Jak to jest z tymi monetami Allegro podczas zwrotu towaru?

11
lis 24. 2018
Witam,
Kupiłem na Allegro xboxa za 1000zl do którego było 100 monet Allegro następnie za otrzymane monety od razu kupiłem pada do tego xboxa obniżając jego cenę monetami ze 139 do 39zl. Fizycznie zapłaciłem 1039zl. Moje pytanie co jeżeli Xbox i pad się nie spodoba i będę chciał zwrócić oba zakupione przedmioty? W formularzu Allegro widzę ze w opcji zwrot za Xbox mam 1000zl a za pada 139? Czyli dostałbym więcej niż fizycznie zapłaciłem? Nie mogę znaleść w regulaminie Allegro jak jest ze zwrotem towaru gdy zapłaciłem za niego monetami??? Dodam, że nie jestem „Januszem” i nie chce wyłudzić 100zl chce tylko wiedzieć czy nadal przysługuje mi prawo do zwrotu towarów?
Aktualizacje społecznościowe
Allegro OkazjeAllegro kupony rabatowe
11 Komentarzy
Jeśli Ci przyznają zwrot za te monety (normalnie nie powinni, ale kto wie) to otrzymasz kupon o wartości liczby monet jaką wykorzystałeś. Kupon będzie ważny 14 dni. Źródło: "Jak płacić mniej z Monetami".

Mnie bardziej zastanawia czy nie mieliby nic przeciwko, jakbyś kupił Xboxa, dostał 100 monet, wykorzystał te monety na jakieś inne zakupy i zwrócił tego Xboxa
Właśnie też się zastanawiam co gdybym chciał oddać xboxa? Bo właśnie 100 monet, które za niego dostałem wykorzystałem na zakup pada A ani jednego ani drugiego towaru jeszcze fizycznie nie mam.
Edytowane przez: "Jarrrecki" lis 24. 2018
Trzeba mieć też na uwadze, że tymi monetami wyróżnia swoje oferty sprzedający i to on za nie płaci, źródło. Bardzo prawdopodobne, że mógłby się upomnieć o swoje, ale tak jak piszesz nie jest to jednoznacznie opisane w regulaminie i zapewne szczególne przypadki będą rozpatrywać osobno. Mogą wtedy to podciągnąć pod fałszowanie danych w celu zdobycia monet i zawiesić konto, patrz 4-ty punkt główny 16-ty podpunkt regulaminu.
Sprzedający nie widzi czy płaciłeś monetami czy wpłacałeś całość kwoty - podobnie jest z wysyłką Smart. My sprzedawcy widzimy jakobyś zapłacił np. 8,99 za paczkomat i taką kwotę musimy nabijać na paragon. Ty płacisz mniej, a sprzedawca dostaje więcej.
Rozumiem czyli w momencie gdybym oddał oba towary to w tedy Allegro musiałoby się upomnieć o 100 monet lub sklep który promował swoją ofertę tymi 100 momentami ? Tego tylko nie rozumiem jak to jest w przypadku zwrotu bo ktoś tutaj byłby stratny 100 zł gdybym teraz oddał oba zakupione przedmioty.
Czy coś w tej kwestii się wyjaśniło? Czy ktoś ma prawo domagać się ode mnie Monet, które otrzymałem kupując towar, który zwróciłem?
Ja zwracalem kilkarazy produkty po do 10 monet i nie usuwalo ich z konta.
Xiv55 min

Ja zwracalem kilkarazy produkty po do 10 monet i nie usuwalo ich z konta.


Mi przyszło zwrócić produkt z aż 38 monetami, stąd pytanie
Moim zdaniem to strata sprzedawcy i z tego co czytałem on płaci za monety które oferuje Ci w aukcji. Allegro daje monety za różne akcje które sami promują. Typu zakup w jakiejś kategorii za ileś tam. Sprzedawca pewien CI zwrócić tyle ile było na paragonie i zapłacone za towar

ale pewności 100% nie mam. Podpinam się bo może znajdzie ktoś coś fajnego w regulaminie
Weabster15 g, 11 min

Moim zdaniem to strata sprzedawcy i z tego co czytałem on płaci za monety k …Moim zdaniem to strata sprzedawcy i z tego co czytałem on płaci za monety które oferuje Ci w aukcji. Allegro daje monety za różne akcje które sami promują. Typu zakup w jakiejś kategorii za ileś tam. Sprzedawca pewien CI zwrócić tyle ile było na paragonie i zapłacone za towar ale pewności 100% nie mam. Podpinam się bo może znajdzie ktoś coś fajnego w regulaminie


No tak, tylko zobacz na aktualną promocję Barbie. Allegro ją promuje jak swoją, ale Monety otrzymasz z konkretnych aukcji. Ta akcja działa trochę inaczej niż wszystkie poprzednie.
Z regulaminu
"Co stanie się z moim kuponem, gdy otrzymam zwrot wpłaty od Sprzedającego?
Jeżeli Sprzedający zwróci wpłatę za zakupy poprzez Allegro Finanse (zobaczysz to w Moje wpłaty), kupon odświeży się w zakładce Kupony i będzie dostępny do ponownego wykorzystania.

W przypadku zwrotu wpłaty za zakupy bezpośrednio na Twój rachunek bankowy, Sprzedający powinien zwrócić Ci całą kwotę, wraz z wartością kuponu."
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje