Opublikowano dzień temu

Jaki laptop/ultrabook do 3500

Siema. Szukam jakiegoś sprzętu do 3500 zł najlepiej z ryżem najnowszym i iGPU 780M, może być coś z sprzętów używanych, z aliexpress. Może być również w tej cenie z rtx 3060/4060

Najważniejsze żeby był lekki, mobilny, nie ma to być stacja do grania, do grania mam PC, zależy mi na czasie baterii 7-10h, max te 14", bez klawiatury numerycznej.
Aktualizacje społecznościowe

1 Komentarz

Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Musti235
  Ciężka sprawa pogodzić te wymagania.
  W używanych bateria nie wiadomo na ile starcza (a nawet jak uda się dowiedzieć na ile starcza teraz, to nie jest to absolutnie żadnym wyznacznikiem na ile wystarczy np. za rok).
  reddit.com/r/b…to/
  quora.com/How…ure

  Grania/pracy na RTXach nie da się pogodzić z czasem pracy na baterii. Choćby ktoś jakimś cudem upchał 100 Wh w 14 calach, to taki RTX 3060 żeby jaaako tako chodzić wymaga 100W, podczas gdy cały pakiet Ryzen (pewnie potężniejszy niż cokolwiek procesorowego co było w parze z 3060-tką) + jego grafika (która prześciga w niejednym teście RTXy 3050 Ti) potrafi sobie przyzwoicie radzić nawet mając 25W.
  Także w ogóle inna skala, i na żadnej najlepszej baterii nie ma najmniejszych szans na granie czy pracowanie przez 9 godzin pod obciążeniem na RTXie.

  Więc okej, idziemy w Zen 4 (który w Polsce powoli powoli zaczął się pojawiać, ale oczywiście nie w ultrabookach za 3500 zł).

  Natomiast w Chińczykach "poniżej" Xiaomi i Lenovo (czyli w stylu Chuwi, Firebeat czy inny Kingovy, a już zwłaszcza w ogóle no-name) to informacje o baterii są najczęściej czerpane prosto z Instytutu Danych z D00py.
  youtu.be/wwn…049
  reddit.com/r/A…op/

  RedmiBooków 14-calowych na Zen 4 nie ma
  xiaomihome.global/xia…op/

  Także metodą eliminacji zostaje Lenovo.
  Akurat jest w budżecie Lenovo Xiaoxin (na "zachodzie" IdeaPad) 14 2024 z Ryzenem 7-8845H, Radeonem 780M, 16/512 GB, baterią prawie 60 Wh, wagą 1.5 kg, w cenie 3400 zł.
  Wysyłka Choice więc o wiele więcej praw konsumenta niż używki z gwarancją do bramy albo wysyłka z Chin gdzie trzeba się szarpać. Choice to można nawet za darmo odesłać Paczkomatem bez podania przyczyny.
  pl.aliexpress.com/ite…tml
  A może jeszcze się ostały jakieś kupony na Choice Day to jeszcze taniej.
  pepper.pl/kup…841
  Dokładnej recenzji tego wariantu nie widzę (Zen 4 na 2024 z IPSem i 57 Wh).
  Natomiast konstrukcyjnie powinien być bardzo podobny do starszych wariantów, a model z bardziej prądożernym Alder Lake (z bazowym TDP 28W i też ekranem IPS) i odrobinę mniejszą baterią, i tak pozwolił na ponad 6 godzin pracy.
  Więc myślę że 7 godzin będzie z Zen 4 spokojnie do zrobienia.
  laptopmedia.com/rev…le/