Opublikowano 16 lipca 2019

Jak używać Revolut na amazon.de?

Hej!
Mam zamiar z okazji Prime Day wydać trochę pieniędzy u naszego zachodniego sąsiada. Niestety jestem kompletnie zielony jak powinienem płacić na amazonie żeby kurs był jak najniższy. Założyłem już konto na Revolut, wprowadziłem dane jego karty (MasterCard) jak opcję płatności na Amazon i muszę teraz wybrać walutę mojej karty. Powinienem wybrać złotówki czy Euro? Tak samo czy muszę przelać już wcześniej odpowiednią kwotę z mojego banku do Revoluta, czy da się jakoś podpiąć jedno pod drugie jak PayPal? Oraz ostatnie pytanie czy konto Revolut powinno być domyślnie ustawione na złotówki czy euro?
Jeżeli jest gdzieś jakiś kompleksowy poradnik jak tego ustrojstwa używać, to proszę odeślijcie mnie do niego, bo kursy mbanku są fatalne
Z góry dzięki za pomoc
Aktualizacje społecznościowe

3 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Kaban
  Musisz wybrać w Amazonie EURO. Musisz przelać środki na Revoluta. Jest automatyczne doładowanie, ale nie będziesz go miał od początku (szczerze to też nie do końca wiem na jakiej zasadzie działa - czy doładowuje określoną kwotę jak spadnie saldo, czy w momencie próby pobrania środków przy płatności kartą o wymaganą kwotę). Nie da się ustawić domyślnie konta w Revolucie, dla Polski to pln i tyle. Możesz mieć kupione €, a możesz mieć złotówki, wtedy sam przewalutuje. Jeśli waluty nie kupujesz wcześniej, po lepszym kursie to nie ma to większego znaczenia w tygodniu. W weekend doliczają dodatkowe 2%, chyba że daną walutę masz kupioną wcześniej.
 2. Awatar użytkownika frans
  Autor
  Super, dziękuję bardzo
 3. Awatar użytkownika PiotrS.
  Nie przechodzila mi platnosc z glownej karty plastikowej w amazonie.de dopiero dodalem nowa wirtulana do do platnosci online i wtedy poszło nie wiem w czym problem byl.
Awatar użytkownika