Klimatyzator przenośny z pokrowcem i rurą na okno

5
lut 22.
Witam, podobno mają w tym roku być nieziemskie upały więc postanowiłem się przygotować
Szukam przenośnego klimatyzatora który ma w zestawie rurę i pokrowiec na okno (czytałem, że istnieje coś takiego, nie znam się), mile widziana opcja oczyszczania powietrza (o ile istnieje).
Proszę o pomoc i dziękuję z góry.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
5 Komentarzy
Pokrowiec na okno do klimatyzatora przenośnego kupisz w każdym budowlanym ~100 zł. (Uszczelka okienna do klimatyzatora) To kawałek materiału przyczepionego na żeby i taśmę dwustronna a na środku zwykły suwak gdzie wsadza się rurę. Doświadczenia wiem ze jest nie trwała. Zastanowił bym się nad zwykły splitem z jednostka zew.
Sebekwkb22/02/2020 23:06

Pokrowiec na okno do klimatyzatora przenośnego kupisz w każdym budowlanym ~ …Pokrowiec na okno do klimatyzatora przenośnego kupisz w każdym budowlanym ~100 zł. (Uszczelka okienna do klimatyzatora) To kawałek materiału przyczepionego na żeby i taśmę dwustronna a na środku zwykły suwak gdzie wsadza się rurę. Doświadczenia wiem ze jest nie trwała. Zastanowił bym się nad zwykły splitem z jednostka zew.


Co o tym myślisz?
allegro.pl/ofe…101

Montaż to dodatkowy koszt .. raczej samemu sobie nie można zamontować? Musi być jakiś papier z odbiorem?
www22/02/2020 23:18

Co o tym …Co o tym myślisz?https://allegro.pl/oferta/klimatyzator-sevra-comfort-3-5kw-r32-a-wi-fi-pro-8879305101Montaż to dodatkowy koszt .. raczej samemu sobie nie można zamontować? Musi być jakiś papier z odbiorem?


jeszcze jestem wynajmujący
Najlepsze klimatyzatory jakie widziały moje oczy to w chińskim akademiku. Wielkie jak szafa. Ja to o przenosnys w ogóle nie słyszałem. Chyba że takie u sztaby na yt.
pytanie jest takie, gdzie mieszkasz?
jeśli w jednorodzinnym, to split i właściwie wszystko inne jest daleko w tyle
jeśli w bloku, to problemem może być spółdzielnia, administrator, właściciel nieruchomości, czy ktokolwiek inny zarządzający i dla ratunku może się sprawdzić przenośne urządzenie
najlepiej, gdy ma się balkon i klimatyzator stoi sobie na zewnątrz, tam operując jednym obiegiem, a dwie rury trafiają do pomieszczenia, tworząc drugi obieg. system ten pozwala przenieść hałas jednostki na zewnątrz oraz uniknąć transportu gorącego powietrza w nim (standardowo rura na zewnątrz odprowadza gorące powietrze, a rura ta przecież znajduje się w pokoju)
inną sprawą jest, że klimatyzator wewnątrz mieszkania, wyrzuca z niego pewną ilość gorącego powietrza. bilans powietrza musi być jakoś wyrównany, a że tworzy się podciśnienie, to na siłę zasysane jest powietrze skądinąd, czytaj z kratek wentylacyjnych (nie wiadomo jaki syf tam siedzi, albo z zewnątrz, zmniejszając sprawność urządzenia


www22/02/2020 23:18

Co o tym …Co o tym myślisz?https://allegro.pl/oferta/klimatyzator-sevra-comfort-3-5kw-r32-a-wi-fi-pro-8879305101Montaż to dodatkowy koszt .. raczej samemu sobie nie można zamontować? Musi być jakiś papier z odbiorem?parę lat temu jeszcze coś takiego przechodziło, teraz nie przejdzie bez uprawnień f-gazowych
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst