Jaki internet mobilny na wsi

12
lip 4.
Witam,

szukam dosyc szybkiego internetu do domu na wsi. W domu mamy 6 urzadzen ktore korzystalyby z sieci wifi. Zalezy mi na duzym pakiecie miesiecznym a po przekroczeniu dobrze by bylo gdyby predkosc wynosila chociazby 2mbit.

Co polecicie?
Aktualizacje społecznościowe
Różne
12 Komentarzy
Weź to co ma najlepszy zasięg, bo bez tego tylko będziesz się wkurzał. Jeśli będziesz miał wybór to np. w Orange masz 1TB na rok za 300 zł (a jeśli pokombinujesz z doładowaniami allegro to ok 250 zł).
Edytowane przez: "e-Rick" lip 4.
Dziekuje za odpowiedz ale 1TB na rok to bardzo malo. No chyba ze rekompensuja calkiem znosnym transferem po wykorzystaniu pakietu
Kilgor04/07/2019 11:19

Dziekuje za odpowiedz ale 1TB na rok to bardzo malo. No chyba ze …Dziekuje za odpowiedz ale 1TB na rok to bardzo malo. No chyba ze rekompensuja calkiem znosnym transferem po wykorzystaniu pakietu


Poszukaj regulaminu, powinno być info jaki transfer masz potem, bo na 99% jest potem limitowany, ale jest.Zawsze możesz aktywować kolejny taki pakiet, kwestia kalkulacji i zależy co chcesz robić.
U mnie rodzice mają chyba 40 GB na miesiąc i płacą zdecydowanie więcej sumarycznie (mają w Plus).
Najważniejsze to sprawdź który operator ma najlepszy zasięg i szybkość internetu u Ciebie. Wtedy zapytaj o ofertę tej wybranej sieci.
A nie ma w okolicy żadnego operatora z radiowym internetem?
A do tej pory miałeś po kablu? Jeżeli tak, to nie ma co się pchać w mobilny. Teoretycznie t-mobile ofertę 50zł / 20mbps lub 60zł / 60mbps bez limitu danych (no chyba, że będziesz nie wiadomo jakie terabajty kręcił, to wtedy mogą pewnie przyciąć, za powód podając że zagrażasz integracji sieci). Jak wyżej osoby pisały, kup startery i posprawdzaj, jak Ci to chodzi.
W mojej miejscowosci po kablu w orange jest maksymalnie do 10mbit... Zamierzam wziac s orange mobilny z 250gb pakietem. Pan na infolinii zapewnil mnie ze w razie czego moge zmienic mobilny na stacjonarny.
Kilgor06/07/2019 10:37

W mojej miejscowosci po kablu w orange jest maksymalnie do 10mbit... …W mojej miejscowosci po kablu w orange jest maksymalnie do 10mbit... Zamierzam wziac s orange mobilny z 250gb pakietem. Pan na infolinii zapewnil mnie ze w razie czego moge zmienic mobilny na stacjonarny.Nie wiem jak Ciebie z zasięgiem. Jak pisałem warto kupić sobie startery za 5-10zł i potestować przed podpisaniem umowy :). Szczególnie sprawdź godziny 16-20 i weekendy.
jaka lokalizacja ? miejscowość, ulica
Kilgor06/07/2019 10:37

W mojej miejscowosci po kablu w orange jest maksymalnie do 10mbit... …W mojej miejscowosci po kablu w orange jest maksymalnie do 10mbit... Zamierzam wziac s orange mobilny z 250gb pakietem. Pan na infolinii zapewnil mnie ze w razie czego moge zmienic mobilny na stacjonarny.


Zapewnienia pana z infolinii możesz sobie włożyć... między bajki. Musisz zadbać o to by była taka możliwość w umowie lub regulaminie.
Kilgor06/07/2019 10:37

W mojej miejscowosci po kablu w orange jest maksymalnie do 10mbit... …W mojej miejscowosci po kablu w orange jest maksymalnie do 10mbit... Zamierzam wziac s orange mobilny z 250gb pakietem. Pan na infolinii zapewnil mnie ze w razie czego moge zmienic mobilny na stacjonarny.


Wszystko zależy do czego ma służyć ten internet. Bo jak do grania, oglądania filmów w UltraHD albo pobierania dużych ilości danych to lepiej brać ten 10mbit niż ten limitowany. Prędkość i tak jest zbędna jeśli dużo wysyłasz/pobierasz skoro masz limity, z filmami sobie poradzi bez buforowania, to samo gry - zawsze stały jest niski ping, niezależnie od warunków atmosferycznych. A jeśli chcesz mieć ten sam internet jako domowy i na wyjście po za dom to już inna bajka. W Orange widziałem też ofertę z internetem LTE, który w strefie domowej jest nielimitowany. Niestety nie pamiętam nazwy oferty.
Jeżeli chodzi o zasięg to sprawdź nadajniki których sieci masz w pobliżu - beta.btsearch.pl/
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje