Opublikowano 23 godziny temu

Kamera na budowę

Cześć, potrzebuje na budowę kamerę by mieć podglad na bieżąco co się tam dzieje.

Tylko problem jest z zasilaniem wiec, najlepiej by była solarna i miała moduł 4g, dostęp do nagrań przez chmurę. Jest tego trochę na rynku, ale nie wiem czym się kierować przy wyborze. Przekrój cenowy spory. Ma ktoś o tym pojęcie, jakieś doświadczenie?
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

3 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Musti235
  Z w miarę znanych i sprawdzonych producentów, wydaje mi się że tylko Hikvision robi kamerki które są NA RAZ i z modemem LTE i z panelem solarnym.
  Niestety nie jest to tania impreza, bo za taki DS-2XS2T41 to trzeba ponad 1500 zł dać.
  m.ceneo.pl/160…htm
  Natomiast wypada zupełnie OK

  Ale jakby się dało ten internet gdzieś tam z routera "mydelniczki" leżącego obok wytrząsnąć, a panel mieć jako akcesorium też osobno, to da się sprawę załatwić o wiele wiele taniej:
  pepper.pl/dys…746
 2. Awatar użytkownika tayjkt
  Ja nie byłbym przekonany do takiej kamery solarnej, zwłaszcza w połączeniu ze słowem budowa. Panel solarny działa najlepiej jak jest czysty, więc zakurzony nie będzie miał wydajności 100%.
  Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest zakup 2 akumulatorów, kamery POE i mikrotik SXT
  ogólnie SXT działa na zasilaniu 12V, ale jak po POE będzie zasilać jeszcze kamerę to lepiej byłoby dać 24V.
  czyli 2 akumulatory podłączone do kabla RJ45 do mikrotika SXT na porcie ETH 1, a na porcie ETH2 SXT podłączony do kamery.
  Koszt początkowy będzie spory, ale później łatwiej będzie w razie potrzeby cały system rozbudować i w przypadku awarii jakiegoś komponentu można go wymienić.
  No i można ewentualnie dokupić sobie panele i ładować nimi akumulatory, choć wydaje mi się, że lepiej raz na jakiś czas podładować ładowarką akumulatory, bądź mieć jakieś na wymianę.
 3. Awatar użytkownika Gordon
  Autor
  Dziękuje za rzetelne informacje.
Awatar użytkownika