Konta walutowe w Idea Banku czy Revoult?

15
gru 19. 2017
Cześć. Mam tam konto indywidualne i zastanawiam się nad kontami w EURO i GBP w tym banku do płatności na Amazonie. Mają darmowe 2 przelewy SEPA. Ktoś ma i
poleca?
Dziś kolega powiedział mi o bankowości internetowej, która nazywa się Revoult. Trochę już o tym czytałem. Czy ktoś z Was korzysta z tego do płacenia na Ebayu czy Amazonie?
Aktualizacje społecznościowe
15 Komentarzy
@Thaiphoon Coś mi nie pasowało w Idea Banku jak zakładałem swoje konto walutowe (nie pamiętam o co chodziło). Sprawdź jak to jest z kartą, jej utrzymaniem, wypłatami z bankomatów itp.

Wszystko zależy do czego konto potrzebujesz tak naprawdę.
Kabangru 20. 2017

@Thaiphoon Coś mi nie pasowało w Idea Banku jak zakładałem swoje konto wal …@Thaiphoon Coś mi nie pasowało w Idea Banku jak zakładałem swoje konto walutowe (nie pamiętam o co chodziło). Sprawdź jak to jest z kartą, jej utrzymaniem, wypłatami z bankomatów itp.Wszystko zależy do czego konto potrzebujesz tak naprawdę.


potrzebuję do płacenia za zamówienia z Amazona i ewentualnie z Ebuy.
Ja korzystam z Kantora Walutowego Alior Banku i póki co jestem zadowolony. Otworzyłem rachunki w USD, EURO i GBP. Do tego przychodzą darmowe karty (po warunkiem jednej płatności, bodajże w ciągu pół roku). W każdej chwili można wymienić zł na daną walutę i zapłacić. Póki co nie narzekam.
Thaiphoongru 20. 2017

potrzebuję do płacenia za zamówienia z Amazona i ewentualnie z Ebuy.


To Revolut Ci wystarczy.
Ja tam się nie znam, ale wiem, że walutomat.pl ma swoją siedzibę w Poznaniu i postawili taki jeden na dworcu PKP. Generalnie podoba się mi idea i korzystam. Czy można tym zapłącić za amazona to nie wiem, pytanie do twórców.
Edytowane przez: "zimny" gru 21. 2017
andogru 20. 2017

Ja korzystam z Kantora Walutowego Alior Banku i póki co jestem zadowolony. …Ja korzystam z Kantora Walutowego Alior Banku i póki co jestem zadowolony. Otworzyłem rachunki w USD, EURO i GBP. Do tego przychodzą darmowe karty (po warunkiem jednej płatności, bodajże w ciągu pół roku). W każdej chwili można wymienić zł na daną walutę i zapłacić. Póki co nie narzekam.


Właśnie trochę o tym czytałem i zaczynam się do tego przekonywać. Czy masz może podpięte te karty do konta PayPal? Zależałoby mi na bezpiecznych transakcjach.
Kabangru 20. 2017

@Thaiphoon Coś mi nie pasowało w Idea Banku jak zakładałem swoje konto wal …@Thaiphoon Coś mi nie pasowało w Idea Banku jak zakładałem swoje konto walutowe (nie pamiętam o co chodziło). Sprawdź jak to jest z kartą, jej utrzymaniem, wypłatami z bankomatów itp.Wszystko zależy do czego konto potrzebujesz tak naprawdę.


Jestem tu od niedawna i jeszcze kilka dni temu napisałbym, że do niemieckiego Amazona. Obecnie wiedzę, że ciekawe oferty pojawiają się zarówno w europie (GBP i EUR) jak i np. w Azji (DOL). Chciałbym tanio i bezpiecznie kupować za granicą w tych walutach. Myślałem o zastosowaniu też konta w PayPal. Czytałem o czym wspominał "ando", że Alior Kantor jest ok i do tego oferuje darmowe przelewy jeśli walutę kupię u nich.
Wirtualna karta w Revolut też wydaje się ok i można ją podpiąć do PayPala.
Thaiphoongru 29. 2017

Właśnie trochę o tym czytałem i zaczynam się do tego przekonywać. Czy masz …Właśnie trochę o tym czytałem i zaczynam się do tego przekonywać. Czy masz może podpięte te karty do konta PayPal? Zależałoby mi na bezpiecznych transakcjach.


Dokładnie tak, jak piszesz. Podpiąłem te karty do Paypala. Co do Revolut, to coś tu ludzie pisali, że Amazon im blokował konta czy karty. Nie wiem dokładnie na czym to polegało. Ja wolałem mieć coś (według mnie) pewniejszego, bo zawsze mogę się udać do oddziału banku i dopytać co i jak. Także ze swojej strony z czystym sumieniem mogę polecić Aliora.
andogru 29. 2017

Dokładnie tak, jak piszesz. Podpiąłem te karty do Paypala. Co do Revolut, t …Dokładnie tak, jak piszesz. Podpiąłem te karty do Paypala. Co do Revolut, to coś tu ludzie pisali, że Amazon im blokował konta czy karty. Nie wiem dokładnie na czym to polegało. Ja wolałem mieć coś (według mnie) pewniejszego, bo zawsze mogę się udać do oddziału banku i dopytać co i jak. Także ze swojej strony z czystym sumieniem mogę polecić Aliora.


Skoro korzystasz to pozwól, że dopytam.
Jeżeli płacisz poza PayPalem to czy przelewy zagraniczne np. do Aliexpress masz darmowe jeżeli walutę kupujesz w Alior Kantorze?
Jeżeli w PayPalu masz podpięte kilka kart walutowych to czy przed każdą transakcją musisz zmienić walutę podstawową na tą, która zamierzasz płacić?
Pytam bo nie chcę uczyć się na swoich błędach, wolę skorzystać z doświadczenia innych
Edytowane przez: "Thaiphoon" gru 29. 2017
Thaiphoongru 29. 2017

Skoro korzystasz to pozwól, że dopytam.Jeżeli płacisz poza PayPalem to czy …Skoro korzystasz to pozwól, że dopytam.Jeżeli płacisz poza PayPalem to czy przelewy zagraniczne np. do Aliexpress masz darmowe jeżeli walutę kupujesz w Alior Kantorze?Jeżeli w PayPalu masz podpięte kilka kart walutowych to czy przed każdą transakcją musisz zmienić walutę podstawową na tą, która zamierzasz płacić?Pytam bo nie chcę uczyć się na swoich błędach, wolę skorzystać z doświadczenia innych


Na Aliexpress płacę kartą, czyli podaję numer karty, itd. Więc nie ma żadnych opłat. W Amazonie tak samo. Dodatkowo ważna rada przy zakupach na Amazonie, że kasę pobierają w momencie wysyłki towaru. Także na Amazonie najpierw kupujesz, jak jest okazja, a potem się zastanawiasz po co Ci to ;-). Na temat ustawień w PayPalu poczytaj tu. W razie pytań, pytaj. Pzdr.
Dzięki Ci bardzo za pomoc. Tego tematu o PayPalu nie czytałem jeszcze mam już pierwszy zakup na Amazonie.de za sobą, ale poza PayPalem, płaciłem moją starą kartą walutową w EURO z mBanku, którą wyrobiłem na wyjazd zagraniczny, trochę Euro tam zostało wczoraj złożyłem wniosek o konta walutowe w Alior Kantorze. Jak je otrzymam to złożę wniosek o usunięcie konta w mBanku. Zauważyłem, że rzeczywiście Amazon jeszcze kasy nie pobrał, także jest czas na przemyślenie zakupów
Thaiphoongru 31. 2017

Dzięki Ci bardzo za pomoc. Tego tematu o PayPalu nie czytałem jeszcze m …Dzięki Ci bardzo za pomoc. Tego tematu o PayPalu nie czytałem jeszcze mam już pierwszy zakup na Amazonie.de za sobą, ale poza PayPalem, płaciłem moją starą kartą walutową w EURO z mBanku, którą wyrobiłem na wyjazd zagraniczny, trochę Euro tam zostało wczoraj złożyłem wniosek o konta walutowe w Alior Kantorze. Jak je otrzymam to złożę wniosek o usunięcie konta w mBanku. Zauważyłem, że rzeczywiście Amazon jeszcze kasy nie pobrał, także jest czas na przemyślenie zakupów


Amazon pobiera dopiero jak wysyla towar.
Voltixsty 1. 2018

Amazon pobiera dopiero jak wysyla towar.


Tak, już to doczytałem, dzięki.
andogru 31. 2017

Na Aliexpress płacę kartą, czyli podaję numer karty, itd. Więc nie ma żadn …Na Aliexpress płacę kartą, czyli podaję numer karty, itd. Więc nie ma żadnych opłat. W Amazonie tak samo. Dodatkowo ważna rada przy zakupach na Amazonie, że kasę pobierają w momencie wysyłki towaru. Także na Amazonie najpierw kupujesz, jak jest okazja, a potem się zastanawiasz po co Ci to ;-). Na temat ustawień w PayPalu poczytaj tu. W razie pytań, pytaj. Pzdr.


W linku, który podałeś autor tematu miał problem z płaceniem PayPalem w USD bez przewalutowania. Rozwiązanie problemu już sobie zapisałem do pliku mam tylko jeszcze jedno pytanie. Jeżeli płacimy PayPalem w różnych walutach to czy zawsze trzeba przed transakcją zmieniać walutę podstawową na taką jaką akurat chcemy płacić?
Nawet dokładnie tego nie wiem. Teraz, jak coś kupuję w USD, to mi domyślnie wybiera kartę USD, a jak coś kupuję w Polsce, to też sam wybiera tą, która jest w PLN. Ale czy to się gdzieś ustawia czy samo jest takie mądre, to teraz nie wiem :-) Sam musisz do tego dojść metodą prób i błędów.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Najlepsze dyskusje