Konto bankowe

12
cze 22. 2020
Cześć, stoję przed wyborem banku, gdzie założę konto bankowe. Czy ktoś jest w temacie i mógłby mi doradzić, który bank oferuje teraz najlepsze możliwości, również pod względem konta oszczędnościowego. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
12 Komentarzy
Chcesz oszczędzać w banku? Niektóre chcą wprowadzić nawet ujemne stopy jak tak dalej pójdzie. W ten sposób nie dorobisz się.
asimply22/06/2020 21:35

Chcesz oszczędzać w banku? Niektóre chcą wprowadzić nawet ujemne stopy jak …Chcesz oszczędzać w banku? Niektóre chcą wprowadzić nawet ujemne stopy jak tak dalej pójdzie. W ten sposób nie dorobisz się.


Ogólnie potrzebuję konto aby dostawać na nie wypłatę. Właśnie słyszałem o tych ujemnych stopach. Jaką masz propozycję?
Na tą chwilę nie ma dobrych ofert. Oprocentowania są bliskie 0%. Inflacja jest wyższa. Polecam Ci przeczytać:

bankier.pl/sma…owe

bankier.pl/sma…owe

zarabiajnabankach.pl/

bankier.pl/wia…ych

Wiele banków oferuje ekstra kaskę za założenie u nich konta, np. z polecenia innej osoby, za spełnienie dodatkowych warunków (typu wpłata na konto min. 1000 co miesiąc, przynajmniej jedna płatność kartą itp.).
Edytowane przez: "giganty" cze 22.
Wybierz ten, który nie ma opłat, ma dobry system www i dobrą aplikację.
Artuross22/06/2020 21:36

Ogólnie potrzebuję konto aby dostawać na nie wypłatę. Właśnie słyszałem o t …Ogólnie potrzebuję konto aby dostawać na nie wypłatę. Właśnie słyszałem o tych ujemnych stopach. Jaką masz propozycję?


Hmmm .. większość chyba większych banków ma konto za 0 (wymagane albo wpływy z wypłaty z kwotą minimalną/przelew na konto (może być z innego swojego) minimum 1000 + jedna transakcja kartą w miesiącu).
Oprocentowanie lokat jest obecnie śmieszne (delikatnie mówiąc) - "w miarę" dobre dają tylko dla nowych i to przez x miesięcy/x złotych tylko.
ROR sobie a lokaty sobie (tak w skrócie). Najlepsze oferty na oszczędzanie (o ile nie masz "milionów") to z trudem (podatek Belki na koniec trzeba odliczyć) przekraczały jeszcze jakieś 2 miesiące temu inflację - trzeba się naszukać niestety (rankomat / Samciak) i uważnie patrzeć na warunki żeby z tych 3% nie zrobiło się 0,5% na koniec.
Czyli najlepszym wyjściem jest i tak założenie rachunku bankowego bez konta oszczędnościowego?
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i naprowadzenie
Artuross22/06/2020 22:06

Czyli najlepszym wyjściem jest i tak założenie rachunku bankowego bez ko …Czyli najlepszym wyjściem jest i tak założenie rachunku bankowego bez konta oszczędnościowego?


Na początek zobacz warunki konta za 0, przy "pierwszym kliencie" niektóre banki dają "promocyjnie wysokie" lokaty na x miesięcy które jak zapomnisz zakończyć lecą na 0.5 czy 0,1% po okresie promocji.
Zresztą na pepperze pełno było okazji na konto bankowe (ror) dla nowych z premią jeszcze nie tak dawno.
eter22/06/2020 22:15

Na początek zobacz warunki konta za 0, przy "pierwszym kliencie" niektóre b …Na początek zobacz warunki konta za 0, przy "pierwszym kliencie" niektóre banki dają "promocyjnie wysokie" lokaty na x miesięcy które jak zapomnisz zakończyć lecą na 0.5 czy 0,1% po okresie promocji.Zresztą na pepperze pełno było okazji na konto bankowe (ror) dla nowych z premią jeszcze nie tak dawno.


Dobrze, dziękuję, będę szukał i śledził tych promocji
Czy proponujecie bawić się w lokaty, konta maklerskie lub giełdy?
Sprawdź to: pepper.pl/pro…927
Oferta nieaktywna, ale promocja jest dalej tylko z nieco mniejszym oprocentowaniem 2,5%.
Sam mam założone takie dwa (na siebie i żonę).
Obecnie masz jeszcze promocję na założenie konta: mbank.pl/ind…20/
Do niedawna najlepsza oferta było w Millenium (2,7% na oszczędnościowym) lub Nest Banku (2,2%).
Ja przeniosłem środki z Nesta właśnie do mBanku, żeby trochę pokryć inflację.
Jak chcesz się bawić w giełdę, to musisz przeznaczyć pieniądze, które wkładasz na stratę, bo inaczej to nie ma sensu i tylko stracisz czas i nerwy.
To prawda, że inflacja jest większa niż procent w banku, ale co z tego? Jak się ma jakieś środki, to lepiej tracić 1% niż 3%
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst