Korki – jak wybierać model

10
paź 3. 2019
Cześć,
Czy orientujecie się jak wygląda sprawa z jakością korków np. Adidas lub Nike? Wiem, że Adidas ma swoje oznaczenia typu 17.1, 17.3 itd – jednak nic mi to nie mówi. Czy Nike też ma podobne oznaczenia? Co one oznaczają? Dzięki!
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie

Grupy

10 Komentarzy
Popatrz na jomy.
Mowca03/10/2019 18:01

Popatrz na jomy.


Mam halówki jomy i sobie chwale, masz na myśli jakieś konkretne modele?
Napisz jaki masz budżet i rozmiar. Coś postaram się znaleźć. Ewentualnie możesz jakieś ulubione kolory napisać
Rozmiar: 28 cm – 44, czasem 43 np. w Jomie
Budżet: 100-200 zł
Kolor: Czarne, Szare, Srebrne lub Białe
Przeznaczenie: Orlik
Marka: Nike – mają chyba najbardziej odpowiadający mi design, ale rozważę każdą markę

Dzięki
Na orlik to raczej turfy polecam, bo nie na każdym pozwalają w korkach grać. Na orlik są specjalne buty tzw. turfy.
Tutaj moje propozycje do 200zł
zgodafc.pl/vap…tml
zgodafc.pl/lun…tml

zgodafc.pl/vap…tml
zgodafc.pl/vap…tml
zgodafc.pl/but…tml
zgodafc.pl/but…tml
Ewentualnie zapraszam na grupę tepy.pl giełda sprzętu piłkarskiego na Facebooku, tam można po dobrych cenach kupić używane buty sportowe. Jeżeli koniecznie wolisz korki to napisz. Postaram się coś poszukać
Dzięki, te pierwsze spoko wyglądają.

A jeśli korki to jakie? Grałem w turfach i przy deszczu raczej się niestety nie sprawdzają (przynajmniej u mnie).

Z butami piłkarskimi mam zazwyczaj problem z ich jakością. Zawsze przeciera, rozrywa się czubek lewego buta (jestem prawonożny). Wolałbym kupić coś co starczy na dłużej – kilka sezonów gry raz-dwa w tygodniu.
Oskar_Spam:
Dzięki, te pierwsze spoko wyglądają.

A jeśli korki to jakie? Grałem w turfach i przy deszczu raczej się niestety nie sprawdzają (przynajmniej u mnie).

Z butami piłkarskimi mam zazwyczaj problem z ich jakością. Zawsze przeciera, rozrywa się czubek lewego buta (jestem prawonożny). Wolałbym kupić coś co starczy na dłużej – kilka sezonów gry raz-dwa w tygodniu.

Korki to trochę cięższy kłopot aby wystarczyły na kilka sezonów nawet tak jak mówisz 1/2 razy w tygodniu. W korkach adidasa/nike najczęściej są 4 poziomy butów: rekreacyjne, amatorskie, półprofesjonalne i profesjonalne. Dosyć długo trenowałem w piłkę i trochę mogę na ten temat opowiedzieć. Jak często to z innymi produktami wygląda tutaj też za najdroższymi butami idzie jakość. Chociaż i tu nie ma gwarancji, że wystarcza na dłużej niż 2 lata. Sam polecam kupić jakieś profesjonalne używane. Jakość dużo i wygoda dużo większa. Także polecam na Facebooku spojrzeć na tą grupę TEPY.PL giełda sprzętu piłkarskiego. Oczywiście można kupić jakieś korki do 200zł nowe, ale na orliku najczęściej za podeszwę wpadną te gumowe kulki i szybko się podeszwa rozklei.
Dzięki za wskazówki, będę zwracał uwagę na stopień butów i pewnie polował na jakieś półprofesjonalne lub profesjonalne. Niestety buty używane mnie nie przekonują, zbyt personalna rzecz żebym mógł ja nosić po kimś, ale rozumiem, że komuś to może nie przeszkadzać.
Oskar_Spam04/10/2019 13:51

Dzięki za wskazówki, będę zwracał uwagę na stopień butów i pewnie polował n …Dzięki za wskazówki, będę zwracał uwagę na stopień butów i pewnie polował na jakieś półprofesjonalne lub profesjonalne. Niestety buty używane mnie nie przekonują, zbyt personalna rzecz żebym mógł ja nosić po kimś, ale rozumiem, że komuś to może nie przeszkadzać.


W takim przypadku polecam szukać na zgodafc.pl , r-gol.pl lub furbolsport.pl jakiś starych modeli. To jedyna szansa aby trafić korki po mocno niskich cenach.
Myślę, że może to komuś pomóc:
goalsize.com/rod…,30
r-gol.info/but…mi/
blog.sportbazar.pl/por…ch/

W skrócie

Rodzaje podeszwy:
 • FG – lanki – Buty przeznaczone na naturalną nawierzchnię trawiastą. Idealne do gry na boiskach niezbyt ubitych, ale również niezbyt grząskich
 • HG – lanki – Buty przeznaczone na naturalną nawierzchnię trawiastą. Sprzęt najlepszy na boiska mocno ubite
 • SG – mix/wkręty – Sprzęt przeznaczony na naturalną nawierzchnię trawiastą. Doskonały na boiska grząskie
 • TF/TT – turfy – Buty o niewielkich korkach umieszczonych blisko siebie. Przeznaczony do gry na sztucznych nawierzchniach trawiastych i orlikach
 • AG – Sprzęt, podobnie jak turfy, przeznaczony do gry na sztucznych nawierzchniach trawiastych i orlikach. Buty wyposażone są w podeszwę o korkach podobnych do tradycyjnych lanek, jednak jest ich więcej i są nieco krótsze. Doskonale sprawdzają się na zmrożonym podłożu
 • IC/IN/ID – halówki – Tradycyjne buty o płaskiej podeszwie przeznaczone do gry na parkietach, nawierzchniach kauczukowych i gumowych

Poziomy butów:
 • profesjonalne – buty stworzone dla piłkarzy grających zawodowo. W tym przypadku możesz spotkać się z terminem „Elite” (Nike), cyfrą „1” lub symbolem „+” np. 19.1/ lub19+ (adidas i Puma). Profesjonalne buty to produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów. Wyróżniają się licznymi systemami usprawniającymi przebieg gry i podnoszącymi poziom komfortu w czasie użytkowania.
 • półprofesjonalne– posiadają parametry zbliżone do butów profesjonalnych. Są jednak wykonane z bardziej ekonomicznych materiałów, co przedkłada się na niższą cenę. Szukajmy w nazwie znanych producentów określeń typu „Pro” lub „(…).2”
 • półamatorskie – buty będą odpowiednie, jeśli wychodzisz na boisko częściej niż raz w tygodniu. Modele posiadają nieco więcej technologii od obuwia piłkarskiego na poziomie amatorskim. Popularne oznaczenia to „Academy” lub „(…).3”
 • rekreacyjne/amatorskie – buty piłkarskie dla zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z piłką nożną lub traktują grę jako formę rozrywki. Możemy je rozpoznać po charakterystycznych określeniach typu „Club” lub „(…).4
Edytowane przez: "Oskar_Spam" paź 4. 2019
Prześlij Komentarz
Avatar
@
  Tekst

  Dyskusje