Jan 13. 2023 (2 g, 43 min)
Policja przeczyta twoje wiadomości, nawet gdy je skasujesz, dodatkowo odczyta wszystko z zaszyfrowanych urządzeń.
android.com.pl/tec…ia/

Natrafiłem na bardzo ciekawy artykuł. Jestem ciekaw jak to się ma do sprzętu Apple, których nie da się złamać xd
Policja jest pewna, że każde urządzenie zaszyfrowane odczytają. Ciekawi mnie to skoro FBI w USA nie dało rady odblokować iPhone. A klucze szyfrujące są na przecież urządzeniu.
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Skomentuj

19 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Apple ma różne poziomy szyfrowania. Do jednych rzeczy ma dostęp, do innych nie. W drugim przypadku pokazują środkowy palec. I to czy uda się wejść na telefon zależy od bardzo wielu czynników. Nie zawsze to udaje się. Dlatego takie przechwałki to czcze gadanie.

  A już w ogóle nie wiem jak oni chcą odczytać usunięte wiadomości w komunikacji szyfrowanej end to end.

  Interesuj Cię ta tematyka? Możesz poszperać 👉 https://youtube.com/@MateuszChrobok (Edytowano)
  Avatar
  Autor
  Kolejna nowość od Apple zmierza już do naszego kraju
  12416787-TgPAE.jpg
 2. Avatar
  Problem w tym, że milicyjni „przyjaciele” będą łapać haki i gnębić szarego obywatela aby ten był jeszcze bardziej posłuszny systemowi podczas gdy elity będą nietykalne(no chyba, że ktoś się sprzeciwi)...limitów. Czy mało jest afer korupcyjnych wśród polityków gdzie finalnie nikt nie ponosi odpowiedzialności? Na Ciebie znajdą najmniejszą bzdurę to konto zamrożone i tułaczka po sądach. Witam Was w rzeczywistości.
  Avatar
  Na szczęście takie "zabawki" służb jeszcze "trochę pln" kosztują za licencję na 1 urządzenie i zwykły Kowalski nie musi się bać (no chyba że operator w centrali zechce śledzić żonę/dziewczynę/kochankę ewentualnie akurat się mu przytrafi być w okolicy kogoś kto na celu służb jest.
  Nie żyjemy jeszcze w Chinach ("punkty za przechodzenie na czerwonym/nie uczestniczenie w pochodzie 1-majowym") czy "odpowiedniej" Korei
 3. Avatar
  Poprawka tytułu: "koniec ery ukrywania przez przestępców dowodów na siebie w telefonie".
  Serio sądzisz, że jesteś cennym obiektem inwigilacji dla policji? O,o
  Avatar
  Autor
  Ja nie mam nic do ukrycia ale nie lubię policji tym bardziej że chcą jeszcze kupić program gdzie to jakiś algorytm będzie automatycznie przeszukiwał zdjęcia w każdym telefonie w celu szukania np nagości.

  Oczywiście jestem zdania ze inwigilacja tyczy się tylko Androida gdyż Apple ma nawet zaszyfrowana chmurę
  12416770-m6EjA.jpg
 4. Avatar
  A co do "nie dało rady" to chyba nie wierzysz że jak służba zechce to odczyta wszystko co jest (z tym co było to już nie koniecznie) bez znaczenia czy będzie to IOS/Android/WinMobile/Symbian na Nokii 3310
 5. Avatar
  Dostali zniżkę na Pegasusa dla całej PL xD
Avatar