Opublikowano 21 godzin temu

Jak zalatwic sobie tania kase fiskalna?

Dzień dobry wszystkim,
na pepperze sa okazje na prawie wszystko a niestety nie ma okazji na kasy fiskalne, czy ktoś mógłby powiedzieć, gdzie mógłbym znaleźć jakaś tania kasę fiskalna? Tak bardzo bym chciał skomentować tu prawo, ale się wstrzymam, każdy ma swoje zdania na ten temat.

Nie kwalifikuje sie na te ulgę państwowa. Moj budzet to okolo 500zl, choc to i tak boli.
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

2 Komentarze

Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika -WilQ-
  Za 500 zł nie dostaniesz obecnie żadnej kasy online spełniającej polskie wymogi prawne. Pomijając samą kasę do ceny musisz dodać koszt fiskalizacji kasy (100 -150 zł.). Fiskalizację musi wykonać serwis posiadający uprawnienia od danego producenta danej kasy, więc nie radzę kupować online najtańszej możliwie kasy fiskalnej nieznanej firmy by potem nie było problemów z jej fiskalizacją, późniejszymi naprawami serwisowymi i 2 letnimi obowiązkowymi przeglądami. Obecnie nie dostaniesz samej nkasy poniżej 900 zł, z najtańszych producentów można wymienić takie firmy jak datecs czy aclass. Na twoim miejscu wybrałbym się do lokalnych punktów z kasami fiskalnymi, sprawdził ceny, zapytał o to jakie kasy fiskalizują i sprawdził ceny w internecie. W razie dużej rozbieżności zamówił wcześniej sprawdzony lokalnie model kasy internetowo i zafiskalizował w lokalnym punkcie. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika tayjkt
  Jak by nie było ulgi to kasy fiskalne byłyby tańsze, niestety jak jest ulga to cena jest wyższa.
  Ja ze swojego doświadczenia polecam kasy firmy Posnet i ich najtańszy Fawag, byłem kiedyś serwisantem kas fiskalnych to były kasy z którymi mało było problemów. Ciężko powiedzieć mi jak jest teraz bo już ponad 6 lat nie siedzę w tym temacie.
  Niestety zakup kasy to jedno, a późniejsze utrzymanie to drugie. Co dwa lata jest obowiązkowy przegląd który kosztuje sporo pieniędzy, więc warto przed zakupem dowiedzieć się jaka jest cena przeglądu by się później nie zdziwić, że w jednym punkcie kupisz kasę za 1300zł i przegląd później kosztuje 300zł, a w drugim cena będzie 1250zł, a przegląd 400zł.
  Serwis kasy zawsze można zmienić, więc jak by okazało się po dwóch latach, że gdzieś serwisują taniej to można iść tam gdzie zrobią to taniej.
  Gorzej już sprawa wygląda z naprawami, jeśli po 4-6 latach przestanie działać akumulator, to w zależności od modelu urządzenia, są takie w których można samemu wymienić akumulator i są takie, że tylko autoryzowany serwis może wykonać taką wymianę i wiąże się to z wysyłką kasy i 3-4 dniowym oczekiwaniem na wymianę.