Jan 10. 2023 (6 g, 2 min)
Witam. Przyszedł najwyższy czas, aby zmienić mój obecny telefon (iPhone 8), gdyż czuć już jego lata. Czasami trochę przycina, jest powolny, ma słaby aparat i przez słabą kondycję baterii muszę go ładować kilka razy dziennie. Mam jednak problem z tym jaki telefon wybrać. Generalnie nie jestem raczej ograniczony budżetowo, mogę wydać więcej, gdyż chciałbym, żeby telefon posłużył mi tak z 4 lata, jednak w takim przypadku wolałbym, żeby jego cena była czymś uzasadniona, a nie kupować iPhone 14 za jakieś 5 tysięcy z przestarzałym portem lightning, odświeżaniem ekranu na poziomie 60hz i brakiem możliwości odblokowania palcem (uważam za lepsze od faceid).
Raczej jestem wymagający i zależy mi po prostu na telefonie z wyższej półki. Chciałbym, żeby dobrze mi służył przez najbliższe lata, nie zacinał się, chodził płynnie, miał dobre aparaty, gdyż trochę zdjęć pewnie nim będę robił, i w miarę wytrzymałą baterię. Także jeśli chodzi o parametry to skłaniam się ku telefonom z topowymi procesorami (np. Snapdragon 8 gen 2) oraz min. 12gb RAMu. Miałem przyjemność robić zdjęcia Samsungiem s22 ultra i byłoby miło jakby jakoś wykonywanych zdjęć poszczególnymi aparatami była zbliżona, również te z zoomem (często jestem w górach i fajnie byłoby sobie tak przybliżyć).
Z telefonów, które swojej premiery jeszcze nie miały zaciekawiły mnie następujące: Samsung s23/s23 ultra, vivo x90 pro plus, xiaomi 13 pro, OnePlus 11.
Teoretycznie wolę nieco mniejsze telefony (~6.1”) ale nie będzie problemem przerzucić się na większe, o ile faktycznie będzie to podyktowane znacząco lepszymi parametrami, stad tez na liście sporo większych smartfonów (~6.7”). Może ktoś z was śledzi aktualnie rynek? Interesował się tymi lub innymi nadchodzącymi smartfonami, lub może takimi, które niedawno miały swoją premierę? Zapraszam do dyskusji, spostrzeżeń, opinii.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj

2 Komentarze

Avatar
 1. Avatar
  Jak na razie to wróżenie z fusów, ale jeśli S23 wyjdzie na Europę ze Snapem, to ja bym w niego celował, o ile Samsung czegoś innego nie zepsuje.
  iPhone SE 2 byłby niezły, ale biedny aparat.
  Xiaomi i OnePlus to nadal kontynuacja tego, co jest teraz.
  Vivo nie wiem, bo zupełnie nie interesuję się marką.
 2. Avatar
  Weź sobie Pixela 6a, 5 lat wsparcia co miesiąc jakieś poprawki PRZYCHODZĄ. SZTOS telefonik, niby tylko 60hz ale komu potrzeba więcej? Znajoma zapłaciła ok. 2k teraz kupisz za 1,5k.