Opublikowano dzień temu

Koniec gotówki już bliski? ;)

dlahandlu.pl/hur…tml
I tak Unia do 2027 sporo zmian chce przepchać na gorsze względem kasy xD Żabka widać już zaczyna się stosować haha
Aktualizacje społecznościowe

22 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Peppe_1974
  Donek przepchnie każdą Ustawę
  Awatar użytkownika voodoo69
  Autor
  To już raczej nastąpiło;)
  Wygląda na to, że koniec gotówki zbliża się wielkimi krokami. Rada Unii Europejskiej określiła limit płatności gotówkowych na 10 tys. euro, w ramach pakietu nowych przepisów. Dotyczy to także transakcji między przedsiębiorcami a konsumentami. Wszystkie transakcje powyżej 3 tys. euro będą natomiast rejestrowane. Regulacje te poparł też przedstawiciel rządu Donalda Tuska.
  Ale to nie wszystko. Jeśli będziemy chcieli zrobić zakupy za mniejszą kwotę, to również możemy poczuć na własnej skórze radosną twórczość unijnych urzędników. Transakcje gotówkowe za kwotę powyżej 3 tysięcy euro będą wymagały rejestracji. Trzeba będzie okazać dowód osobiste, a nasze dane i informacje o zakupie będą trafiać najprawdopodobniej do skarbówki.

  Co ciekawe, to nie koniec restrykcji. Mocno niezadowoleni z nowych przepisów będą też posiadacze kryptowalut. Giełdy i operatorzy portfeli będą mieli obowiązek weryfikowania klientów i sprawdzania udzielonych przez nich informacji. Mechanizmy kontroli będą obowiązywały już powyżej kwoty 1000 euro.
  Ograniczenie w płaceniu gotówką ma wejść w życie od 2027 roku. W późniejszym terminie dotyczyło ono będzie klubów sportowych czy kasyn, dla których okres przejściowy zakończy się w 2029 roku.
 2. Awatar użytkownika mlodyapollo
  Gotówka gotówką, ale tutaj to jest omijanie zakazu handlu. Bo w niedzielę mogą pracować tylko właściciele i spokrewnieni. Aby więc właściciel nie musiał, to pracownicy oficjalnie zajmują się innymi rzeczami a czynne są tylko kasy samoobsługowe. A że te obsługują tylko płatność kartą to jest jak jest. Jakie przepisy, taki sposób na ich ominięcie / przestrzeganie. Oficjalnie wszystko zgodnie w prawem (Edytowano)
  Awatar użytkownika Xorro
  Kasy samoobsługowe nie muszą być bezgotówkowe, ale takie są dużo tańsze.
 3. Awatar użytkownika ed_shfrin
  gorzej, że są pomysły wprowadzenia cyfrowego pieniądza z terminem ważności

  Dostajesz wypłatę, nie wydasz w czasie - przepada 😄
  Awatar użytkownika voodoo69
  Autor
  Nie ma odkładania do skarpety

  Taki termin ważności to mają w Chinach ;D tylko nie pamiętam czy to nie krypto ma datę ważności a może już kasa (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika Xorro
  W chinach już nie ma gotówki.
  Awatar użytkownika user1310
  Jest normalnie, tylko niektorzy sprzedawcy nie chca jej przyjmowac, bo kody QR wygodniejsze. Na takich cwaniakow rzad naklada dosc dotkliwe kary finansowe. Ostatnio sie chyba KFC dostalo.
 5. Awatar użytkownika quercus
  Jak, to? to już każda łapówka bedzie rejestrowana?
  Awatar użytkownika voodoo69
  Autor
  Teraz będzie sam bilon w modzie xd haha

  Ewentualnie tylko natura xD (Edytowano)
Awatar użytkownika