Jaka "forma" nazwy dla swojego kanały w mediach społecznościowych ?

gru 24. 2021
Witajcie. Startuję z dość ciekawym kontentem na portalach typu YouTube, Instagram, TikTok + blogWWW (nie, nie będzie to o gotowaniu ani żadne granie w gry bo jest tego już przesyt w sieci).
Ale mam dylemat co do nazwy. Moja nazwa jest trzy członowa (trzy wyrazy) i podglądając wiele profili na Instragram, lub Facebook czy nawet i na tym całym ostatnio popularnym TikToku da się zauważyć że każdy twórca ma to inaczej ogarnięte.

O co mi chodzi ... już wyjaśniam. Chodzi mi o to aby nazwa ta była łatwa do zapamiętania i też żeby łatwo było ją znaleźć. A więc co wybrać ? Pierwsze pytanie to czy pisać to razem czy osobno i jak to zrobić, moje propozycje są następujące:

1. tomojanazwa.pl
2. tomojanazwa_pl
3. tomojanazwapl
4. to_moja_nazwa_pl
5. to_moja_nazwa.pl

Drugie pytanie czy domena na jaką będę rejestrował nazwę... lecieć w to .pl czy dodać sobie com.pl czy zrobić samo .com ?
Nazwa będzie anglojęzyczna ponieważ kontent będę nagrywać w rodzimym polskim języku ale będą napisy anglojęzyczne, ponieważ moim targetem będą widzowie z całego świata nie tylko z polski.

Czekam na wasze propozycje, pytania, obiekcje i pomysły.
P.S: Proszę wybaczyć spam na różnych grupach, ale wiem że na każdej grupie znajdę inną grupę odbiorców, a z doświadczenia wiem że co dwie głowy (grupy) to nie jedna.
Wesołych Świąt.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Dyskusje
8 Komentarzy
Prześlij Komentarz