Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Jak zapłacić z Revolut na Amazon

lip 31. 2022
Cześć, chce coś kupić na włoskim amazonie z Revolutem by było korzystniejsze przewalutowanie. I teraz tak, płatność wybieram w euro ale w Amazonie w koszyku krok wcześniej jak podpinam wirtualną kartę to pyta mnie czy karta jest w złotówkach czy euro (screen) Co tutaj wybrać? No chyba w złotówkach bo konto Revolut jest w PLN.
561495-yhIaC.jpg
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy
Skomentuj

7 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Amazon pyta w jakiej walucie chcesz rozliczyć kartę, w pierwszej opcji Amazon przewalutowuje i rozlicza płatność w walucie wykrytej z numeru karty, ale skoro chcesz żeby to Revolut robił przewalutowanie to wybierasz drugą opcję rozliczenia w oryginalnej walucie (euro).
  Avatar

  Odpowiedź do

  Pierwsze zdjęcie to wybór domyślnej waluty karty, jeśli jest inna niż waluta płatności to w podsumowaniu zamówienia możesz wybrać czy chcesz kartę obciążyć oryginalną walutą lub walutą karty po przeliczeniu przez Amazon, jeśli zawsze chcesz korzystać z przewalutowania Revolut-a możesz ustawić walutę karty EUR i nie będzie Cię pytało o przewalutowanie w podsumowaniu zamówienia. (Edytowano)
 2. Avatar
  Chcesz płacić w euro, zaznaczasz euro.

  Inaczej amazon przeliczy po swojemu cenę z euro na złotówki i żadna różnica wtedy jaką kartą będziesz płacił, bo zmiana kursu zostanie po stronie amazona, a nie wystawcy karty.
 3. Avatar
  Euro
Avatar