Jaki router z dobrym WiFi + smart home

kwi 21. 2022
Witam, poproszę o pomoc w doborze routera z dobrym zasięgiem WiFi - pow. ok. 80m2 w bloku z możliwością jednoczesnej obsługi wielu urządzeń (czujniki, bramki, TV, komórki, laptopy).
Aktualizacje społecznościowe

9 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Plomien_M
  N1J23/04/2022 17:19

  W takim razie jaki router bez problemu obsłuży ok. 50 urządzeń bez straty …W takim razie jaki router bez problemu obsłuży ok. 50 urządzeń bez straty w prędkości?


  Żaden/każdy?

  Po to jest trasowanie ruchu żeby to optymalizować. Polecenia urządzeń smarthome przesyłają minimalne pakiety przeważnie. Do serwerów zewnętrznych mogą przesyłać więcej ale nadal to są śladowe ilości.

  Natomiast jak sobie włączysz netflixa 4k na trzech urządzeniach to możesz miec laga na urządzenia Smart.
 2. Awatar użytkownika Plomien_M
  artura203/05/2022 13:47

  Wszystko prawda, tylko lag nie istotny jak mamy zigbbe.


  Jak najbardziej z tym lagiem, zresztą tak jak wybieranie specjalnego routera pod duża ilość urządzeń bo to by musiałbyć naprawdę jakiś mocno nieudany model żeby się gubił (np. Coś od UPC....) a w normalnym użytkowaniu nawet z najtańszymi tp-linkami nie powinno być problemu.
 3. Awatar użytkownika artura2
  To SmartHom potrzebuje specjalnego routera??
 4. Awatar użytkownika N1J
  Autor
  Jeżeli jest wiele urządzeń na WiFi to router musi je na raz wszystkie obsłużyć.
 5. Awatar użytkownika artura2
  N1J22/04/2022 11:56

  Jeżeli jest wiele urządzeń na WiFi to router musi je na raz wszystkie ob …Jeżeli jest wiele urządzeń na WiFi to router musi je na raz wszystkie obsłużyć.


  Jeśli to odpowiedź na moje... to zwykle router normalny ma obsługę ok. 250 adresów. Jeśli masz powyżej 25 urządzeń SmartHome to wymyślono Zigbee (bo niby problem może być z urządzeniami, ale to one mają problem). ...podsumowując dalej nie wiem co ma Smart Home z routerem wspólnego. Oczywiście mogę się mylić, niech ktoś mnie poprawi😜
 6. Awatar użytkownika N1J
  Autor
  Właśnie nie wszystkie urządzenia obsługują zigbee lub zwave cześć jest pod WiFi do tego dochodzą kompy, komórki, RTV i cześć urządzeń ma problem z routowaniem sygnału. Np. Tenda ac10u ponoć obsługuje do 30 urządzeń.
 7. Awatar użytkownika artura2
  N1J22/04/2022 18:07

  Właśnie nie wszystkie urządzenia obsługują zigbee lub zwave cześć jest pod …Właśnie nie wszystkie urządzenia obsługują zigbee lub zwave cześć jest pod WiFi do tego dochodzą kompy, komórki, RTV i cześć urządzeń ma problem z routowaniem sygnału. Np. Tenda ac10u ponoć obsługuje do 30 urządzeń.


  No więc moim zdaniem nie ma specjalnych routerów pod SmartHome i to clou sprawy.
 8. Awatar użytkownika N1J
  Autor
  W takim razie jaki router bez problemu obsłuży ok. 50 urządzeń bez straty w prędkości?
 9. Awatar użytkownika artura2
  Plomien_M03/05/2022 11:55

  Żaden/każdy?Po to jest trasowanie ruchu żeby to optymalizować. Polecenia ur …Żaden/każdy?Po to jest trasowanie ruchu żeby to optymalizować. Polecenia urządzeń smarthome przesyłają minimalne pakiety przeważnie. Do serwerów zewnętrznych mogą przesyłać więcej ale nadal to są śladowe ilości.Natomiast jak sobie włączysz netflixa 4k na trzech urządzeniach to możesz miec laga na urządzenia Smart.


  Wszystko prawda, tylko lag nie istotny jak mamy zigbbe.
Awatar użytkownika