na suficie garażu była niedociągnięta z jednej strony, właśnie z tej co mi wiało zimnem. Przez to na ścianie za kanapą znaleźliśmy skropliny i wykwity. Druga sprawa, że moja druga połowa wtedy też zakleiła wentylację w zimie, bo jej wiało zimnem.... ale to już detal - to tego już nigdy nie dojdzie W każdym razie w tym roku w mieszkaniu, dzięki izolacji jest cieplej i grzejniki były długo zakręcone i wilgotność wskoczyła. Tu do sedna, dlatego potrzebuje osuszacz

  a jaki ten Comfee masz? (Edytowano)
Awatar użytkownika