Jaka przesyłkę warto wybrać - gearbest

16
lis 8. 2017
Chcę zakupić drona z gearbest - akurat jest promo 25%. Jaką przesyłkę warto wziąc żeby zminimalizować prawdopodobieństwo VAT/cło?
Do wyboru mam:

Netherlands Registered 15 - 28 business days $6.13
  • Sweden Registered 15 - 28 business days $6.32
  • EU Registered 20 - 30 business days $3.08
  • SF Registered 15 - 25 business days $3.03
  • Belgium Registered 18 - 28 business days $1.00
  • Europe Railway Registered - darmowa
Aktualizacje społecznościowe
GearBest OkazjeGearBest kody rabatowe
16 Komentarzy
@nizios Żadna z powyższych. W Gearbest przesyłką która "omija" VAT jest Priority Line. Na twoim miejscu rozważyłbym zakup np. w TomTop (wiem, że opinie są skrajnie różne na ich temat), albo innym sklepie który deklaruje, że pokrywa opłaty z góry.
Edytowane przez: "Kaban" lis 8. 2017
Akurat tomtop nie ma tego, czego szukam. Czy z tych dostępnych opcji wysyłki w gearbest, któraś wyróżnia się na plus?
Kabanlis 8. 2017

@nizios Żadna z powyższych. W Gearbest przesyłką która "omija" VAT jest Pri …@nizios Żadna z powyższych. W Gearbest przesyłką która "omija" VAT jest Priority Line. Na twoim miejscu rozważyłbym zakup np. w TomTop (wiem, że opinie są skrajnie różne na ich temat), albo innym sklepie który deklaruje, że pokrywa opłaty z góry.Kolego chrzanisz głupoty! Pomimo że nie polecam samego sklepu Gearbest to na pewno vatu nie złapiesz kożystając z Belgium i Sweden , Chińczyki tak zwinnie to wykombinowały że przesyłki są wysyłane do tych krajów a tam mają naklejane nowe etykiety i są wysyłane z europy więc i są bez Vat. Większość rzeczy powyżej 20$ tak zamawiam i jeszcze vat-u nigdy nie zaliczyłem
Przedwczoraj zamówiłem przez belgium registered. Zobaczymy 😊
piterklis 11. 2017

Kolego chrzanisz głupoty! Pomimo że nie polecam samego sklepu Gearbest to n …Kolego chrzanisz głupoty! Pomimo że nie polecam samego sklepu Gearbest to na pewno vatu nie złapiesz kożystając z Belgium i Sweden , Chińczyki tak zwinnie to wykombinowały że przesyłki są wysyłane do tych krajów a tam mają naklejane nowe etykiety i są wysyłane z europy więc i są bez Vat. Większość rzeczy powyżej 20$ tak zamawiam i jeszcze vat-u nigdy nie zaliczyłem


Na pewno to umarł Kopernik. Support Gearbest zaleca Priority Line jako przesyłkę omijającą VAT, Belgium/Sweden powinno się prześlizgnąć też, a pewności nie ma nigdy. Żadna jednak z powyższych i tak nie zapewnia 100$% ochrony i nie jest ubezpieczeniem, więc jeśli trafimy na VAT to nikt nam tego nie zrekompensuje.
2 listopada robiłem zakup na GB i jako przesyłkę wybrałem "EU Express" (chyba było napisane 15-25 dni)

Otrzymałem nr listu przewozowego(chyba z DPD) ale jak wpisuje to nie znajduje przesyłki.

To normalne, że jeszcze nie ma żadnego info ?
nizioslis 11. 2017

Przedwczoraj zamówiłem przez belgium registered. Zobaczymy 😊

​daj znać jak dojdzie
Ok, odezwę się przed świętami
Dzisiaj otrzymałem przesyłkę z tarantulą,. Oczywiście VATu żadnego nie miałem. Co ciekawe na 17tracks do tej pory nie ma informacji o mojej przesyłce, natomiast śledzenie przesyłek na stronie gearbest stwierdziło, że paczuszka 28.11 czyli wczoraj dotarła do Polski.
@Kaban
która to przesyłka chroni od vat z EU priority line:

1978790-D2GM0.jpg
Kaban7 min

@krzysztofno ?Ok widze ze zadałem pytanie nieodpowiedniej osobie. Pozdrawiam
Edytowane przez: "ItsOver9000" lut 20.
@krzysztofno Po prostu nie do końca rozumiem o co pytasz. Ogólnie EU Priority Line chroni przed VAT
Kaban2 min

@krzysztofno Po prostu nie do końca rozumiem o co pytasz. Ogólnie EU P …@krzysztofno Po prostu nie do końca rozumiem o co pytasz. Ogólnie EU Priority Line chroni przed VATBiega mi o to czy te dwa sposoby z Pirority line tj.
EU priority liny i EU express ?
@krzysztofno Teoretycznie obie. Ja EU Express osobiście przy czymś drogim bym nie ryzykował, bo to idzie wtedy kurierem chyba do UK i jest przepakowywane.
Kaban14 min

@krzysztofno Teoretycznie obie. Ja EU Express osobiście przy czymś drogim b …@krzysztofno Teoretycznie obie. Ja EU Express osobiście przy czymś drogim bym nie ryzykował, bo to idzie wtedy kurierem chyba do UK i jest przepakowywane.Ok DZIEKUJE za odpowiedz. Miłego dnia
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje