Klikając + albo - dodajesz/odejmujesz więcej niż 1 stopień?

gru 3. 2022 (19 g, 57 min)
Pepperki, może zauważyłem coś co dla innych jest oczywiste ale klikając + albo - to nie dodaje ani nie odejmuje 1 stopień a wiecej Rozumiem że to normalne? Myślałem, że jak klikam plusa to dodaje 1stopień a dodaje 6 stopni. Specjalnie sprawdziłem na starych aktywnych ofertach i również w obu przypadkach dodało 6 stopni. Nie wiedziałem, że tak to działa.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj

5 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  To ile stopni przybędzie po Twoim kliknięciu zależy od tego jaki masz status na Pepperze. A on z kolei zależy od tego ile miałeś wstawek. Nie wiem czy zależy także od tego jak były one oceniane, ile masz odznak itp. Żeby jeszcze bardziej skomplikować sprawę dodam, że w zależności od (chyba) temperatury okazji po Twoim kliknięciu może przybywać niech mniej stopni (np. ja klikając podnoszę temperaturę o 7 stopni, ale w niektórych wstawkach jest to mniej) i mam wrażenie że zależność jest taka, że im więcej stopni ma wstawka tym mniej przybywa po kliknięciu. Dodatkowo Twój minus zawsze odejmuje mniej stopni niż plus dodaje (u mnie teraz minus obniża temperaturę o około 4 stopnie).

  Kiedyś w jednej mojej okazji w komentarzach próbowałem ustalić ile stopni przybywa po kliknięciu plusa przez różnych użytkowników prosząc oceniających o odpowiedni komentarz z info ile przybyło po kliknięciu, ale tylko parę osób napisało jaki był efekt, więc próba była zbyt mała żeby wyciągnąć jakieś wnioski...
 2. Avatar
  Z moich obserwacji wynika, że ilość stopni nie zależy od ilości dodanych wstawek, ale ilości ocenionych.
  Nie zauważyłem też, bo ilość ocen wstawki decydowała o tym, ile dodamy swoim kliknięciem.
 3. Avatar
  "Istnieją różne wartości głosów poszczególnych użytkowników. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, wartość twojego głosu to 3 stopnie. W miarę wzrostu aktywności w serwisie (po dodaniu własnych ofert, komentowaniu czy też głosowaniu), wartość głosu będzie wzrastać do 10 i więcej stopni."
 4. Avatar
  Autor
  Dzięki za wyjaśnienia. Tyle czasu używam a w sumie nie wiedziałem.
 5. Avatar
  Sztuczka, która ma na celu wywołanie pierwszego wrażenia, że na przykład 1000 plusów oznacza 1000 głosów ZA.

  W rzeczywistości na plus zagłosowało około 200 osób.
Avatar