Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Kioxia Exceria G2 grzanie się.

lis 18. 2022
Cześć,
Kupiłem Kioxie z ostatniej wstawki, zamontowałem dziś jak przyszła do laptopa i coś tu chyba jest nie tak. Przy kopiowaniu plików gry z jednego folderu na drugi na tej samej partycji prędkość spada do 15Mb/s. Grzeje się niemiłosiernie.. Ratunku, jakieś rady?601125-hiOlR.jpg
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj

38 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Wydaje mi sie ze te Excerie generalnie sa bardzo cieple mimo tragicznie slabych osiagow, a do tego prog termiczny maja ustawiony na 75 stopni. Od tego momentu wali ostrzezeniami. Jak masz ciasno w laptopie, a do tego jeszcze obok slotu M.2 jest np. CPU/GPU, to mozesz miec problem. W zwyklym desktopie one spokojnie 60 stopni przekraczaja pod obciazeniem.
  Avatar
  Autor
  Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie co do montażu, nie ukrywam pierwszy raz montowałem ssd na m2. Na płycie w miejscu gdzie ma być dysk biegną 2 kabelki. Jak zamontowałem dysk to one teraz są pod nim, zaraz obok śrubki przytrzymującej. Czy może to mieć jakiś wpływ? Dodam, że przewody są przyklejone taśmą do płyty a laptop jest dosyć nowy i nie chciałem tego ruszać.

  Tutaj jeszcze screen z diskmarka i też to dziwnie wygląda. Czy to throttling? Czy po prostu coś nie tak z tym dyskiem?16468220821668804182.jpg (Edytowano)
 2. Avatar
  Ten dysk ma takie temperatury. Średnio się nadaję tam gdzie nie ma przewiewu. Sytuację można poprawić radiatorem ale nie wszędzie można takie coś zamontować.
  Avatar
  Autor
  Okej, zasugerowałem się opinią pepperkow którzy polecali go do laptopa i kupiłem. Czy uważasz, że inny dysk by się tak nie grzał? Jeśli tak to jaki?
 3. Avatar
  Dziwi mnie taki wolny zapis w CrystalDiskMark
  Avatar
  Autor
  Ten zapis był już jak się ugrzał, jak startowałem z 50 stopni to były normalne prędkości. Podczas tego testu chyba podbił na 84 stopnie.. na stronie kioxia z specyfikacji wynika, że ma pracować w temperaturze 0-85 stopni (operating temperature)
 4. Avatar
  KC2500 - bardzo niskie temperatury jak na parametry, mam, polecam.
Avatar