Jak wygląda gwarancja odkupionego sprzętu na Amazon

5
cze 15. 2020
Cześć, czy jeżeli odkupiłem od kogoś sprzęt zakupiony na Amazon z jego danymi na fakturze, w przypadku jakiejś usterki mogę reklamować mając tę fakturę?
Nie ma problemu z tym że widnieją tam inne dane niż moje?
Pozdrawiam
Aktualizacje społecznościowe
5 Komentarzy
Nie wiem jak to wygląda teraz, dwa/trzy lata temu znajomy kupił telefon od typa, który z kolei kupił telefon na Amazonie.
Aby Amazon uwzględnił gwarancję usterkę musiał zgłosić gość, który kupił telefon.


Czy znajomy coś "podkolorował"? Nie wiem, pamiętam to tylko z luźnej gadki. Nie zgłębiałem tematu.
aptyp15/06/2020 14:18

Nie wiem jak to wygląda teraz, dwa/trzy lata temu znajomy kupił telefon od …Nie wiem jak to wygląda teraz, dwa/trzy lata temu znajomy kupił telefon od typa, który z kolei kupił telefon na Amazonie.Aby Amazon uwzględnił gwarancję usterkę musiał zgłosić gość, który kupił telefon. Czy znajomy coś "podkolorował"? Nie wiem, pamiętam to tylko z luźnej gadki. Nie zgłębiałem tematu.


No o tyle dobrze, że odkupiłem sprzęt od gościa z Peppera i jest bardzo w porządku więc w razie czego problemu być nie powinno. Pytam na przyszłość w razie W. Dzięki za info. Jeżeli ktoś coś jeszcze wie z pierwszej ręki to proszę o komentarz.
Sprzedający musi reklamować w Twoim imieniu, bo tylko przez panel sprzedającego/kupującego można np. wygenerować etykiety wysyłkowe
Zapytaj Amazona najlepiej.
Gdy ja sprzedaję rzecz zakupiona ma Amazonie to drukuję fakturę i wrzucam do pudełka.

Uważam, że nie powinno się wymagać reklamacji od osoby która kupiła na Amazonie, a od właściciela przedmiotu z dowodem zakupu na Amazonie.

Jak pisałem, zapytaj Amazona. I daj znać.
Edytowane przez: "stfpl" cze 15.
Nie rozumiem zachwytów nad gwarancją Amazon. Ona po prostu jest tylko do momentu, kiedy reklamuje pierwotny kupiec. W przypadku, kiedy miałby reklamować ktoś kto odkupił przedmiot, tej gwarancji nie ma. Bo nie ma on możliwości złożenia reklamacji. Dlatego to słabe. Jeżeli mamy kontakt z pierwotnym kupującym to ok. Jeśli nie to jesteśmy w ciemnej... 👎
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst