Jak to jest z tymi monetami Allegro podczas zwrotu towaru?

16
lis 24. 2018
Witam,
Kupiłem na Allegro xboxa za 1000zl do którego było 100 monet Allegro następnie za otrzymane monety od razu kupiłem pada do tego xboxa obniżając jego cenę monetami ze 139 do 39zl. Fizycznie zapłaciłem 1039zl. Moje pytanie co jeżeli Xbox i pad się nie spodoba i będę chciał zwrócić oba zakupione przedmioty? W formularzu Allegro widzę ze w opcji zwrot za Xbox mam 1000zl a za pada 139? Czyli dostałbym więcej niż fizycznie zapłaciłem? Nie mogę znaleść w regulaminie Allegro jak jest ze zwrotem towaru gdy zapłaciłem za niego monetami??? Dodam, że nie jestem „Januszem” i nie chce wyłudzić 100zl chce tylko wiedzieć czy nadal przysługuje mi prawo do zwrotu towarów?
Aktualizacje społecznościowe
16 Komentarzy
Jeśli Ci przyznają zwrot za te monety (normalnie nie powinni, ale kto wie) to otrzymasz kupon o wartości liczby monet jaką wykorzystałeś. Kupon będzie ważny 14 dni. Źródło: "Jak płacić mniej z Monetami".

Mnie bardziej zastanawia czy nie mieliby nic przeciwko, jakbyś kupił Xboxa, dostał 100 monet, wykorzystał te monety na jakieś inne zakupy i zwrócił tego Xboxa
Właśnie też się zastanawiam co gdybym chciał oddać xboxa? Bo właśnie 100 monet, które za niego dostałem wykorzystałem na zakup pada A ani jednego ani drugiego towaru jeszcze fizycznie nie mam.
Edytowane przez: "Jarrrecki" lis 24. 2018
Trzeba mieć też na uwadze, że tymi monetami wyróżnia swoje oferty sprzedający i to on za nie płaci, źródło. Bardzo prawdopodobne, że mógłby się upomnieć o swoje, ale tak jak piszesz nie jest to jednoznacznie opisane w regulaminie i zapewne szczególne przypadki będą rozpatrywać osobno. Mogą wtedy to podciągnąć pod fałszowanie danych w celu zdobycia monet i zawiesić konto, patrz 4-ty punkt główny 16-ty podpunkt regulaminu.
Sprzedający nie widzi czy płaciłeś monetami czy wpłacałeś całość kwoty - podobnie jest z wysyłką Smart. My sprzedawcy widzimy jakobyś zapłacił np. 8,99 za paczkomat i taką kwotę musimy nabijać na paragon. Ty płacisz mniej, a sprzedawca dostaje więcej.
Rozumiem czyli w momencie gdybym oddał oba towary to w tedy Allegro musiałoby się upomnieć o 100 monet lub sklep który promował swoją ofertę tymi 100 momentami ? Tego tylko nie rozumiem jak to jest w przypadku zwrotu bo ktoś tutaj byłby stratny 100 zł gdybym teraz oddał oba zakupione przedmioty.
Czy coś w tej kwestii się wyjaśniło? Czy ktoś ma prawo domagać się ode mnie Monet, które otrzymałem kupując towar, który zwróciłem?
Ja zwracalem kilkarazy produkty po do 10 monet i nie usuwalo ich z konta.
Xiv55 min

Ja zwracalem kilkarazy produkty po do 10 monet i nie usuwalo ich z konta.


Mi przyszło zwrócić produkt z aż 38 monetami, stąd pytanie
Moim zdaniem to strata sprzedawcy i z tego co czytałem on płaci za monety które oferuje Ci w aukcji. Allegro daje monety za różne akcje które sami promują. Typu zakup w jakiejś kategorii za ileś tam. Sprzedawca pewien CI zwrócić tyle ile było na paragonie i zapłacone za towar

ale pewności 100% nie mam. Podpinam się bo może znajdzie ktoś coś fajnego w regulaminie
Weabster15 g, 11 min

Moim zdaniem to strata sprzedawcy i z tego co czytałem on płaci za monety k …Moim zdaniem to strata sprzedawcy i z tego co czytałem on płaci za monety które oferuje Ci w aukcji. Allegro daje monety za różne akcje które sami promują. Typu zakup w jakiejś kategorii za ileś tam. Sprzedawca pewien CI zwrócić tyle ile było na paragonie i zapłacone za towar ale pewności 100% nie mam. Podpinam się bo może znajdzie ktoś coś fajnego w regulaminie


No tak, tylko zobacz na aktualną promocję Barbie. Allegro ją promuje jak swoją, ale Monety otrzymasz z konkretnych aukcji. Ta akcja działa trochę inaczej niż wszystkie poprzednie.
Z regulaminu
"Co stanie się z moim kuponem, gdy otrzymam zwrot wpłaty od Sprzedającego?
Jeżeli Sprzedający zwróci wpłatę za zakupy poprzez Allegro Finanse (zobaczysz to w Moje wpłaty), kupon odświeży się w zakładce Kupony i będzie dostępny do ponownego wykorzystania.

W przypadku zwrotu wpłaty za zakupy bezpośrednio na Twój rachunek bankowy, Sprzedający powinien zwrócić Ci całą kwotę, wraz z wartością kuponu."
Odpowiedzi znalazłem dzisiaj (22.11.2019) pod tymi linkami:

1. Dla sprzedających: allegro.pl/pom…qhn
2. Dla kupujących: allegro.pl/reg…vSd


W skrócie wygląda to następująco:

DLA SPRZEDAJĄCYCH


"Co się stanie z Monetami w przypadku, gdy Klient zwróci produkt zakupiony w ofercie z Monetami?
W tej kwestii nic się nie zmieniło. Jeśli Klient zakupił u Ciebie towar w ofercie wyróżnionej Monetami i zdecydował się zwrócić towar, to wówczas - zgodnie z Regulaminem Programu Monetowego - zwrócimy Ci wartość odpowiadającą wysokości opłaty z tytułu indywidualnego wyróżnienia monetowego, jeśli została ona naliczona w odniesieniu do oferty, za którą przyznaliśmy Ci rabat transakcyjny (zwrot prowizji).
"

Czyli w przypadku zwrotu (odstąpienia od umowy) sprzedający nie straci - przynajmniej zaoferowanych monet ;). Warunkiem jest potwierdzenie przez kupującego w formularzu/wiadomości Allegro, że faktycznie odstąpił od umowy i na tej podstawie przyznanie przez Allegro rabatu transakcyjnego dla transakcji (zwrotu sprzedającemu kosztów naliczonej prowizji).

DLA KUPUJĄCYCH

"W przypadku odstąpienia przez Uczestnika od Transakcji, Allegro.pl zastrzega sobie prawo do anulowania Monet przyznanych w ramach takiej Transakcji."

Nie jest więc jasno powiedziane, ale widzę tu 2 możliwe scenariusze (z wariantami).

Jeżeli kupujący za zakup towaru otrzymał monety, a następnie zwrócił towar odstępując od umowy i
I. nadal posiada te monety na swoim koncie (nie wydał ich) - Allegro może po nie sięgnąć - i pewnie tak zrobi
II. wydał/wykorzystał już te monety na zakup innego towaru a
1. posiada zarejestrowane jednocześnie konto sprzedawcy - Allegro może doliczyć mu wartość tych monet do miesięcznego rachunku - choć to mało prawdopodobne, gdyż chyba nie ma takiego zapisu w regulaminach że Allegro może doliczać sprzedającemu opłaty nie związane wyłącznie ze sprzedażą i jej promocją
2. jest po prostu kupującym i z tego konta Allegro na które otrzymał monety nie uprawia sprzedaży (nie ma zarejestrowanego konta sprzedającego), Allegro
a) będzie miało te anulowane monety "w pamięci" i jeśli kupujący otrzyma monety za któryś z kolejnych zakupów, odbierze je sobie z puli monet gromadzonych przez kupującego w późniejszym czasie
LUB
b) nie zrobi nic (najzwyczajniej oleje sprawę, bo np. za 1 czy 10 zł nie będzie kogoś sądu pozywać)

Ogólnie w przypadku zwrotu i wydania już monet obstawiam opcję II. 2. b)

#######################

Konkluzja
Ponieważ nie znalazłem nigdzie definicji dot. "anulowania" (Monet), wnoszę, że Allegro faktycznie ma prawo do "odebrania" ich sobie jeśli nadal są dostępne. Ponieważ jednak do rozważania wariantów stosuję skalowalność, zastanawiam się, jak Allegro, o ile 1 czy 10 monet tu i ówdzie mogą faktycznie zignorować wrzucając w koszty operacyjne, zareagowałoby (nie mając dla takiego zdarzenia jasno sprecyzowanej procedury), gdyby dobrze zorganizowany kupujący miał zaplecze finansowe i się spiął - i w ciągu 14 dni kupił na prawdę wiele przedmiotów z dużą ilością monet (zebrał np. 10 czy 20 tysięcy monet), wykorzystał te monety do zakupu towarów, które rzeczywiście chce zatrzymać, po czym odstąpił od umowy wszystkich wcześniejszych..
Jasne, że 10 czy 20k to dla Allegro nadal pikuś, ale mogłoby kogoś zakłuć w dołku

Jeżeli ktoś znajdzie na stronach Allegro jakieś większe konkrety na ten temat, chętnie poczytam
krowa22/11/2019 23:45

Odpowiedzi znalazłem dzisiaj (22.11.2019) pod tymi linkami:1. Dla …Odpowiedzi znalazłem dzisiaj (22.11.2019) pod tymi linkami:1. Dla sprzedających: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/promowanie-ofert/promowanie-ofert-monetami-najczesciej-zadawane-pytania-AVm6XOeGqhn2. Dla kupujących: https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-programu-monetowego-lDk1gVkxvSdW skrócie wygląda to następująco:DLA SPRZEDAJĄCYCH"Co się stanie z Monetami w przypadku, gdy Klient zwróci produkt zakupiony w ofercie z Monetami?W tej kwestii nic się nie zmieniło. Jeśli Klient zakupił u Ciebie towar w ofercie wyróżnionej Monetami i zdecydował się zwrócić towar, to wówczas - zgodnie z Regulaminem Programu Monetowego - zwrócimy Ci wartość odpowiadającą wysokości opłaty z tytułu indywidualnego wyróżnienia monetowego, jeśli została ona naliczona w odniesieniu do oferty, za którą przyznaliśmy Ci rabat transakcyjny (zwrot prowizji)."Czyli w przypadku zwrotu (odstąpienia od umowy) sprzedający nie straci - przynajmniej zaoferowanych monet ;). Warunkiem jest potwierdzenie przez kupującego w formularzu/wiadomości Allegro, że faktycznie odstąpił od umowy i na tej podstawie przyznanie przez Allegro rabatu transakcyjnego dla transakcji (zwrotu sprzedającemu kosztów naliczonej prowizji).DLA KUPUJĄCYCH"W przypadku odstąpienia przez Uczestnika od Transakcji, Allegro.pl zastrzega sobie prawo do anulowania Monet przyznanych w ramach takiej Transakcji."Nie jest więc jasno powiedziane, ale widzę tu 2 możliwe scenariusze (z wariantami).Jeżeli kupujący za zakup towaru otrzymał monety, a następnie zwrócił towar odstępując od umowy iI. nadal posiada te monety na swoim koncie (nie wydał ich) - Allegro może po nie sięgnąć - i pewnie tak zrobiII. wydał/wykorzystał już te monety na zakup innego towaru a1. posiada zarejestrowane jednocześnie konto sprzedawcy - Allegro może doliczyć mu wartość tych monet do miesięcznego rachunku - choć to mało prawdopodobne, gdyż chyba nie ma takiego zapisu w regulaminach że Allegro może doliczać sprzedającemu opłaty nie związane wyłącznie ze sprzedażą i jej promocją 2. jest po prostu kupującym i z tego konta Allegro na które otrzymał monety nie uprawia sprzedaży (nie ma zarejestrowanego konta sprzedającego), Allegroa) będzie miało te anulowane monety "w pamięci" i jeśli kupujący otrzyma monety za któryś z kolejnych zakupów, odbierze je sobie z puli monet gromadzonych przez kupującego w późniejszym czasie LUB b) nie zrobi nic (najzwyczajniej oleje sprawę, bo np. za 1 czy 10 zł nie będzie kogoś sądu pozywać)Ogólnie w przypadku zwrotu i wydania już monet obstawiam opcję II. 2. b)#######################KonkluzjaPonieważ nie znalazłem nigdzie definicji dot. "anulowania" (Monet), wnoszę, że Allegro faktycznie ma prawo do "odebrania" ich sobie jeśli nadal są dostępne. Ponieważ jednak do rozważania wariantów stosuję skalowalność, zastanawiam się, jak Allegro, o ile 1 czy 10 monet tu i ówdzie mogą faktycznie zignorować wrzucając w koszty operacyjne, zareagowałoby (nie mając dla takiego zdarzenia jasno sprecyzowanej procedury), gdyby dobrze zorganizowany kupujący miał zaplecze finansowe i się spiął - i w ciągu 14 dni kupił na prawdę wiele przedmiotów z dużą ilością monet (zebrał np. 10 czy 20 tysięcy monet), wykorzystał te monety do zakupu towarów, które rzeczywiście chce zatrzymać, po czym odstąpił od umowy wszystkich wcześniejszych..Jasne, że 10 czy 20k to dla Allegro nadal pikuś, ale mogłoby kogoś zakłuć w dołku Jeżeli ktoś znajdzie na stronach Allegro jakieś większe konkrety na ten temat, chętnie poczytam


Za 10 czy 20k opłaca się już robić sprawę w sądzie. Pomyśl co by zrobili gdybyś wbił im na parking i spalił firmowego Opla Corsę o wartości < 20k. Machnęliby ręką?

Jest jeszcze jedna opcja, której nie wziąłeś pod uwagę - blokada kontak użytkownika lub wszystkich jego konto i odmowa zawarcia kolejnych umów na założenie kolejnych kont w serwisie - czyt. ostracyzm, trwała banicja.
BaZyL423/11/2019 08:47

Za 10 czy 20k opłaca się już robić sprawę w sądzie. Pomyśl co by zrobili gd …Za 10 czy 20k opłaca się już robić sprawę w sądzie. Pomyśl co by zrobili gdybyś wbił im na parking i spalił firmowego Opla Corsę o wartości < 20k. Machnęliby ręką? ;)Jest jeszcze jedna opcja, której nie wziąłeś pod uwagę - blokada kontak użytkownika lub wszystkich jego konto i odmowa zawarcia kolejnych umów na założenie kolejnych kont w serwisie - czyt. ostracyzm, trwała banicja.


Niby tak, ale to mogą przecież zawsze

Choć znalazłem jednak w regulaminie ograniczenie limitu zbierania monet - max 500 monet w ciągu doby i max 3000 w miesiącu.
krowa23/11/2019 10:30

Niby tak, ale to mogą przecież zawsze Choć znalazłem jednak w reg …Niby tak, ale to mogą przecież zawsze Choć znalazłem jednak w regulaminie ograniczenie limitu zbierania monet - max 500 monet w ciągu doby i max 3000 w miesiącu.


3000 na konto to już da się za to przeżyć Pytanie jeszcze czy ograniczanie dotyczy konta czy osoby, bo jak konta to przy tych sumach ograniczenie jest tylko wirtualne.
BaZyL423/11/2019 14:24

3000 na konto to już da się za to przeżyć Pytanie jeszcze czy ogr …3000 na konto to już da się za to przeżyć Pytanie jeszcze czy ograniczanie dotyczy konta czy osoby, bo jak konta to przy tych sumach ograniczenie jest tylko wirtualne.


Z Regulaminu Programu Monetowego wynika wprost, że ograniczenie dotyczy jednego konta.

§4.
17.
Zbieranie Monet w ramach jednego Konta podlega następującym limitom:
(...)
b. dla Uczestników, którzy posiadają Konto w Allegro przez okres dłuższy niż 365 dni:
  • 500 Monet w ciągu doby, za którą przyjmuje się czas od 00:00:01 do 23:59:59, w której Uczestnik dokonał Transakcji na Allegro. Przekroczenie powyższego limitu nie skutkuje naliczaniem kolejnych Monet.
  • 3000 Monet w ciągu miesiąca, przy czym za miesiąc przyjmuje się czas od 1 do ostatniego dnia danego miesiąca, w którym Uczestnik dokonał Transakcji na Allegro. Przekroczenie powyższego limitu nie skutkuje naliczaniem kolejnych Monet.
Edytowane przez: "krowa" lis 23. 2019
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje