Opublikowano 5 dni temu

Jaki aparat do fotografii ogólnej (z naciskiem na fotografię nocną, z ekpozycją na drogę mleczną) do 1200 zł

1200 zł to budżet na aparat - nowy/używany DSLR ze stockowym (18-55mm) obiektywem - obiektywy mam już upatrzone.

Chciałbym zacząć z fotografią bardziej profesjonalnie, do tej pory robiłem zdjęcia raczej HX300 (cyfrówka) lub S23U (telefon) oraz dronem.

W planach na następny rok mam również zakup większego drona z autonomicznymi funkcjami typu waypoint, ale tu już porad nie będę potrzebował.

Wracając do tematu - zainteresowały mnie Nikon D3400 oraz Canon Rebel T7 (2000D).
Czy ktoś zasugerowałby coś lepszego? Oba w/w aparaty mowa oczywiście o używanym.
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

11 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Kognitywistyk
  Sony A7
  Cokolwiek kupisz do sony zostanie z Toba jesli kiedys zmianisz body. Sony ma FF, a nie ASP-C i jest bezlustrem (ostrosc bez porowoania lepsza).
  Awatar użytkownika Acronis_Denis
  Autor
  W moim budżecie mocno naciąganie MK1 bez obiektywu kitowego...
 2. Awatar użytkownika yenfnbqee
  Jeśli chodzi o wymienionego Canona i Nikona, to przynajmniej dwie półki wyżej (czyli dwie cyferki, a nie cztery w modelu).

  O ile pamiętam, to Canon 20D (ze dwadzieścia lat temu już) występował w wersji AD, czyli właśnie do astrofotografii. Nie wiem, czy ten wariant był kontynuowany w następnych modelach. Albo w wyższych seriach.

  Mnie akurat astrofotografia w ogóle nie interesuje, ale tam chodziło o coś z filtrem podczerwieni na matrycy (nie było go, a normalnie jest? o ile mnie pamięć nie myli).

  Mam wrażenie, że takie niskie body to kompletnie strzał kulą w płot (i przy okazji w kolano). Skoro masz upatrzone obiektywy, to w którym systemie? (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika Maly_Lou
  Mówisz, że masz upatrzone obiektywy, ale nie mówisz do jakiego producenta, nie wspomnę już o bagnecie.

  Jeśli chcesz aparat za 1.2k plus chcesz dokupić obiektywy, to masz minimum 2k. W takim razie może jakieś polowanie na używkę smart tele, ewentualnie nieznaczne rozciągnięcie do trochę ponad 2k za nowego? (Edytowano)
  Awatar użytkownika Acronis_Denis
  Autor
  Obiektywy które wypatrzyłem występują do Nikona, Canona i Sony, dokładnie takie same, tylko system montowania adekwatny do konkretnego producenta aparatów.

  Jeśli chodzi o astrofotografię to nie będę strzelać z teleskopu, bardziej chodzi o zdjęcia plenerowe z drogą mleczną w tle (stack z kilku zdjęć, różne naświetlanie).

  Poza tym lubię się bawić, stąd też zakupiłem drona, aby chwytać piękno tam, gdzie go nie widać
  Także nie wykluczam w przyszłości zakupu starTrackera do mojego Dobsona 12" i cykania planet czy mgławic, ale nie jest to moim obiektem zainteresowań na ten moment - a moda można strzelić w każdym momencie, zwłaszcza w Canonach
Awatar użytkownika